Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Huomionosoitukset

Vuoden yritys
Maakunnallinen Vuoden Yrittäjä 
Maakunnallinen Vuoden Nuori Yrittäjä
Valtakunnallinen Vuoden Yrittäjä
Vuoden Luottamushenkilö
Tunnustuspalkinto
Vuosilautanen
Stipendit

Suomen Valkoisen Ruusun ritarikunnan kunniamerkit
Suomen Yrittäjien järjestöansiomerkit

Vuoden Yritys

  Seinäjoki Nurmo
2019 Hotelli-Ravintola Alma ja Pompshop  
2018 CustomIT Oy ja Bayerncar Oy  

2017

Pitkis-Kone Oy ja VV-Kuivaus Oy  
2016 Pirjon Pakari Seinäjoki Oy ja Kangaskeskus  
2015 Ferrum Group Oy ja Foto-Forma  
2014 Insinööritoimisto Seinäjoen Rakennustekniikka Oy  ja JHT Piikki Oy  
2013 CoastOne Oy ja Lakeuden Ympäristöhuolto Oy  
2012 Lännen Autokatsastus Oy ja Seinäjoen Tavara-Aitta Oy  
2011 Koti-Matto A&M Oy ja Oy Eurohela Trading Oy  
2010 Finnlacto Oy ja Sähköasennus Kohtamäki Oy  
2009 JH-Kuljetus Oy ja Kahvila-Konditoria Pikku-Paussi Ay  
2008 Seinäjoen Rengaskeskus System Lahti Oy
2007 Semko Oy Top Sound Oy
2006 Seinäjoen Konerengas Oy Moto-Seinäjoki
2005 Lakeus Office Oy Hotelli Fooninki Asko&Marjo Pöytälaakso
2004 Seinäjoen Kiintorakenne Oy Centaurea Oy
2003 Koivupuisto Oy Seinäjoen Sisustus Oy
2002 Eurosinkitys Oy Perusmaa Ky / Tapio ja Sinikka Saari
2001 Etelä-Pohjanmaan Vartiointi J. Haapoja Ky
2000 Livite Oy Lakeuden Kylmäkeskus Oy
1999 Konekauppias T & T Oy Pohjanmaan Raudoite Ky
1998 Pauli Johannes Oy / CityHotel Seinäjoen Ruosteenesto Ky
1997 PSS Trade Oy Seinäjoen Jousi Oy
1996 Seicon-Rakennus Oy Automaalaamo Risto Ojanperä Ky
1995 Seppo Paloheimo Nurmon Sora ja Murskaus
1994 Posliiniporras Ky Jorma Jaskari Oy
1993 Seinäjoen Urheilukeskus Ky Värimiehet Oy
1992 E-P Elektroniikka Oy Kuljetusliike Pöytälaakso Ky
1991 Apteekkari Pirkko Antila Puusepänliike Hirvelä
1990 Musiikki Järvenpää Heimo ja Ritva Salonen
1989 Lakeuden Hydro Oy Era-Pak Ky
1988 KH-Yhtiöt Oy Nurmon Vesi ja Lämpö
1987 Etelä-Pohjanmaan Konttorikone Ky Nostokonepalvelu Simo Uitto
1986 Janita Oy Metallikoneistamo P. Luoma
1985 Seinäjoen Varaosakeskus Kaappi-Kaluste Ky
1984 Kalevi A. Mäkinen  
1983 Jaakko ja Marjo Aukia  
1982 Auto-Kuismanen  
1981 Pohjanmaan Ilmastointi  

Maakunnallinen Vuoden Yrittäjä

2014 Lakeuden Ympäristöhuolto Oy
2007 Seinäjoen Urheilukeskus
2001 Epec Oy
1998 E.S. Lahtinen Oy
1987 Tavaratalo Aarne Lehtinen Ky

Maakunnallinen Vuoden Nuori Yrittäjä

2004 Virpi Ala-Koukkari, Enkelin Eväspussi

Valtakunnallinen Vuoden Yrittäjä

2001 Käyttöauto Oy
1997 Seicon Oy

Vuoden luottamushenkilö

2017 Sirpa Tolkki
2016 Jaana Kallio
2015 Ossi Viljanen
2014 Kaija Kuusela
2013 Kari Takamaa
2012 Aimo Hanhiniemi
2011 Kimmo Heinonen
2010 Markku Piikkilä
2009 Aimo Hanhiemi
2008 Hannu Riihioja
2007 Mika Koivupuisto
2006 Tiina Rantala
2005 Marketta Alatalo
2004 Jorma Järvikangas
2003 Yrjö Laukkanen
2002 Hannu Paunikallio
2001 Antti Lammi
2000 Jorma Jaskari
1999 -
1998 Veikko Tastula
1997 Veikko Seppälä
1996 Aino Tyynelä

