Etsi

Tutustu ja hyödynnä

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Järjestö

Joroisten Yrittäjät ry julkaisi ansiomerkin

Joroisten Yrittäjät ry:n hopeinen ansiomerkillä on mahdollista kunnioittaan erityyppisiä joroislaisen yrittäjyyden tukijoita ja toimia.

Yritykset eivät toimi yksin tyhjiössä, vaan ovat asiakkaidensa, työntekijöidensä ja muiden yhteistyökumppaneidensa summa. Se, että Joroinen pärjää näin laajassa mittakaavassa valtakunnallisesti eri kilpailuissa, ei ole vain yritysten tai yhdistyksen ansiota. Menestyksen takana seisoo koko kylä.

Siksi ylpeinä esittelemme: Joroisten Yrittäjät ry:n hopeinen ansiomerkki

Ansiomerkki voidaan myöntää merkittävästä ja ansiokkaasta työstä joroislaisen yrittäjyyden puolesta ja sen edistämisestä. Merkin saajan ei tarvitse välttämättä olla yrittäjä tai yhdistyksen jäsen, vaan tällä ansiomerkillä mahdollistamme kaikenlaisten toimijoiden positiivisen työn huomioimisen.

Ansiomerkin on yhdistykselle suunnitellut artenomi Anita Hämäläinen ja se on toteutettu Savon Ammattiopiston jalometallilinjalla.

 

Jäsenedut tästä