Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Vaalit

Kuntavaalit 2021: Hämeen Yrittäjillä 108 jäsenehdokasta

Kanta-Hämeen valtuustoissa istuu tällä hetkellä 63 Hämeen Yrittäjien jäsenyrittäjää, mikä on 18 prosenttia kaikista valtuutetuista. Tulevissa kuntavaaleissa haetaan vähintäänkin yhtä vahvaa edustusta 108 jäsenehdokkaan voimin.

Tulevalla valtuustokaudella kuntien tehtävät muuttuvat sote-uudistuksen myötä. Kuntien virkakunnalta ja päättäjiltä vapautuu aikaa ja energiaa kunnan elinvoiman rakentamiseen. Energia on syytä suunnata heti oikein, jotta kunnat käyttävät hyväksi uuden roolinsa sekä mahdollisuutensa elinvoiman ja yrittäjyyden edistäjinä. 

Hämeen Yrittäjien
JÄSENYRITTÄJÄEHDOKKAAT
Kuntavaaleissa 2021

Löydät ehdokkaat myös pdf-tiedostona täältä.

FORSSA

13 

Laine-Mäki Kirsi

Envor Recycling  Oy

SDP

45 

Järvi Sanna

Pikku Pistrina Oy

KOK

46 

Järvinen Satu

Optikko Kirkassilmä Oy

KOK

49 

Kinnunen Riikka

Winto Better World Oy

KOK

51 

Kotiniemi Sami

DA-Design Oy

KOK

58 

Lähteenkorva Jaana

Wallaton Oy

KOK

60 

Marjamäki-Vuorenpää Susanna

SA-Hallinto Oy

KOK

69 

Penttilä Minna

Kutomon Fysioterapia ja Liikuntakeskus Oy

KOK

101 

Mäkelä Jarmo

Hotelli Maakunta Forssa Oy

KESK

105 

Vinnikainen Irmeli

Orastava Aurinko Oy

KESK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HATTULA

4

Lilja Lasse Juhani  

SDP

6

Myllymäki Ville

MVM Finland Oy

SDP

16

Kemppainen Antti

Antti Hurja Tuotanto

VAS

29

Laine Jaana

Asiantuntijapalvelut J. Laine Oy

PS

41

Ventola Kari

BN Consulting Oy

PS

47

Kattelus Jiri

Suomen Tieturva Oy

KOK

49

Leppäkorpi Esko

Rakpool Oy

KOK

53

Pullola Petteri

Hämeen Asennustyö Oy

KOK

60

Valo Jarmo

Hattulan Hirsi Oy

KOK

61

Vekka-Pirhonen Teija

Rengas-Vekka Oy

KOK

 

HAUSJÄRVI

3

Brotherus Ilkka 

Sinituote Oy

KOK

7

Laine Jyri 

Maanrakennusliike Laine Oy

KOK

15

Oksanen Minna 

Sinun Kotisi Minna O LKV Oy

KOK

17

Ruottu Marko

Suomen Yrityssisustajat Oy

KOK

43

Jussila Timo 

Kuljetus ja Logistiikka TPV

KESK

69

Ollilainen Maiju

Ihana Suomi

KD

 