Tunnustuspalkinto

70-vuotisjuhlassa vuonna 2000 75-vuotisjuhlassa vuonna 2005 80-vuotisjuhlassa vuonna 2010
Ylisen Broileri Ky Cafe Mondeo Oy Pohjois-Suomen Sähkö Oy
Syspoint Oy SeiExpo Oy E.S. Lahtinen Oy
Studio Amfora Parketti-Manni Oy Seinäjoen Huonekaluliike Latvala Oy
Mallaskoski Oy Studio Weissi Ky  
Lakeuden Levytyö Oy Nurmon Apteekki  
Haavemaa Elinkeinojohtaja Mauri Hietala  
Elintarvikeliike Auli Stenius    

Vuosilautanen

Nro 1 1986 Etelä-Pohjanmaa -lehti
Nro 3 1987 Seinäjoen Kauppaseura Oy
Nro 4   Seinäjoen Seudun Osuuspankki
Nro 5   Seinäjoen Yrittäjänaiset
Nro 6   SYP Seinäjoki 125 v.
Nro 7 1988 Yrittäjä-Fennia 60 v.
Nro 8 1989 KOP 100 v.
Nro 9 1990 EP:n Säästöpankin Seinäjoen Yrityskonttori
Nro 10   Seinäjoen kaupungin elinkeinotoimisto
Nro 11   Ilkka Oy 85 v.

Stipendit

1990 Seinäjoen kauppaoppilaitos
1993 - 1994 Seinäjoen kauppaoppilaitos
1996 Martti Pänkälä, veteraanihaastattelu
1998 - 1999 Seinäjoen ammattikorkeakoulu
2002 - Seinäjoen lyseo
2006 - 2011 Nurmon lukio

Suomen Valkoisen Ruusun ritarikunnan kunniamerkit 

  Suomen Valkoisen Ruusun Ritarimerkki Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein
1996 Eino Rajamäki 2013  Jyrki Mäkynen 2013  Aimo Hanhiniemi
  Ritva Haukkala    
  Veikko Seppälä    
1997 Kalle Perälä    
  Jorma Lounatvuori    
  Markus Latvala    
2002 Matti Kuvaja    
2003 Seppo Hautaluoma    
2008 Jyrki Jääskeläinen    

Suomen Yrittäjien järjestöansiomerkit 

Suomen Yrittäjien järjestöansiomerkki on tunnustus keskusliitossa tai sen jäsenjärjestöissä yksityisen yrittäjyyden hyväksi tehdystä ansiokkasta ja tuloksellisesta työstä.

