Hallitus ja johtoryhmä | Yrittajat.fi
Yrittäjät > Lapin Yrittäjät > Lappi > Lappi

Etsi

Hallitus ja johtoryhmä

Hallitus  2018-19

Kuvassa LY:n puheenjohtaja Heidi Alariesto (toinen oik.) ja varapuheenjohtajat oikealta lukien Jari Kelahaara, Anna-Kaisa Luoma-aho ja Tuomo Jäärni. 

puheenjohtaja

Heidi Alariesto
Sijaishaltija Oy
heidi.alariesto(at)sijaishaltija.fi
p. 045 313 3533

varapuheenjohtajat Jari Kelahaara
Lapin Vuokramies
p. 0400 373 117
jari.kelahaara(at)gmail.com
  Anna-Kaisa Luoma-aho
KT Company
annakaisa.luomaaho(at)gmail.com
p. 040 849 5116
  Tuomo Jäärni
Jäärni Metalli Oy
jaarni.metalli(at)jaarnimetalli.fi
p. 040 089 3664

 

Hallituksen jäsenet  ja varajäsenet

Meri-Lappi          

  • Henrik Brehmer, Bombus Oy, henrik.brehmer(at)hotmail.com, 0503229778
    varajäsen: Sakari Laukkanen, Mainostalo Teippari Oy, sakari(at)teippari.pro, 0400690277
  • Marko Vapa, e-Coach Marko Vapa, marko.vapa(at)gmail.com, 0405388132
    varajäsen: Auli Tasala, Tasalan Kasvitarha, auli.tasala(at)gmail.com, 0405478026
  • Antti Kaarlela, Antti Kaarlela Oy, anttikk(at)gmail.com, 0400667706
    varajäsen: Anu Veittikoski, Simo,  K. Hekkanen Oy, anu.veittikoski(at)pp.inet.fi, 0405061317
       

RANUA

  • Raimo Kortesalmi, Harmaa Kurki Oy, raimo.kortesalmi(at)pp.inet.fi, 0405507998
    varajäsen: Jari Ranua, Kuriirilainen Oy, jari.ranua(at)kuriirilehti.fi, 0400692728


ROVANIEMI

  • Konsta Repo, Lapin Apuvälinepalvelu Oy, konsta.repo(at)lapinapuvalinepalvelu.fi, 0406798353
    varajäsen: Ilkka Länkinen, SantaPark Oy, ilkka(at)santapark.com  
  • Veli-Matti Kilpimaa, LVI-Kilpimaa Oy, vmk(at)kilpimaa.com, 0405624945
    varajäsen: Juha-Pekka Mikkola, Arctic LifeStyle Oy, , 0456730125

      

TORNIONLAAKSO    

  • Päivi Heikkala, Päivi Heikkala Oy, paivi@(at)joppari.fi, 0407065450
    varajäsen: Pentti Nousiainen, Pellon Jätehuolto Nousiainen Oy, pentti.nousiainen(at)pellonjatehuolto.fi, 0405396179
  • Mirja Heinonen, Systaylor Oy, mirja.heinonen(at)systaylor.com, 0400711088
    varajäsen: Juha Alapuranen, Ylitornion Betonituote Oy, juha.alapuranen(at)ybt.fi, 0400696645

 
TUNTURI-LAPPI           ​           

  • Pertti Hettula, Hettula Oy, pertti.hettula(at)hettula.fi, 050 1413
    varajäsen: Pasi Ikonen Enontekiö Cape Lapland Oy, pasi(at)frogadventures.com, 0505772762
  • Jarmo Pudas, Jarmo Pudas Ky, jarmo.pudas(at)pudasky.inet.fi, 0400696543
    varajäsen: Minna Back-Tolonen, K-Market Muoniontori, minna.back-tolonen(at)k-market.com, 0408354064


                   
ITÄ-LAPPI                  

  • Tauno Luukinen, Sallan Rautatori Oy, tauno.luukinen(at)rautatori.fi, 0400695367
    varajäsen: Esa Heinäjärvi, Valinta Heinäjärvi Ky, esa.heinajarvi(at)pp.inet.fi, 0400392423
  • Timo Tuominen, Evacar Autopalvelut Oy, timo.tuominen(at)evacar.fi, 0500602130
    varajäsen: Milla Saarela, Milla Fit Personal Training, milla(at)millafit.fi, 0449765685


                   
POHJOIS-LAPPI                  

  • Marja-Leena Magga, Magga Oy, mlmagga(at)gmail.com, 0407308636
    varajäsen: Mauri Leppänoro, Ivalon Auto Oy, info(at)ivalonauto.fi, 0400125062
  • Vuokko Mikkola, JPF Palvelut Oy, vuokko.mikkola(at)netikka.fi, 0407008154
    varajäsen: Tuula Katajamaa, Lapin Luontolomat Oy, tuula.katajamaa(at)saariselka.fi, 0405894690

 


 

Johtoryhmä

  • Heidi Alariesto, Sijaishaltija Oy, heidi.alariesto(at)sijaishaltija.fi, p. 045 313 3533
  • Jari Kelahaara, Lapin Vuokramies, p. 0400 373 117, jari.kelahaara(at)gmail.com
  • Anna-Kaisa Luoma-aho, KT Company, annakaisa.luomaaho(at)gmail.com, p. 040 849 5116
  • Tuomo Jäärni, Jäärni Metalli Oy, jaarni.metalli(at)jaarnimetalli.fi, p. 040 089 3664
  • Päivi Heikkala, Päivi Heikkala Oy, paivi@(at)joppari.fi, 0407065450
  • Vuokko Mikkola, JPF Palvelut Oy, vuokko.mikkola(at)netikka.fi, 0407008154