Etsi

Koulutus

Osaavaa työvoimaa yrityksiin!

Yrittäjä, onko Sinulla yrityksessä tarpeita: - rekrytointiin - henkilöstön koulutukseen - muutostilanteisiin sopeutuminen

Yritysten tarpeet ovat erilaiset ja niihin on mahdollista vastata yksilöllisesti uudistuneella ammatillisella koulutuksella:

  • tutkinnon osaan tähtäävä oppisopimus käyttöön
  • koulutussopimuksen ja oppisopimuksen joustava yhdistäminen
  • uudet laaja-alaiset tutkinnot
  • oppilaitoksella käytössä kaikki työkalut

Lisäksi eri tutkintojen osien hyödyntäminen yrittäjän ja yrityksen henkilöstön osaamisen kehittämisessä.

Etelä-Savon ammattiopisto, Esedu – ota yhteyttä:

Hyvinvointi ja palvelut - työelämävastaava Tarja Rantee, 040 632 7155, tarja.rantee@esedu.fi

Teknologia ja rakentaminen, metsä ja logistiikka - työelämävastaava Jarno Pöntinen, 040 648 2773, jarmo.pontinen@esedu.fi

https://www.esedu.fi/tyoelamalle/

 

Ammattiopisto SAMIedu – ota yhteyttä:

koulutuksen erityisasiantuntija Hannu Fyhr, 044 550 6670, hannu.fyhr@samiedu.fi

yritysasiamies Timo Huoman, 044 550 6652, timo.huoman@samiedu.fi

yritysasiamies Katja Repo 044 550 6589, katja.repo@samiedu.fi

yritysasiamies Anne Taiponen, 044 550 6692, anne.taiponen@samiedu.fi

https://www.esedu.fi/tyoelamalle/

 

Kaakkois-Suomen ammattikorkeakoulu, Xamk – ota yhteyttä:

Heta Vilen, työelämäyhteistyön koordinaattori, heta.vilen@xamk.fi

Xamk Duuni yhdistää opiskelijat ja työnantajat: https://www.tiitus.fi/xamk/

https://www.xamk.fi/yrityksille/

 

Jäsenedut tästä