Ahlund Rolf pronssi 22.10.72
Ahlund Rolf hopea 01.10.78
Ahtola Eero pronssi 28.10.76
Ahtola Juhani pronssi 01.10.78
Ala-Riihimäki Markku pronssi 09.10.09
Alasaari Toivo pronssi 23.10.66
Alasalmi Jussi pronssi 8.11.19
Alatalo Marketta pronssi 09.10.09
Alkula Väinö pronssi 18.10.70
Ariia Juho pronssi 04.10.80
Annala Erkki pronssi 14.10.62
Antila Pirkko pronssi 20.02.00
Aritosalo Jorma pronssi 04.10.80
Anttila Kauko pronssi 23.10.82
Anttila Rauno pronssi 28.10.75
Aralinna Pentti pronssi 01.10.78
Aukia Eine pronssi 06.10.79
Aukia Paavo pronssi 22.10.67
Aukia Paavo hopea 28.10.75
Aulio Fanni pronssi 14.10.62
Autio Seppo pronssi 05.11.82
Bengs Jakob pronssi 23.06.93
Blomster Taimi pronssi 23.10.66
Elo Mikko pronssi 22.10.67
Elo Mikko hopea 28.10.75
Elosauro Oili pronssi 22.10.68
Haapoja Kirsti pronssi 23.10.82
Hahto Raili pronssi 14.10.68
Hakala Annikki pronssi 22.10.78
Hakopää Ritva pronssi 25.09.87
Hakopää Ritva hopea 23.11.91
Hallila Bruno hopea 14.10.62
Hallila Bruno pronssi 16.11.58
Hamm Torsti pronssi 22.10.72
Hanhinen Irene pronssi 01.10.78
Hanhiniemi Aimo pronssi 21.04.05
Hanhiniemi Aimo hopea 22.05.10
Hanhisalo Mikko pronssi 30.10.83
Hartikainen Aino pronssi 16.11.58
Hartikainen Aino hopea 23.10.66
Haukkala Esko pronssi 22.10.72
Haukkala Esko hopea 01.10.78
Haukkala Esko kulta 18.09.99
Haukkala Ritva kulta 08.01.91
Haukkala Ritva pronssi 06.10.79
Haukkala Ritva hopea 09.11.85
Hautala Markku pronssi 22.10.78
Hautala Viljo hopea 01.10.78
Hautala Viljo pronssi 22.10.67
Hautaluoma Seppo hopea 30.09.90
Hautaluoma Seppo pronssi 04.10.80
Hautanen Lempi pronssi 01.01.60
Heinonen Alpo pronssi 01.10.78
Heinonen Alpo hopea 09.11.85
Heinonen Kimmo pronssi 17.10.06
Heinonen Kimmo hopea 22.05.10
Helinko Pekka pronssi 26.04.64
Hemminki Heikki hopea 04.10.80
Hemminki Jalmari pronssi 02.12.56
Hemminki Jalmari hopea 18.10.72
Hemminki Juhani pronssi 26.04.64
Hemminki Juhani hopea 28.10.75
Hemminki Pertti hopea 04.10.80
Hernesniemi Päivi pronssi 31.10.19
Herrala Rauni pronssi 01.01.78
Herrala Rauni hopea 09.11.85
Herrala Risto pronssi 01.10.78
Hietaharju Esko pronssi 01.10.78
Hirsimäki Timo pronssi 31.10.19
Hokkanen Hellin hopea 12.10.73
Hokkanen Hellin pronssi 23.10.66
Honkaniemi Jaakko hopea 01.10.78
Honkaniemi Jaakko pronssi 14.10.68
Honkasalo Esko pronssi 14.10.68
Huotari Helmi pronssi 19.10.60
Hyttinen Hugo pronssi 06.10.79
Härmä Tyyne pronssi 14.10.62
Härmä Tyyne hopea 03.10.67
llmonen Leo pronssi 23.10.66
lsokangas Ilmari pronssi 28.10.75
Isokangas Ilmari hopea 22.10.78
lsosomppi Väinö pronssi 18.10.70  
Jaskari Jorma pronssi 19.02.96
Jaskari Jorma hopea 21.04.05
Jokinen Asko pronssi 23.10.66  
Juurakko Jorma pronssi 29.09.86
Juutilainen Sinikka pronssi 23.10.66  
Juutilainen Sinikka hopea 01.10.78  
Järvimäki Elma pronssi 23.10.66  
Järvimäki Martta pronssi 23.10.66  
Järvimäki Martta hopea 30.09.70  
Jääskeläinen Aulis pronssi 04.10.80  
