Etusivu > Lapin Yrittäjät > Lapin Yrittäjät > Palkinnot > Lansipohjan Yrittajien Palkinnot

Etsi

Yrittäjäristit

 

Yrittäjäristin saaneet:

 

 

Päivämäärä Nimi Paikkakunta Ansiomerkki
1.4.2010 Koskela Mirja Matilda Ylitornio hopea
14.3.2010 Perasto Kaarina Anneli Kemi kulta
15.12.2009 Koskela Veli Matti Tornio kulta
22.11.2009 Mäkipeura Olavi Eelis Tervola timantti 30
22.11.2009 Tarkiainen Raija Kaarina Tervola timantti 30
22.11.2009 Juntikka Tuomo Juhani Tervola timantti 30
22.11.2009 Pallari Olli Tapio Tervola timantti 30
22.11.2009 Vaara Jussi Ilmari Tervola timantti 30
14.11.2009 Hartikainen Eero Pello timantti 30
7.11.2009 Alakuijala Martti Sakari Tornio timantti 30
7.11.2009 Alakuijala Aini Marjatta Tornio kulta
7.11.2009 Posti Alpo Tornio kulta
7.11.2009 Ponkala Vesa Tornio kulta
7.11.2009 Kivelä Marja-Liisa Tornio kulta
6.11.2009 Koivunen Jorma Juhani Keminmaa timantti 50
1.11.2009 Hannuniemi Kalervo Paavo Keminmaa kulta
11.10.2009 Kantola Matti Johannes Keminmaa kulta
21.5.2009 Kadenius Reijo Antero Tornio timantti 30
19.4.2009 Junes Teuvo Juhani Keminmaa kulta
6.2.2009 Vuontisjärvi Maria Sofia Enontekiö timantti 50
8.11.2008 Herajärvi Osmo Tornio kulta
8.11.2008 Jaako Marita Tornio kulta
8.11.2008 Heikkilä Asta Tornio kulta
8.11.2008 Jaako Markus Tornio kulta
8.11.2008 Frantti Ulla Tornio kulta
24.7.2008 Ypyä Terttu Marjatta Kemi timantti 50
30.9.2007 Saarela Jutta  Tornio kulta
15.5.2007 Lappalainen Erkki Johannes Tornio kulta
12.4.2007 Posti Hannu Ensio Maksniemi timantti 50
28.10.2006 Angeria Juha Tornio kulta
28.10.2006 Keskitalo Martti Tornio kulta
28.10.2006 Kulmuni Aulis Tornio kulta
28.10.2006 Laitinen Olavi Tornio kulta
28.10.2006 Massa Ahti Tornio kulta
6.10.2006 Rautio Tapio Keminmaa suurristi
15.5.2006 Keskitalo Kalevi Enontekiö hopea
14.4.2006 Mastola Ritva Muonio kulta
14.4.2006 Mastola Raimo Muonio kulta
8.4.2006 Mustonen Heikki Severi Ilmari Kemi timantti 40
8.4.2006 Kauppi Paavo Oskari Kemi timantti 40
17.11.2005 Viiri Taito Keminmaa hopea
17.11.2005 JänkäläVesa Keminmaa kulta
17.11.2005 Lahdenperä Osmo Keminmaa kulta
17.11.2005 Holappa Ari Keminmaa hopea
17.11.2005 Hast Markus Keminmaa kulta
17.11.2005 Yrjänheikki Jouni Keminmaa hopea
17.11.2005 Hornela Kari Keminmaa hopea
17.11.2005 Jakovlev Jouni Keminmaa kulta
12.11.2005 Kaikkonen Viljo Ylitornio timantti 30
12.11.2005 Laitinen Maria Reeta Ylitornio kulta
29.10.2005 Laitinen Heikki Tornio kulta
29.10.2005 Vanhatalo Jouni Vojakkala kulta
26.12.2004 Posti Aini Orvokki Simo kulta
18.12.2004 Malila Kari Olavi Muonio kulta
30.10.2004 Kadenius Antero Tornio kulta
30.10.2004 Aho Olavi Tornio timantti 30
30.10.2004 Toratti Raili Tornio hopea
30.10.2004 Heinänen Markku Tornio kulta
30.10.2004 Kärenlampi Paula Tornio kulta
