Mestarivaliokunta/Jäsenkillat | Yrittajat.fi

Etsi

Mestarivaliokunta/Jäsenkillat

Mestarikiltaneuvoston puheenjohtaja
 
Ylioltermanni Jaakko Laitinen
Ketomaantie 10-12 A5
41340 LAUKAA
p. 0400 659 531
jasu.56la@gmail.com  

Mestarikiltaneuvoston kiltamestari 
 
Mika Hämeenniemi
Suomen Yrittäjät
PL 999, 00101 HELSINKI
p. 09 229 229 26 // 050 372 4804
mika.hameenniemi@yrittajat.fi

 

Etelä-Pohjanmaan Mestari- ja Kisällikilta
 
Oltermanni Seppo Hautaluoma
Hakalankatu 7
60100 SEINÄJOKI
p. 0500 662 725
seppo.hautaluoma@netikka.fi
epmkkilta.simplesite.com

Helsingin Mestarikilta
 
Oltermanni Pirjo Savolainen
Boutique Bigarre
Arkadiankatu 8
00100 HELSINKI
p. 040 5029 193
pirjo_savolainen@kolumbus.fi
www.helsinginmestarikilta.fi

Keski-Suomen Mestarikilta
 

Varaoltermanni Harri Räty
Uimarannantie 7 A 1
40520 JYVÄSKYLÄ
p. 0500 548 882
harriyjraty2@luukku.com

www.ksmestarikilta.fi

Lahden Mestarikilta 
  
Oltermanni Harri Uurainen

PL 202

15101 LAHTI

p. 050 559 4282
harri.uurainen@lahti.fi
www.lahdenmestarikilta.fi

Oulun Mestarikilta
 
Oltermanni Esko Saarela
Isokatu 50 C 45
90100 OULU
p. 0500 196 090
esko.saarela@suomi24.fi

Pohjois-Karjalan Mestarikilta
 
Oltermanni Jouni Hyökki
Kukkolankatu 6
80200 JOENSUU
p. 0400 811 627

Pohjois-Karjalan Mestarikillan esite

Rauman Mestari- ja Kisällikilta
 

Oltermanni Esa Fagerlund
Viistotie 1
26720 MONNANNUMMI
p. 0400 128 267
esa.fagerlund@esanvaatturiliike.fi

Ensio Romo
Melavahe 2
26200 RAUMA
p. 044 341 0341
ensio.romo@saunalahti.fi

 

Restaurointikilta
  

Oltermanni Esko Paloniemi
Niemistäntie 37
60760 Pohjanluoma
p. 040 5125 436
juha.vayrynen@puulastu.fi

Satakunnan Mestarikilta
 
Oltermanni Vesa Tähtinen
Honkalantie 30
28360 PORI
p. 040 510 6070
vesa.tahtinen@kttahtinen.fi

Savon Mestarikilta
 
Oltermanni Jouni Salmi
Kuusikonkatu 7
78210 VARKAUS
p. 0400 178 770
jouni.salmi@sanoma.fi
http://savonmestarikilta.fi/

Tampereen Mestarikilta
  
Oltermanni Hannele Teurokoski
Orivedenkatu 12 A 12
33720 TAMPERE
p. 040 839 1172
hannele.teurokoski@gmail.com
www.tampereenmestarikilta.fi

Turun Mestari ja Kisällikilta
 

Oltermanni Matti Väisänen

Pussitie 32 as. 1

21530 PAIMIO
p. 045 1620122
matti.vaisanen75@gmail.com
Turun Mestarikilta

Turun Mestari ja Kisällikilta
 
Yhteyshenkilö:
Tuula Lehto
Jahtilähteenkatu 5 B 34
20320 TURKU
p. 050 590 7710
lehto.tuula@wippies.fi

 

 

von Wright ritaristo Yhteyshenkilö
 

Ylimestari Raimo Mäkinen
Kuninkaankatu 46 A 25
33200 TAMPRE
p. 040 589 4433

Kunniaylioltermanni
 
Juhani Saimovaara
Mesikämmenkatu 20
15950 LAHTI
p. (03) 753 3913, 040 547 8217
juhani.saimovaara@hotmail.fi

Kunniaylioltermanni
 
Tapio Tahvanainen
Suvantokatu 2
80100 JOENSUU
p. 040 561 3221
tapio.tahvanainen@gmail.com

 

Yrittäjäin Fennia
 
Kari Wilen
00017 FENNIA
p. 050 503 5506