Jääskeläinen Jyrki pronssi 20.02.00  
Jääskeläinen Jyrki hopea 21.04.05  
Kaappola Saimi pronssi 22.10.78
Kaarla Hilja pronssi 14.10.62  
Kaarla Hilja hopea 03.10.67  
Kairtamo-Vesterinen Aino pronssi 23.10.66  
Kallio Bruno pronssi 18.10.70  
Kallio Eino pronssi 23.10.66  
Kaminen Jaakko pronssi 18.10.70  
Kaminen Köpi hopea 26.04.64  
Kaminen Köpi pronssi 18.10.60  
Kaminen Köpi kulta 13.10.76  
Kaminen Matti pronssi 23.10.66  
Kaminen Sirkka pronssi 14.10.62  
Kaminen Sirkka hopea 03.10.67  
Kaminen Sirkka kulta 18.10.72  
Kanervo Eino pronssi 22.10.67  
Kangasmäki Anna pronssi 04.10.80  
Kankaanpää Pauli pronssi 26.11.94  
Kankaanpää Pauli hopea 14.04.00  
Kankaanpää Pauli kulta 26.10.06  
Kankaanpää Sylvi pronssi 22.10.67  
Kankaanpää Voitto pronssi 14.10.68  
Kankaanpää Voitto hopea 12.10.77  
Kantonen Mertsi pronssi 27.11.14
Kantoniemi Jorma pronssi 23.10.82  
Karhumaa Terttu hopea 27.11.14
Kari Matti pronssi 22.05.10  
Katajamäki Urho pronssi 18.10.70  
Katajamäki Urho hopea 04.10.80  
Kekki Kauko pronssi 16.11.58  
Kekki Kauko hopea 23.10.66  
Ketola Matti pronssi 23.10.66  
Ketonen Maija pronssi 14.10.62  
Ketonen Maija hopea 03.10.67  
Kiili Lauha Helena pronssi 30.09.90  
Kivipelto Juhani pronssi 23.10.82  
Kivistö Pentti pronssi 12.10.77  
Koivisto Erkki pronssi 26.04.64  
Koivisto Lauri pronssi 16.11.50  
Koivisto Lauri hopea 16.11.58  
Koivisto Lauri kulta 10.10.63  
Koivisto Pentti pronssi 14.10.62  
Koivisto Pentti hopea 03.10.67  
Koivisto Pentti kulta 30.09.79  
Koivupuisto Mika pronssi 22.05.10  
Koivupuisto Mika hopea 05.09.15
Koivupuisto Sulo pronssi 04.10.80  
Koivupuisto Sulo hopea 30.09.90  
Kormano Kauko pronssi 12.10.77  
Korpikoski Jussi pronssi 14.10.62  
Korri Heikki pronssi 22.10.67  
Kortehisto Anneli pronssi 09.11.85  
Kortehisto Harri pronssi 12.10.77  
Kortehisto Harri hopea 09.11.85  
Kortesoja Kaarina pronssi 23.10.82
Koskenkorva Erkki hopea 19.02.96
Koskiniemi Suoma pronssi 14.10.62  
Kotoneva Lauri pronssi 04.10.80  
Koukkari Aino pronssi 14.10.62  
Koukkari Aino hopea 03.10.67  
Kuismanen Viljo pronssi 28.10.75  
Kuismanen Viljo hopea 04.10.80  
Kujala Aarre pronssi 01.10.78  
Kuljunlahti Ulla-Helena pronssi 05.09.15
Kumpeli Martti pronssi 12.10.77  
Kumpeli Martti hopea 09.11.85  
Kuntsi Eila pronssi 22.10.78
Kuusela Kaija pronssi 21.04.05
Kuusela Kaija hopea 31.10.19
Kuusinen Seppo pronssi 23.10.82  
Kuusisto Riitta pronssi 04.10.80  
Kuvaja Matti hopea 27.11.14  
Kylmäkorpi Erkki pronssi 26.04.64  
Kylmäkorpi Erkki hopea 30.09.70  
Kyykkä Eino pronssi 01.10.78  
Kätkänaho Viljami pronssi 01.10.78  
Kölhi Helmi pronssi 22.10.67  
Lahdensuo Heikki pronssi 18.10.70  
Lahdensuo Marjatta pronssi 23.10.75  
Lahtinen Eero pronssi 04.10.80  
Laiho Olavi pronssi 26.04.64  
Laiho Olavi hopea 30.09.70  
Lammi Taisto pronssi 28.10.75  
Lamminmäki Markku hopea 25.11.85