30.10.2004 Nättilä Jorma Tornio kulta
30.10.2004 Ojanperä Arvi Tornio kulta
30.10.2004 Piippola Kaisa Tornio kulta
30.10.2004 Isomäki Marja-Liisa Tornio hopea
30.10.2004 Pokka Esko Tornio hopea
30.10.2004 Terho Matti Tornio hopea
30.10.2004 Viiri Ulla Tornio hopea
30.10.2004 Mykkälä Veikko Tornio timantti 30
19.7.2004 Haaapalehto Esa Frans Tornio kulta
5.1.2004 Kronqvist Veikko Antero Ylitornio suurristi
28.11.2003 Kuntsi-Helin Merja Hannele Muonio kulta
22.11.2003 Ahava Pentti Tornio timantti 30
22.11.2003 Hytönen Onni Ilmari Kemi kulta
15.11.2003 Ponkala Meeri Tornio kulta
15.11.2003 Leutola Juhani Tornio kulta
15.11.2003 Marjakangas Seppo Tornio kulta
15.11.2003 Vähä Raimo Tornio kulta
30.8.2003 Massa Ilkka Ferdinand Ylitornio timantti 30
30.8.2003 Kangas Seija Ylitornio hopea
30.8.2003 Lovikka Pekka Ylitornio kulta
6.8.2003 Vanhapiha Taisto Kalervo Enontekiö hopea
11.5.2003 Rahtu Elli Linnea Ylitornio kulta
11.5.2003 Vanhapiha Tuula Anneli Ylitornio kulta
11.5.2003 Tiger Erja Maritta Ylitornio kulta
7.3.2003 Pesonen Raija Tornio kulta
10.12.2002 Teräs Hely Irene Ylitornio hopea
10.12.2002 Kuusamo Aune Tuulikki Ylitornio hopea
10.12.2002 Posio Markku Kalevi Kaakamo kulta
30.11.2002 Roimaa Heikki Muonio timantti 30
30.11.2002 Kiuru Pasi Muonio timantti 30
16.11.2002 Ylisaukko-oja Harry Eevert Pello kulta
9.11.2002 Järlström Teuvo Tornio kulta
9.11.2002 Holma Matti Tornio kulta
9.11.2002 Salmi Mauri Tornio kulta
9.11.2002 Parkkonen Rauni Tornio kulta
9.11.2002 Janne Kim Tornio hopea
9.11.2002 Buska Eeva Tornio hopea
9.11.2002 Södersröm Ville-Veikko Tornio hopea
9.11.2002 Puijola Veikko Juhani Kemi timantti 30
9.11.2002 Ypyä Teemu Heikki Kemi timantti 30
9.11.2002 Kuivas Ritva Annikki Kemi kulta
30.9.2002 Vuorela Markku Johannes Pello kulta
21.9.2002 Virranniemi Osmo Kolari kulta
21.9.2002 Nevalainen Matti Kolari kulta
21.9.2002 Lantto Esa Kolari kulta
20.5.2002 Kaarlela Pentti Ilmari Tornio timantti 30
26.4.2002 Salmela Soile Maria Tornio kulta
26.4.2002 Salmela Unto Kalevi Tornio kulta
24.2.2002 Mäki-Jokela Raimo Artturi Tornio hopea
31.12.2001 Lassila Kauko Veli Pello suurristi
31.12.2001 Lassila Elsa Karoliina Pello hopea
23.11.2001 Joensuu Unto Kolari kulta
23.11.2001 Kylmämaa Riitta-Liisa Kolari kulta
23.11.2001 Peura Heikki Kolari kulta
23.11.2001 Vaattovaara Auvo Kolari kulta
23.11.2001 Vaattovaara Pekka Kolari kulta
17.11.2001 Rautio Mirja-Liisa Keminmaa hopea
17.11.2001 Liimatta Kalevi Keminmaa hopea
17.11.2001 Köngäs Anneli Keminmaa hopea
17.11.2001 Sipola Jukka Keminmaa hopea
17.11.2001 Jänkälä Vesa Keminmaa hopea
17.11.2001 Palosaari Kari Keminmaa hopea
17.11.2001 Berg Veijo Keminmaa hopea
17.11.2001 Jakovlev Jouni Keminmaa hopea
17.11.2001 Ylipiessa Matti Keminmaa kulta
