Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Seinäjoen Yrittäjät peruu kesän tapahtumat

Seinäjoen Yrittäjien hallitus päätti 5.5. pitämässään kokouksessa perua kaikki kesän tapahtumat heinäkuun loppuun saakka.

 

Seinäjoen Yrittäjien hallitus on päättänyt perua kaikki yhdistyksen tapahtumat heinäkuun loppuun asti. Päätökset tapahtumien perumisista tehtiin koronaepidemian vuoksi.

Peruttuja tapahtumia ovat mm. kuukausittaiset yrittäjien aamukahvit sekä yrittäjien Happy hour tapahtumat. Myös toukokuulle suunniteltu Hyvän Mielen Aamiainen perutaan ja tilaisuus järjestetään seuraavan kerran joulukuussa.

Yhdistyksen 90-vuotis juhlat puolestaan siirretään syksylle.

"Me toivomme myös kovasti, että koronatilanne tasaantuisi kesän aikana ja pääsisimme syksyllä järjestämään jälleen yrittäjätilaisuuksia ja tapaamaan toisemme kasvotusten", toteaa Seinäjoen Yrittäjien toiminnanjohtaja Kaisa Metsänranta.