Latvala Markus pronssi 14.10.68  
Latvala Markus hopea 28.10.75  
Latvala Matti hopea 04.10.80  
Latvala Yrjö pronssi 13.10.63  
Latvala Yrjö hopea 20.10.68  
Laurila Pentti pronssi 18.10.70  
Laukkanen Yrjö pronssi 22.05.10  
Lehtimäki Erkki pronssi 18.10.70  
Lehtimäki Erkki hopea 12.10.77  
Lehtinen Aarne pronssi 23.10.66  
Lehtinen Aarne hopea 28.10.75  
Lehtinen Marja-Terttu pronssi 04.10.80  
Leino Väinö pronssi 01.10.78  
Leino-Korpikoski Sofia pronssi 01.10.57  
Leskinen Aino pronssi 22.10.78
Lieste Nestori pronssi 14.10.49  
Lieste Nestori hopea 14.10.62  
Liikala Martti pronssi 06.10.79  
Linjakoski Niilo pronssi 22.10.67  
Linjakoski Niilo hopea 11.10.76  
Lintala Ilona pronssi 04.10.80  
Louhivesi Merja pronssi 05.09.15
Lounatvuori Aarne pronssi 14.10.68  
Lounatvuori Aarne hopea 04.10.80  
Lounatvuori Erkki pronssi 18.10.70  
Lounatvuori Erkki hopea 04.10.80  
Lounatvuori Jorma pronssi 20.02.00  
Lounatvuori K.V. pronssi 14.10.57  
Lounatvuori K.V. hopea 14.10.62  
Lounatvuori Walter pronssi 22.10.61  
Luhta Tauno pronssi 18.10.70  
Luhtala Arvo pronssi 26.04.64  
Luhtala Arvo hopea 30.09.70  
Luhtala Ensio pronssi 23.10.66  
Luoma Köpi pronssi 06.10.79  
Luomala Anneli pronssi 22.10.78
Luomala Anneli hopea 26.10.86
Lusa Eeli pronssi 23.10.82  
Luste Hilja pronssi 22.10.67  
Luusua Aarne pronssi 22.10.72  
Maajärvi Eeva pronssi 23.10.66  
Maijala Olavi pronssi 14.10.62  
Maijala Aki Olavi pronssi 30.09.90  
Maijala Eero pronssi 14.10.68  
Malmivaara-Wiik Maija pronssi 16.11.58  
Malmivaara-Wiik Maija hopea 26.04.64  
Martikkala Ilmari pronssi 22.10.67  
Metsäranta Jussi pronssi 22.10.67  
Moinio Heikki pronssi 28.10.75  
Mustajärvi Ahti pronssi 01.10.78  
Muurimäki Vesa pronssi 23.10.82  
Myllykangas Yrjö pronssi 18.10.70  
Myllymäki Kalervo pronssi 28.10.75  
Myllymäki Kalervo hopea 02.04.97  
Myllymäki Matti pronssi 04.10.80  
Mäenpää Martti pronssi 23.10.82  
Mäki-Nisula Minjam hopea 04.10.80  
Mäkinen Kalevi pronssi 18.10.70  
Mäkinen Kalevi hopea 04.10.80  
Mäkynen Jyrki pronssi 21.04.05
Mäkynen Jyrki hopea 22.05.10
Männikkö Antti pronssi 14.10.68  
Männikkö Arvo pronssi 14.10.62  
Männikkö Arvo hopea 03.10.67  
Männikkö Veikko pronssi 22.10.67  
Männikkö Viljo pronssi 22.10.67  
Mäntylä Ellen pronssi 22.10.67  
Mäntymäki Osmo pronssi 21.04.05
Mäntymäki Osmo hopea 09.10.09
Naukkarinen pronssi 13.10.73  
Niemelä Ritva pronssi 21.04.05
Niemi Heikki pronssi 18.10.70  
Niemi Tauno pronssi 23.10.66  
Nieminen Eeva pronssi 22.10.67  
Nikula Esko pronssi 23.10.66  
Nikula Esko hopea 18.10.72  
Nikula Hannu pronssi 14.10.68  
Nikula Hannu hopea 01.10.78  
Nikula Yrjö pronssi 01.10.60  
Nippola Martti pronssi 22.10.67  
Nippola Martti hopea 01.10.78  
Niskakangas Taisto pronssi 04.10.80  
Nummi Kalevi pronssi 28.10.75  
Nuottajärvi Juhani pronssi 08.09.84  
Nuottajärvi Juhani pronssi 28.10.75  
Nuottajärvi Osmo pronssi 06.10.79  