17.11.2001 Rimpisalo Juhani Keminmaa kulta
17.11.2001 Vanhatalo Esa Keminmaa kulta
17.11.2001 Kristo Armas Ensio Pello timantti 30
10.11.2001 Hautaniemi Kyösti Antero Kemi timantti 30
10.11.2001 Ruuskanen Maarit Armi Annikki Kemi kulta
27.10.2001 Pörhölä Mauri Johannes Kyläjoki kulta
27.10.2001 Mäkikorttila Saara Kaakamo kulta
27.10.2001 Ylimäki Eino Tornio kulta
27.10.2001 Mäkimaa Ahti Tornio kulta
27.10.2001 Konola Hannu Tornio kulta
27.10.2001 Kaasinen-Ervasti Liisa Tornio hopea
27.10.2001 Salmi Reijo Juhani Ylitornio kulta
27.10.2001 Kaikkonen Viljo Pietari Ylitornio kulta
27.10.2001 Törmänen Erkki Olavi Ylitornio kulta
27.10.2001 Kuitunen Juha Väinö Ylitornio kulta
27.10.2001 Rautio Taito Tapio Ylitornio kulta
27.10.2001 Koivisto Raimo Ilmari Ylitornio kulta
27.10.2001 Oja Simo Kalevi Ylitornio hopea
27.10.2001 Naasko Aila Maria Ylitornio hopea
27.10.2001 Naasko Juhani Jaakko Ylitornio hopea
27.10.2001 Laitinen Asko Olavi Ylitornio hopea
2.9.2001 Tiiperi Pekka Orvo Tapani Tornio timantti 30
31.5.2001 Niittyviita Aulikki Marjatta Kemi kulta
19.5.2001 Niittyviita Tapio Kemi kulta
15.5.2001 Pohjola Tapio Olavi Keminmaa kulta
19.4.2001 Meskus Juhani Keminmaa kulta
19.4.2001 Pekkala Esko Keminmaa kulta
19.4.2001 Ylimaunu Jouko Keminmaa kulta
19.4.2001 Ylikontiola Pekka Keminmaa kulta
19.4.2001 Johansson Helge Keminmaa kulta
19.4.2001 Söyrinki Ahti Keminmaa kulta
19.4.2001 Kantola Marja Keminmaa kulta
19.4.2001 Markkio Jarkko Keminmaa kulta
19.4.2001 Rautio Antero Keminmaa kulta
19.4.2001 Salo Hannu Keminmaa kulta
19.4.2001 Palomaa Hannu Keminmaa kulta
19.4.2001 Kurkela Esa Keminmaa kulta
19.4.2001 Saloniemi Hannu Keminmaa kulta
19.4.2001 Rautio Pentti Keminmaa kulta
19.4.2001 Stöckel Katja Keminmaa kulta
19.4.2001 Paakkari Toivo Keminmaa kulta
19.4.2001 Suhonen Ilkka Keminmaa kulta
19.4.2001 Toivanen Jukka Keminmaa kulta
19.4.2001 Erkkilä Simo Keminmaa kulta
19.4.2001 Erkkilä Sulevi Keminmaa kulta
19.4.2001 Heikkilä Jouni Keminmaa kulta
19.4.2001 Pesälä Tauno Keminmaa kulta
19.4.2001 Särkipaju markku Keminmaa hopea
19.4.2001 Lahdenperä Osmo Keminmaa hopea
19.4.2001 Sipola Olavi Keminmaa kulta
19.4.2001 Majuri Raimo Keminmaa hopea
19.4.2001 Suhonen Sauli Keminmaa hopea
19.4.2001 Posti Mauri Keminmaa kulta
19.4.2001 Kassinen Pertti Keminmaa kulta
19.4.2001 Saloniemi Kari Keminmaa kulta
23.2.2001 Eskelinen Aino Elisabet Keminmaa timantti 30
24.11.2000 Kilpimaa Eila Keminmaa kulta
24.11.2000 Remes Juhani Keminmaa kulta
24.11.2000 Yrjänheikki Raimo Keminmaa timantti 30
11.11.2000 Mäkelä Salme Marjatta Pello hopea
11.11.2000 Antinoja Toivo Simo kulta
11.11.2000 Haapaniemi Asko Simo kulta
11.11.2000 Tuomaala Päivi Maarit Kemi kulta
11.11.2000 Kinnunen Jari Juhani Kemi kulta
