Kouvolan Yrittäjien hallitus

Hallitus 2021

Puheenjohtaja

Jari Liikkanen

X-Solver Oy
050 598 8399
jari.liikkanen@xsolver.fi

Avainvastuu ja tehtävät:
– Kymen Yrittäjät, hallituksen varapj.
– Kymen Yrittäjät, työvaliokunta
– Eturyhmä, pj 
(yhteistyöryhmä Yrittäjät, Kaupunki, Kinno)
– Kypoint Oy
– Hankinta-asiain yhteistyöryhmä
– Oppilaitosyhteistyö


Varapuheenjohtajat

Veli Hyyryläinen

Rakennusneuvos
Elementit-E Oy
040 900 0656
veli.hyyrylainen@elementit.fi
www.elementit.fi

Avainvastuu ja tehtävät
– Hankinta-asiain yhteistyöryhmä
– Oppilaitosyhteistyö
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta

Kirsi Lantta

Eezy VMP & Eezy Personnel Kouvola / Plaudite Oy
050 414 6369
kirsi.lantta@eezy.fi


Avainvastuu ja tehtävät
– Markkinointi
– Tapahtumat ja tilaisuudet
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta
– Kypoint Oy hallitus

Mika Lokkila

TulosTaitoa Oy
050 055 0213
mika.lokkila@tulostaitoa.fi
www.tulostaitoa.fi


Avainvastuu ja tehtävät
– Rahastonhoitaja, talous
– Kymen Yrittäjät, hallituksen varajäsen
– Eturyhmä
– Tapahtumat ja tilaisuudet
– Kym Event Oy


Jäsenet

Ville Helander

Tulostaitoa Oy
050 558 4531
ville.helander@tulostaitoa.fi


Avainvastuut ja tehtävät:
– Eturyhmä
– Suomen Yrittäjät, Elinkeinopoliittinen valiokunta
– Kymen Yrittäjät, hallitus, varapuheenjohtaja
– Kypoint Oy, puheenjohtaja
– Kym Event Oy, puheenjohtaja

Riitta Hyppänen

CM & HR Consulting Oy
040 772 2150
riitta.hyppanen@cmhr.fi
www.riittahyppanen.fi

Avainvastuu ja tehtävät:
– Kymen Yrittäjät, hallituksen varajäsen
– Suomen Yrittäjät, osaamisen valiokunta
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta
– Oppilaitosyhteistyö
– Viestintä ja markkinointi

Jyrki Hyttinen

Silmäoptiikka Oy
050 329 7333
jyrki.hyttinen@silmaoptiikka.fi


Avainvastuu ja tehtävät:
– Eturyhmä
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta
– Yhteistyökumppanit

Mia Lindgren

Terveyskauppa Syli Oy/Ecorella
040 835 5031
mia.lindgren@live.com
www.ecorella.fi

Avainvastuu ja tehtävät
– Tapahtumat ja tilaisuudet
– Yhteistyökumppanit
– Viestintä ja markkinointi

Sami Malmberg

Same-eYes Oy
040 075 4370
malmbergsami@gmail.com
www.same-eyes.com

Avainvastuu ja tehtävät
– Tapahtumat ja tilaisuudet
– Viestintä ja markkinointi
– Visuaalinen näkyvyys

Markku Mikkola

Toiminnantarkastus Mikkola Oy
040 568 0256
markkusa.mikkola@gmail.com


Avainvastuu ja tehtävät
– Kouvolan Ydinkeskusta ry
– Keskustan kehittäminen

Toni Rautjoki

Kymen Kauppakartano Oy
040 553 5289
toni.rautjoki@vanhakauppa.fi
www.vanhakauppa.fi

Avainvastuu ja tehtävät
– Nuoret Yrittäjät
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta

Tero Turkia

K-Supermarket Valtari / Tero Turkia ja Kumpp.
040 080 2138
tero.turkia@k-supermarket.fi

Avainvastuu ja tehtävät
– Toiminnankehitys ja jäsenhankinta

Tiia Purtilo

Sihteeri
040 546 2794
kouvolan@yrittajat.fi


Avainvastuu ja tehtävät
– Tapahtumat ja tilaisuudet
– Markkinointi ja viestintä
– Yrittäjän Voima
– Nuoret Yrittäjät