HUMPPILA

14

Haaksi Tuomo 

Tuomon mopo ja pienkonehuolto

PS

28

Reunanen Rami

Green-x Oy/Scandinavian Automotive

KOK

29

Seestie Hanne

Tilipalvelu Hanne Seestie

KOK

37

Laaksonen Juha 

Tmi JK-racing

KESK

39

Mustonen Hannu

Maataloustilitsto Hannu Mustonen

KESK

42

Räsänen Hannu

Vakuutusyhtiö Fennia/H. Räsänen

KESK

43

Räsänen Reetta  

Parturi-Kampaamo Reettamari

KESK

46

Välisaari Kalle  

Kalle Välisaari T:mi

KESK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

HÄMEENLINNA

17

Mäki-Uuro-Tuiskunen Maria   

Isännöinti Mäki-Uuro

KESK

63

Vihriälä Ville  

Tmi Neliöville

VIHR

73

Frank Karoliina   

Frank & Vekka Oy

KOK

83

Hänninen Teppo 

Etelä-Suomen Sijoitus Oy

KOK

93

Kukko Teemu    

Café Kukko Oy

KOK

95

Kuvaja Annemari 

Kaisan Kukka Oy

KOK

96

Kuvaja Seppo   

Isännöinti Kuvaja Oy

KOK

101

Lehkonen Helena  

HL-concept

KOK

104

Lehtohalme Lasse   

Goodwill Tilit Oy 

KOK

115

Parikka-Nihti Mari 

Tmi Kelo-Concept

KOK

125

Saviniemi Timo 

Hämeen Sähkötiimi Oy

KOK

126

Selänpää Eveliina  

Support House Oy

KOK

131

Tarri Atte  

Karhunkyyti Oy

KOK

133

Tuomi Juha   

Ilmapojat Oy

KOK

138

Walkamo Mika   

Vanajanlinna Oy

KOK

159

Ounila Marjut  

Ekomatkat M.O. Tmi

KD

221

Ranjith Kumar Prabhakanran   

Ranjith Kumar Oy

SDP

262

Koivusaari Jani

Kiwat Autot

PS

320

Wihersaari Juha   

Jitint Oy

PS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JANAKKALA

22

Kaukonen Raimo  

Ramin Autohuolto Ky KESK

29

Pohjonen Tero  

Kiinteistöpalvelu T. Pohjonen

KESK

31

Riihimäki Hannu   

Janakkalan Jätteenkuljetus

KESK

39

Alijärvi Pirjo 

Solepolar

SDP

59

Metsälä Mari 

Personal Trainer Mari Metsälä

SDP

71

Valanta Elisa (sit.)

Idealvet Oy

SDP

75

Viskari Mikko

Sotema Oy

SDP

79

Hoffren Hannu

Oy Hannu Juhani Hoffren Ltd

PS

143

Ahtiainen Marko

Kaunis Liike Oy

KOK

145

Izod Tanja

Aarreaitta Second Hand Oy

KOK

156

Niemelä Arttu

Barona

KOK

158

Nummela Mika

Numspeed Research & Development Oy

KOK

161

Saarinen Kari

RKS-Huolto Oy

KOK

166

Wuorenmaa Marinka

TR Group Finland Oy

KOK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

JOKIOINEN

38

Okkonen Petri  

Okkopete Oy

KESK

75

Harju Jaana 

Ki-Ta Oy

KOK

 

 

 

LOPPI

5

Heinonen Timo

Oy TeeHoo Ltd

KOK

10

Kosonen Anu

Pirteeks

KOK

13

Laukkanen Jarmo

J & J Kolmos-Siivous Oy

KOK

14

Lehtimäki Tuire

HyviTera

KOK

17

Mikkola Antti

Mikkolan Suoramyynti / A.Mikkola

KOK

18

Mikkola Jarkko

Syyläri City Oy

KOK

20

Männistö Juhana

Kuumapuu Oy

KOK

28

Seppälä Tiina

Pelto-Seppälän Tila

KOK

29

Säkkinen Eerik

Järki-Saneeraus Oy

KOK

56

Kilpiäinen Jorma

Maatalousyhtymä Kilpiäinen Eetu ja Kilpiäinen Jorma KESK

64

Niemelä Asko

Asko Niemelä

KESK

67

Tuure Juhani (sit.)

BeneVivo Oy KESK

91

Mustonen Leo

AAAAEC Services Oy

VIHR

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


RIIHIMÄKI

87

Moisiola Kari

Yrityslautturi Oy Ltd

KOK

91

Rekimäki Tero

Putki-Valtti Oy

KOK

96

Sinisalo Satu

Alueen Ykköshelppi Oy

KOK

100

Typpö Arto

AAP Group Oy / Teatterihotelli Riihimäki

KOK

102

Viita Kristiina

Kuljetus ja Maansiirto Viita Oy

KOK

129

Pohjanvuori Jones

Broadway Finland Oy

KD

180

Heikkinen Jari

 

PS

 

 

 

 

 

 

 

 

TAMMELA

4

Laine Santeri

Envor Group Oy

KESK

5

Nissilä Minna

Leppälehdon Puutarha Oy

KESK

14

Vihreäsaari Janne

Prope Fix Oy

KESK

26

Alarto Manu

  KOK

30

Kajava Teemu

Safetum Oy

KOK

33

Laine Mika

Envor Group Oy

KOK

40

Siikonen Janne

Istira Oy

KOK

48

Lintukorpi Matti

ML-Laatuhuolto Oy

PS

54

Bergström Veija

Tammelan Monitoimi Ky

PS

59

Jaakkola Vesa

Tambest Glass Solutions Oy

LIIK

65

Malin-Santos Mervi

Harmony Mind Santos

SDP

69

Saaristo Outi

Rykkeri / Forssa Fabric Oy

SDP

71

Syrjälä Taito

Tammelan Konekaivuu Oy

SDP

75

Tuovinen Ilkka

Kuusplussa Oy

(sit.)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

YPÄJÄ

19

Kärkäinen Isto

I &R Kärkäinen Oy/ Kärkäisen puutarha

KESK

22

Lehtinen Hannu

HMJ Lehtinen Oy

KESK

24

Lehtinen Tanja

Parturi-Kampaamo Tanjuska

KESK

43

Airo Sari

Team Satulasepät Ky

KOK

50

Jaakkola Sampsa

I & I Works

KOK

 

Tutustu yrittäjien kuntavaaliohjelmaan