11.11.2000 Liimatta Leo Antero Kemi kulta
28.10.2000 Tapio  Veikko Johannes Ylitornio kulta
21.10.2000 Porkka Matti Tornio kulta
21.10.2000 Kotvio Seija Tornio kulta
21.10.2000 Huhtalo Anna-Liisa Tornio kulta
21.10.2000 Matilainen Kari Tornio kulta
21.10.2000 Erholtz Anneli Tornio kulta
21.10.2000 Mäkimartti Terho Juhani Tornio hopea
21.10.2000 Huhtalo Seppo Tornio kulta
21.10.2000 Kaihu Kyösti Tornio timantti 30
21.10.2000 Kronqvist Aarre Tornio timantti 30
3.10.2000 Heikkinen Teijo Tapio Tornio hopea
17.6.2000 Kilpimaa Kauko Antero Keminmaa kulta
5.2.2000 Rimpisalo Timo Keminmaa kulta
14.1.2000 Hiltunen Kerttu Marjatta Tornio kulta
3.1.2000 Ruuska Arja Tuulikki Tornio kulta
20.11.1999 Kolmonen Antti Akseli Tornio kulta
20.11.1999 Kolmonen Kaisa Annikki Tornio kulta
20.11.1999 Kolmonen Antti Akseli Tornio kulta
20.11.1999 Kolmonen Kaisa Annikki Tornio kulta
13.11.1999 Ketolainen Aarno Vesa Kemi kulta
13.11.1999 Dahl Pirkko Mirjami Kemi kulta
5.11.1999 Mäki Saara Leena Pello kulta
5.11.1999 Rundgren Pertti Johannes Pello kulta
5.11.1999 Mäki Laila Anikki Pello kulta
16.10.1999 Vuokila Aira Tornio kulta
16.10.1999 Vuokila Matti Tornio kulta
16.10.1999 Koski Heino Tornio kulta
16.10.1999 Aho Olavi Tornio kulta
16.10.1999 Huczkowski Alli Tornio kulta
16.10.1999 Palasrinne Hilkka Tornio kulta
16.10.1999 Leinonen Vuokko Tornio kulta
16.10.1999 Juntti Erkki Tornio kulta
16.10.1999 Liiti Jouni Tornio kulta
16.10.1999 Korhola Reino Tornio kulta
16.10.1999 Frantti Terttu Tornio kulta
16.10.1999 Myllykoski Risto Tornio kulta
16.10.1999 Ojanperä Arvi Tornio hopea
16.10.1999 Malinen Arvo Tornio hopea
16.10.1999 Halmkrona Sauli Tornio hopea
16.10.1999 Innanen Lasse Tornio hopea
16.10.1999 Numminen Olavi Tornio kulta
8.7.1999 Kaarlela Esa Tornio kulta
15.6.1999 Korjonen Reijo Kemi kulta
29.5.1999 Lappalainen Martti Olavi Tervola kulta
29.5.1999 Ollitervo Raija Leena Tervola kulta
29.5.1999 Pallari Olli Tapio Tervola kulta
29.5.1999 Tarkiainen Raija Kaarina Tervola kulta
29.5.1999 Väisänen Erkki Vilho Tervola kulta
29.5.1999 Väisänen Liisa Helena Tervola kulta
29.5.1999 Vaara Jussi Ilmari Tervola kulta
29.5.1999 Kariniemi Sauli Mikael Ylitornio kulta
29.5.1999 Kariniemi Aira Ylitornio hopea
27.3.1999 Angeria Tapani Ylitornio kulta
25.2.1999 Toivanen Rauha Anneli Kemi kulta
11.2.1999 Toivanen Pentti Olavi Kemi kulta
29.1.1999 Puhakka Pirkko Marjatta Tornio hopea
17.1.1999 Häkkinen Heikki Antero Tornio hopea
6.1.1999 Vuokila Mauno Olavi Tervola kulta
5.12.1998 Heikinmatti Marja-Liisa Kemi kulta
28.11.1998 Toivanen Pekka Keminmaa kulta
28.11.1998 Toivanen Maila Keminmaa kulta
28.11.1998 Remes Tyyne  Keminmaa kulta
28.11.1998 Remes Sirkka Keminmaa kulta
21.11.1998 Kurtti Mikko antero Kemi kulta
21.11.1998 Paloste Pentti Ilmari Kemi kulta
