Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Läppäreitä koululaisille

Jäsenemme vinkkasi, että kouluilla on tarvetta etäopiskeluun soveltuvista läppäreistä, joten kävimme viemässä pari läppäriä Ahvenisjärven koululle.

Jäsenemme Ulla Sergejeff Outloud Oy:stä lähestyi Hervannan Yrittäjiä viestillä, että Ahvenisjärven koululla on kova pula etäopiskeluvälineistä. Viestiä välitettiin muille jäsenyrityksille ja yhdistyksen nurkista löytyi vielä pari kelpo konetta koululaisille välineiksi. Lisäksi toinen jäsenemme Sipi Hietaniemi Tietokonepalvelu Hietaniemestä lupasi hoiti läppäreiden tietoturvatyhjennyksen pro bonona. Kiitos molemmille! Samalla meni pari konetta hyötykäyttöön ja keväisessä säässä tuli hyvä mieli, vaikka poikkeustilanteessa yhdistyksen toimintakin on vähän jäissä.