Keski-Suomen Yrittäjien paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset ovat yrittäjäjärjestön paikallisia vaikuttajia ja verkostoja. Paikallisyhdistykset tekevät alueellaan tiivistä yhteistyötä kunnan, kehittämisyhtiön sekä muiden toimijoiden kesken.

Paikallisyhdistykset vaikuttavat paikallisesti ja järjestävät oman alueen yrittäjille suunnattuja verkostoitumis- sekä koulutustapahtumia. Tutustu alueesi paikallisyhdistykseen ja kysy lisätietoa puheenjohtajalta. Keski-Suomessa toimii 26 Suomen Yrittäjien paikallista yrittäjäyhdistystä.

Puheenjohtaja
Simo Aitto-oja

Simec systems Ky
Niemeläntie 150, 41520 Hankasalmi
p. 044 289 4144
simo.aitto-oja@simec.fi

Tutustu Hankasalmen Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Manu Pasanen

Manu Capital Oy
Jousitie 35, 19650 Joutsa
p. 040 414 2164
joutsan@yrittajat.fi

Tutustu Joutsan Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Jari Parkkisenniemi

Aprender Oy
Kauramäentie 10 , 40530 Jyväskylä
p. 050 355 5087
jyvaskylan@yrittajat.fi

Tutustu Jyväskylän Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Päivi Leminen

Fysiopaja Päivi Leminen
Tammiperä 3 D 33, 40420 Jyskä
p. 040 578 5873
jyvasseudun@yrittajat.fi

Tutustu Jyvässeudun Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Pasi Pohjoismäki

Zaner Arkkitehdit Oy
Säterintie 24 B 13, 42100 Jämsä
p. 040 590 6995
pasi@zaner.fi

Tutustu Jämsän Ja Jämsänkosken Yrittäjien sivuihin

Puheenjohtaja
Jussi Lappalainen

Metsäkuljetus Vesterinen Oy
Lokakyläntie 223, 43300 Kannonkoski
p. 0400 724 231
jussi.lappalainen@koivukoskentila.fi

Tutustu Kannonkosken Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Satu Koskinen

Luksanniemen tila
Anttilantie 262A, 43480 Pääjärvi
p. 045 114 0014
koskinensatu1@gmail.com

Tutustu Karstulan Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Samuli Alonen

Design Alonen Oy
Laukaantie 30, 40320 Jyväskylä
p. 0400 121 420
samuli.alonen@designalonen.fi

Puheenjohtaja
Emilia Koikkalainen

Koskenpään Huopatehdas Oy
Keuruuntie 14, 42440 Koskenpää
p. 050 318 0553
emilia.koikkalainen@huopaa.fi

Tutustu Keurusseudun Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Marja Hakkarainen

Pikku Peura ky
Keskustie 46, 43900 Kinnula
p. 050 514 1001
pikkupeura@kotinet.com

Tutustu Kinnulan Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Heikki-Mikko Tobiasson

Kivijärven HT-Kuljetuspalvelu Ky

Lemmenkalliontie 12, 43800 Kivijärvi
p. 0400 221 221
heikki.tobiasson@gmail.com

Puheenjohtaja
Vesa Jämsen

Mieronvirta Oy
Kauppatie 45, 44300 Konnevesi
p. 040 064 6495
info@mieronvirta.fi

Tutustu Konneveden Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Seppo Turunen

PR-Tek Oy
Hirvimäentie 100, 41800 Korpilahti
p. 0400 245 537
seppo.turunen@pr-tek.fi

Tutustu Korpilahden Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Jaakko Uusisalo

Korjaamo J.A. Uusisalo
Vaasantie 32, 43700 Kyyjärvi
p. 0400 809 170
jaakko.uusisalo@pp.inet.fi

Tutustu Kyyjärven Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Salla Ihalainen

Valmentaja Salla-Maria

Rinteeläntie 6 B 16, 41340 Laukaa

p.040 350 6150
ihalainensalla@gmail.com

Tutustu Laukaan Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Henry Laitinen

Koneurakointi Henry Laitinen Oy
Peltolantie 430, 41750 Havumäki
p. 040 776 9125
henry@henrylaitinen.fi

Tutustu Leivonmäen Yrittäjiin

Puheenjohtaja
Aki Virtaniemi

Tmi Luhangan Helmi
Mämminiementie 2, 19550 Luhanka
p. 040 555 2298
aki.virtaniemi@gmail.com

Puheenjohtaja
Juha Mutanen
Keski-Suomen Yrityskiinteistöt Oy

Riihivuorentie 146 A, 40950 Muurame
p. 040 961 7686
puheenjohtaja@muuramenyrittajat.fi

Puheenjohtaja
Soile Juntunen

Soljuva Taloushallinto Oy
Saukkotie 1, 41900 Petäjävesi
p. 050 581 1648
soile.juntunen@soljuvaa.fi

Puheenjohtaja
Jari Siekkinen

M-Mainos Oy
Putaanportintie 5, 44800 Pihtipudas
p. 0400 795 589
pihtiputaan@yrittajat.fi

Puheenjohtaja
Katja Valkola

KMIV Oy

Pirttiniementie 11, 43270 Kalmari

p. 0500 880 067

katja.valkola@gmail.com

Puheenjohtaja

Martti Pisto
Pisto Pro Oy

Leinosrannantie 238, 41660 Toivakka

p. 040 743 5151

martti@pis.to

Puheenjohtaja
Taru Rytkönen
TSR Talouspalvelut Oy
Nousutie 22, 41210 Jokihaara
p. 0400 842 296

taru.rytkonen@tsrtalouspalvelut.fi

Puheenjohtaja
Minna Kolehmainen

Jämsän kauppa avoin yhtiö
Postikuja 1, 44500 Viitasaari
p. 040 765 4369
minna.kolehmainen@k-supermarket.fi