21.11.1998 Niskala Toivo Elia Kemi kulta
21.11.1998 Niskala Eeva Marjatta Kemi kulta
21.11.1998 Lamminsaari Esa Kalervo Kemi kulta
17.8.1998 Remes Martti Keminmaa kulta
15.6.1998 Kelhälä Viljo Valtteri Kemi kulta
31.12.1997 Pylväs Rauni Marjatta Enontekiö hopea
22.11.1997 Mikkola Tertu Kemi kulta
22.11.1997 Hautaniemi Raili Kemi kulta
22.11.1997 Rimali Eeva Kemi kulta
14.11.1997 Jurvelin Maila Tornio kulta
14.11.1997 Karjalainen Anneli Tornio kulta
14.11.1997 Innanen Birgitta Tornio hopea
14.11.1997 Lappalainen Erkki Tornio hopea
14.11.1997 Leppikangas Ossi Tornio hopea
25.10.1997 Tolppi Matti Eelis Ylitornio kulta
6.6.1997 Wallen Eino Keminmaa kulta
12.2.1997 Kolppanen Reijo Kemi kulta
12.2.1997 Näykki Aulis Kemi kulta
12.2.1997 Lummeniemi Kristiina Kemi hopea
12.2.1997 Roivainen Jari Kemi hopea
12.2.1997 Saukkola Hannu Kemi hopea
12.2.1997 Piltonen Reijo Kemi pronssi
12.2.1997 Arponen Helena Kemi pronssi
30.12.1996 Pantsar Ossi Richard Pello kulta
8.11.1996 Ylimäki Lauri Tornio kulta
8.11.1996 Mykkälä Veikko Tornio kulta
8.11.1996 Karppinen Paavo Tornio kulta
8.11.1996 Vitikka Mauno Tornio kulta
8.11.1996 Kukkula Marketta Tornio kulta
23.8.1996 Kivelä Veikko Kemi kulta
23.8.1996 Erkinmikko Jorma Kemi kulta
23.8.1996 Prakkula Veikko Kemi hopea
23.8.1996 Maijanen Jouko Kemi kulta
23.8.1996 Vartiainen Jouni Kemi kulta
8.5.1996 Koivuniemi Aarno Adolf Ylitornio kulta
1.5.1996 Törmänen Nanni Sofia Ylitornio kulta
25.11.1995 Aho Kaarina Tornio suurristi
10.11.1995 Kangas Armas Tornio kulta
10.11.1995 Jänkälä Aarne Tornio kulta
10.11.1995 Juntti Esa Tornio kulta
10.11.1995 Hast Kalevi Tornio kulta
23.9.1995 Alatalo Urho Erkki Muonio kulta
23.9.1995 Särkijärvi Paavo Eemeli Muonio kulta
23.9.1995 Pietikäinen Heimo Muonio kulta
16.11.1994 Kaulanen Aatos Kolari kulta
16.11.1994 Ylläsjärvi Toivo Kolari kulta
6.11.1994 Aho Olavi Tornio hopea
28.10.1994 Fräki Timo Tornio kulta
28.10.1994 Hornela Erkki Tornio kulta
28.10.1994 Nättilä Jorma Tornio hopea
28.10.1994 Ruuska Arja Tornio hopea
12.9.1994 Alatalo Mauri Tornio kulta
27.8.1994 Kankaanpää Anja Kemi hopea
26.8.1994 Marttala Virpi Tornio hopea
1.7.1994 Saukko Tapio Kemi pronssi
1.6.1994 Koskela Veli Kiviranta pronssi
20.2.1994 Lahdenperä Mailis Kemi kulta
30.12.1993 Petäjäniemi Erkki Kolari kulta
27.12.1993 Ylikitti Viljo Tornio hopea
3.12.1993 Penttinen Jorma Tornio pronssi
20.11.1993 Kanto Jorma Tervola kulta
20.11.1993 Peura Mauri Tervola hopea
20.11.1993 Saukko Usko Tervola pronssi
20.11.1993 Tarkiainen Kauko Tervola pronssi
5.11.1993 Mämmioja Aino Tornio hopea
5.11.1993 Rautio Veikko Tornio hopea
5.11.1993 Uusitalo Matti Tornio kulta
24.2.1993 Tuomaala Matti Lautiosaari hopea
28.11.1992 Malinen Tapani Tornio hopea