Nygren Sulo pronssi 14.10.62  
Nygren Urho pronssi 14.10.60  
Nännimäinen Heikki pronssi 09.11.85  
Ojajärvi Erkki pronssi 14.10.68  
Ojajärvi Sauli pronssi 14.10.62  
Ojajärvi Sauli hopea 03.10.67  
Ojala Kalevi pronssi 01.10.78  
Ojala Vappu pronssi 04.10.80  
Ojaniemi Markus pronssi 22.10.67  
Ojaniemi Markus hopea 28.10.75  
Ojaniemi Matti pronssi 23.10.82  
Ojanperä Martti pronssi 22.10.78
Olli Erkki pronssi 06.10.79  
Olsson V. pronssi 18.10.70  
Pasnanen Aune Annikki pronssi 30.09.90  
Pajunen Viljo pronssi 22.10.67  
Pajunen Yrjö pronssi 22.10.67  
Palmuaro Ilmari pronssi 23.10.66  
Paloheimo Seppo pronssi 20.02.00  
Paloheimo Seppo hopea 21.04.05  
Paloneva Kalervo pronssi 18.10.70  
Paloneva Kalervo hopea 18.10.72  
Parkkomäki Anja pronssi 23.10.66  
Paunikallio Hannu pronssi 21.04.05
Peippola Veikko pronssi 22.10.67  
Peltokoski Timo pronssi 04.10.80  
Peltokoski Timo pronssi 04.10.80  
Peltonen Aarre pronssi 23.10.66  
Peltonen Aarre hopea 11.10.76  
Penttilä Martti Johannes pronssi 29.09.86
Paltonen Tapani pronssi 22.10.67  
Paltonen Tapani hopea 04.10.80  
Penttilä Pentti pronssi 22.10.67  
Perttu Ahti pronssi 22.10.60  
Perälä Kalle pronssi 22.10.67  
Perälä Kalle hopea 18.10.72  
Piikkilä Markku pronssi 22.05.10  
Pinta Kalevi pronssi 28.10.75  
Pinta Kalevi hopea 04.10.80  
Pinta Kalevi hopea 05.11.82  
Pinta Liisa pronssi 01.10.78  
Pohjasniemi Tauno pronssi 01.10.78  
Pollari Esko pronssi 18.10.76  
Pollari Esko hopea 09.11.85  
Ponsiluoma Olavi pronssi 23.10.82  
Pouttu-Anttila Irma-Liisa pronssi 09.10.09
Pulkkinen Juho pronssi 01.10.78  
Punkero Jaakko pronssi 23.10.82  
Puska Tapio hopea 04.10.80  
Pääjärvi Pentti hopea 18.09.99
Pöytälaakso Jukka pronssi 27.11.14
Pönka Armas pronssi 14.10.62  
Rajala Pauli pronssi 28.10.75  
Rajamäki Eino hopea 23.10.82  
Rajamäki Eino kulta 25.10.86  
Rajaniemi Toivo pronssi 04.10.80  
Rantala Eeli pronssi 29.10.60  
Rantala Eeli hopea 26.04.64  
Rantala Erkki hopea 29.09.86
Rantala Kaisu Raija-Maija pronssi 19.02.96
Rantala Otto hopea 26.04.70  
Rantala Otto kulta 13.10.70  
Rantala Pauli pronssi 22.10.67  
Rantanen Olavi pronssi 06.10.79  
Rapinoja Anja pronssi 30.09.90  
Rauhala Rauno pronssi 30.09.90  
Raunio Jaakko pronssi 23.10.66  
Rautiainen Pasi pronssi 01.10.78  
Rihu Liisa pronssi 28.10.75  
Rintala Katri pronssi 05.09.15
Riihimäki Martti pronssi 23.10.82  
Riihioja Hannu pronssi 21.04.05
Riihioja Hannu hopea 22.05.10
Rintamäki Martti pronssi 01.10.78  
Rintamäki Matti pronssi 01.10.78
Rintamäki Paavo pronssi 06.10.79
Rintamäki Väinö pronssi 23.10.66
Risku Olli pronssi 06.10.79
Ritaluoma Aulis pronssi 30.09.74
Ryssy Aarre pronssi 26.04.64
Rönkkö Olavi pronssi 06.10.79
Saari Aarre pronssi 22.10.67
Saari Touko pronssi 22.10.67
Saari Touko hopea 28.10.75
Saarinen Reijo hopea 24.09.75
Sadaharju Antti pronssi 28.10.75
Saikkonen Torsti pronssi 12.10.77