27.11.1992 Alatalo Laila Kolari kulta
27.11.1992 Friberg Kalevi Kolari kulta
27.11.1992 Rousu Outi Kolari kulta
27.11.1992 Tiensuu Sulo Kolari hopea
21.11.1992 Aspegren Veli Simo kulta
21.11.1992 Onkalo Hilkka Simo kulta
21.11.1992 Parpala Vilho Simo kulta
21.11.1992 Posti Erkki Simo kulta
6.11.1992 Amonsen Anna-Liisa Tornio hopea
6.11.1992 Harjuoja Raimo Tornio kulta
6.11.1992 Pohjanen Martti Tornio kulta
24.10.1992 Kassinen Aarno Muonio kulta
24.10.1992 Sieppi Kaarlo Muonio kulta
29.2.1992 Kiveslahti Eila Muonio kulta
31.12.1991 Palomaa Hannu Keminmaa hopea
30.11.1991 Honkanen Jaakko Simo hopea
30.11.1991 Korva Eila Simo kulta
30.11.1991 Koskela Kyllikki Simo hopea
30.11.1991 Tikkanen Helmi Simo kulta
29.11.1991 Liikavainio Eeva Muonio kulta
29.11.1991 Nykänen Eila Muonio kulta
29.11.1991 Yliniemi Liisa Muonio kulta
23.11.1991 Kankaanpää Anja Kemi kulta
23.11.1991 Korkee Erkki Kemi kulta
23.11.1991 Linke Pertti Kemi kulta
23.11.1991 Raikamo Seppo Kemi kulta
21.11.1991 Heimonen Risto Kolari kulta
21.11.1991 Kaulanen Toivo Kolari kulta
21.11.1991 Kurkkio Evert Kolari kulta
21.11.1991 Niemi Kalle Kolari kulta
21.11.1991 Raittimo August Kolari kulta
21.11.1991 Rundgren Kalle Kolari kulta
21.11.1991 Ylläsjärvi Juho Kolari kulta
15.11.1991 Kärelampi Paula Tornio hopea
15.11.1991 Nikka Helena Tornio kulta
15.11.1991 Sammalniemi Pekka Tornio hopea
10.10.1991 Rintala Seppo Kemi pronssi
28.6.1991 Kemppaala Tauno Keminmaa hopea
28.6.1991 Lantto Viljo Keminmaa hopea
24.6.1991 Ruuskanen Maarit Kemi pronssi
20.5.1991 Tarvainen Veikko Kemi kulta
17.5.1991 Huhta Erkki Tornio hopea
3.2.1991 Streng Laila Marjatta Kemi kulta
3.2.1991 Tarvainen Tuula Kemi hopea
13.12.1990 Kanto Veijo Tornio pronssi
12.12.1990 Aho Pentti Tornio pronssi
17.11.1990 Hietanen Paavo Muonio kulta
17.11.1990 Niemelä Eino Muonio kulta
17.11.1990 Rautio Vilho Muonio kulta
10.11.1990 Huhtalo Seppo Tornio hopea
10.11.1990 Isometsä Kalevi Tornio kulta
10.11.1990 Isometsä Veikko Tornio kulta
10.11.1990 Kolmonen Antti Tornio hopea
9.11.1990 Hast Annikki Keminmaa kulta
9.11.1990 Stöckel Kaija Keminmaa pronssi
9.11.1990 Ylipekkala Jorma Keminmaa pronssi
9.11.1990 Yrjänheikki Raimo Keminmaa kulta
8.11.1990 Alanko Maila Kolari kulta
8.11.1990 Heikkilä Esa Kolari hopea
8.11.1990 Kurtakko Sirkka Kolari hopea
8.11.1990 Kuru Antti Kolari kulta
8.11.1990 Kyrö Kaarlo Kolari hopea
8.11.1990 Nordberg Kosti Kolari kulta
8.11.1990 Vaattovaara pertti Kolari kulta
26.10.1990 Ylisuvanto Jonne Simo kulta
15.10.1990 Vaattovaara Auvo Kolari pronssi
13.10.1990 Honkuri Urho Ylitornio pronssi
13.10.1990 Koivuniemi Aarno Ylitornio pronssi
13.10.1990 Lakkapää Kaisa Ylitornio kulta
13.10.1990 Tapio Veikko Ylitornio pronssi
1.4.1990 Tyyri Tuomo Tornio pronssi
16.2.1990 Rautio Heikki Keminmaa pronssi
16.2.1990 Rautio Irma Keminmaa kulta
16.2.1990 Rautio Tapio Keminmaa kulta
1.2.1990 Parkkonen Rauni Tornio hopea
2.1.1990 Herajärvi Eija Tornio pronssi
2.1.1990 Herajärvi Ilkka Tornio pronssi
2.1.1990 Herajärvi Jouko Tornio hopea
2.1.1990 Herajärvi Raili Tornio hopea
9.12.1989 Heikinmatti Marja-Liisa Kemi hopea
2.12.1989 Aho Maija Kemi hopea
2.12.1989 Heikkinen Eija Kemi pronssi
2.12.1989 Kangas Matti Kemi kulta
2.12.1989 Lakkapää Vilppu Kemi kulta
2.12.1989 Rouhiainen Liisa Kemi kulta
2.12.1989 Ypyä Teemu Kemi kulta
2.12.1989 Äijälä Irja Kemi kulta
17.11.1989 Partanen Helga Muonio kulta
17.11.1989 Rantakokko Kauko Muonio kulta
17.11.1989 Tapojärvi Esko Muonio kulta
12.5.1989 Puijola Veikko Kemi hopea
10.5.1989 Piippola aini Kemi kulta
6.5.1989 Aho Kaarina Tornio hopea
6.5.1989 Heikkilä Ilpo Tornio hopea
6.5.1989 Herajärvi Reino Tornio hopea
6.5.1989 Kettunen Veijo Tornio hopea
6.5.1989 Krongqvist Aarre Tornio kulta
6.5.1989 Laiti Matti Tornio kulta
6.5.1989 Mäkivuori Alli Tornio hopea
6.5.1989 Ruoranen Vesa Tornio hopea
6.5.1989 Seppälä Aulis Tornio hopea
6.5.1989 Taramaa Sinikka Tornio hopea
9.3.1989 Viita Jari Rikhard Tornio pronssi
11.11.1988 Kumpulainen Kalevi   kulta
11.11.1988 Kumpulainen viljo   kulta
11.11.1988 Myllylahti Risto   hopea
11.11.1988 Strand Tyyne Tornio hopea
22.10.1988 Jauhola Esteri Kemi kulta
22.10.1988 Tanneraho Aune Kemi kulta
1.9.1988 Räätäri Matti Kemi kulta
19.8.1988 Petäjäniemi Onerva Äkäsjoensuu hopea
25.5.1988 Tiiperi Saimi   hopea
25.5.1988 Tiiperi Saimi   hopea
11.5.1988 Peltola Esko Ylitornio hopea
11.5.1988 Rahtu Elli Linnea Ylitornio hopea
11.5.1988 Rahtu Timo Allan Ylitornio kulta
26.3.1988 Tarvainen Veikko Kemi hopea
25.3.1988 Ainonen Aimo Ylitornio pronssi
25.3.1988 Niemelä Irja Ylitornio kulta
25.3.1988 Niemelä Mikko Ylitornio kulta
5.3.1988 Vuento Pekka Juhani Tornio pronssi
7.11.1987 Hyrskykari Veli   kulta
7.11.1987 Valkonen Veini   kulta
30.10.1987 Kujansuu Helmer   kulta
30.10.1987 Sadinmaa Emmi   kulta
28.4.1987 Suhonen Riku   kulta
26.2.1987 Herajärvi Kaarlo   kulta
12.2.1987 Julkunen Viljo   kulta
12.2.1987 Kemppainen Hannu   pronssi
12.2.1987 Matala Soile Tellervo   kulta
12.2.1987 Patokoski Aimo   pronssi
10.1.1987 Frantti Pirkko Liisa   pronssi
10.1.1987 Rahkonen Hilkka   pronssi
20.11.1986 Koivisto Jorma   kulta
20.11.1986 Koivisto Pirkko   kulta
15.11.1986 Karjalainen Niina   kulta
15.11.1986 Toivanen Lempi   kulta
14.11.1986 Hiltunen Yrjö   hopea
14.11.1986 Kallio Alli   kulta
14.11.1986 Rahkonen Lea   kulta
14.11.1986 Räätäri Mikko Kemi kulta
14.11.1986 Ylimäki Veikko   hopea
1.10.1986 Leinonen Marja-Leena   pronssi
1.7.1986 Kronqvist Outi   kulta
15.5.1986 Skantz Niilo   kulta
26.4.1986 Kumpula Pentti   kulta