Salmenkangas Markku hopea 18.09.99
Salmenkangas Markku pronssi 30.09.90
Salmi Kalevi pronssi 18.10.70
Salo Martti pronssi 12.10.77
Salomäki Tiina pronssi 22.05.10
Salonen Ritva pronssi 08.11.81
Salonen Ritva hopea 29.09.86
Salovaara Oiva pronssi 23.10.82
Salovaara Oiva pronssi 23.10.82
Sarpo A. K. pronssi 23.10.66
Sarpo A. K. hopea 18.10.72
Sarpo Arvo pronssi 23.10.66
Sarpo Arvo hopea 12.10.73
Savonen Raili pronssi 29.10.68
Savonen Raili hopea 11.10.76
Seppälä Veikko pronssi 08.11.81
Seppälä Veikko hopea 29.09.86
Seppälä Veikko kulta 19.02.96
Siirilä Tuula pronssi 30.09.90
Siirilä Tuula hopea 20.02.00
Sivonen Arvo pronssi 30.09.90
Smedlund Elli pronssi 13.10.63
Smedlund Elli hopea 20.10.68
Soininen Viola pronssi 28.10.75
Sörkkä Gösta pronssi 23.10.66
Suomela Armas pronssi 23.10.66
Suomela Jussi pronssi 18.10.70
Suomela Liisa pronssi 30.09.90
Taijala Martti pronssi 22.10.67
Taijala Martti hopea 11.10.76
Takamaa Kari pronssi 22.05.10
Takamaa Kari hopea 05.09.15
Tallgn Erkki pronssi 06.10.79
Talvitie Jaakko pronssi 22.10.67
Tastula Veikko pronssi 09.11.85
Tastula Veikko hopea 30.09.90
Tikkaoja Unto pronssi 22.10.67
Tikkaoja Unto hopea 28.10.75
Toivanen Jalmari pronssi 27.10.57
Toivanen Jalmari hopea 23.10.66
Tolkki Sirpa hopea 8.11.19
Tulisalo Aune pronssi 13.10.63
Tulisalo Aune hopea 20.10.68
Tulisalo Seppo pronssi 22.10.72
Tulisalo Sulo pronssi 14.10.62
Tuomela Ossi pronssi 22.05.10
Tuomikoski Heikki hopea 30.09.90
Tuominen Matias hopea 22.08.73
Tuomisto Eila pronssi 28.10.75
Tununen Jouko pronssi 28.10.75
Tyni Kustaa pronssi 22.10.67
Tyynelä Aino hopea 20.02.00
Vainio-Hynnilä Juhani hopea 18.09.99
Vaismaa Pekka hopea 27.11.14
Wallenius Johan pronssi 14.10.62
Wallenius Martti pronssi 14.10.57
Wallenius Martti hopea 14.10.62
Wallenius Veikko pronssi 09.11.85
Valli Tauno pronssi 23.10.66
Vallivaara Lauri pronssi 23.10.66
Vallivaara Lauri hopea 18.10.72
Vallivaara Maija pronssi 04.10.80
Vataja Pentti pronssi 28.10.75
Vehmas Pentti pronssi 14.10.68
Westman Kyllikki pronssi 22.10.67
Vattenranta Väinö pronssi 22.10.60
Viinikka Eero pronssi 01.10.78
Viinikka Eero hopea 09.11.85
Viinikka Salli pronssi 28.10.75
Viita Visa pronssi 28.10.75
Viitanen Lempi pronssi 26.04.60
Viljanen Ossi hopea 31.10.19
Viljanen Yrjö Eero pronssi 29.09.86
Vilkevuo Mandi pronssi 12.10.60
Vuojärvi Elsi pronssi 18.10.70
Vuollet Mauno pronssi 04.10.80
Vuorela Matti pronssi 12.10.77
Vuorela Matti hopea 09.11.85
Vähämaa Mauri pronssi 04.10.80
Välikorpi Pentti pronssi 04.10.80
Välimäki Eino pronssi 06.10.79
Väyrynen Ragnard pronssi 23.10.66
Yli-Kivistö Mirjam pronssi 22.10.67
Ylinen Eeva-Liisa pronssi 22.10.78
Ylinen Eeva-Liisa hopea 26.10.86
Ylinen Pentti pronssi 22.10.67
Ylinen Pentti hopea 28.10.75
Ylitalo Markus pronssi 22.10.78
Ylitalo Markus hopea 25.11.84
Ylisaari Vesa pronssi 23.10.82
Ylä-Autio Erkki pronssi 04.10.80
Åström Ebba pronssi 13.10.63