27.3.1986 Vähänen Eino   kulta
1.2.1986 Sadinmaa Paula   pronssi
1.2.1986 Sammalniemi Pekka   pronssi
1.2.1986 Sammalniemi Pirkko   pronssi
9.11.1985 Aska Eero   kulta
9.11.1985 Bergman Asseri   hopea
9.11.1985 Eero Eeva   kulta
9.11.1985 Eero Kauko   kulta
9.11.1985 Enbuska Raili   hopea
9.11.1985 Granath Lauri   hopea
9.11.1985 Jolma Olli   hopea
9.11.1985 Jolma Paavo   kulta
9.11.1985 Kivelä Eino   kulta
9.11.1985 Konttinen Veikko   kulta
9.11.1985 Lakkapää Esa   hopea
9.11.1985 Lakkapää Ulla   hopea
9.11.1985 Lohiniva Ilmari   kulta
9.11.1985 Lång Ilmari   kulta
9.11.1985 Muukkonen Toivo   kulta
9.11.1985 Mäkikyrö Paavo   hopea
9.11.1985 Puolamaa Lauri   hopea
9.11.1985 Pylkkänen Pentti   kulta
9.11.1985 Rautio Heikki   hopea
9.11.1985 Risto Aarno   kulta
9.11.1985 Sunila eini   kulta
9.11.1985 Sunila Hannes   kulta
9.11.1985 Vikeväinen Helvi   kulta
9.11.1985 Vuorela Arvo   kulta
9.11.1985 Vuorinen Yrjö   hopea
9.11.1985 Välimaa Taavi   hopea
18.10.1985 Höynälä Lauri   kulta
18.10.1985 Kaihu Kyösti   hopea
18.10.1985 Kulju Birgitta   pronssi
10.10.1985 Lauri Emil Antti   pronssi
28.9.1985 Alapartanen Esko   kulta
28.9.1985 Oinas Aapi   kulta
28.9.1985 Salminen Raimo   kulta
28.9.1985 Tabell Pauli   kulta
1.7.1985 Ollila Ulla   kulta
10.4.1985 Lammassaari Kaisu   pronssi
27.3.1985 Korhonen Aino   hopea
1.12.1984 Karkiainen Aune   kulta
1.12.1984 Palo Veikko   kulta
10.10.1984 Kulju Eino   kulta
1.6.1984 Herajärvi Reino   kulta
2.12.1983 Muhonen Pekka   kulta
30.11.1983 Siitari Reino   kulta
17.11.1983 Salmela Ossi   kulta
12.11.1983 Kaulanen Jouni   kulta
12.11.1983 Metsävainio Simo   kulta
22.10.1983 Hyvärinen Leino   kulta
22.10.1983 Lahdenperä Alpo   kulta
22.10.1983 Leskio Pentti   kulta
22.10.1983 Torvela Eino   kulta
7.9.1983 Kittilä Aino   pronssi
28.12.1982 Koivunen Jorma   hopea
23.11.1982 Lauri Kaino   pronssi
4.11.1982 Vilen Eila   kulta
24.10.1982 Huhta Seija-Anneli   hopea
19.10.1982 Mäkelä Nanni   kulta
1.9.1982 Kivelä Laila   kulta
1.9.1982 Kivelä Seppo   hopea
1.9.1982 Kivelä Teuvo   hopea
16.6.1982 Liimatta Taimi   kulta
17.2.1982 Aho Maija-Liisa   pronssi
21.4.1981 Alakokkare Paavo   kulta
21.4.1981 Liimatta Bruno   kulta
14.1.1981 Tuiskuvaara Tauno   kulta
10.8.1980 Laamanen Teuvo   hopea
21.7.1980 Yliniemi Arvo   hopea
7.6.1980 Lipsanen Uuno   kulta
30.11.1979 Kivelä Teuvo   hopea
31.10.1979 Linnala pentti   pronssi
22.9.1979 Aine Veli   kulta
22.9.1979 Anttila Heino   kulta
22.9.1979 Hautaniemi Kyösti   kulta
22.9.1979 Kaarlela Kalle   kulta
22.9.1979 Kainulainen Aili   kulta
22.9.1979 Karjalainen Toini   kulta
22.9.1979 Kuitunen Väinö   kulta
22.9.1979 Kyllönen Kirsti   kulta
22.9.1979 Paloste Lauri   kulta
22.9.1979 Pörhö Esko   kulta
22.9.1979 Vaara Aune   kulta