Etsi

Emergency banner

Järjestö

Pirkkalan Yrittäjät - Vuoden Yritys 2018

Arvoisa Pormestari, kutsuvieraamme, hyvät ystävät

Pirkkalan yrittäjät toteuttaa yrittäjäkeskeistä strategiaa, jonka päätavoitteina ovat toimiva kuntayhteistyö, tiedottamisen jatkuva kehittäminen ja jäsenten välisen vuorovaikutusmahdollisuuksien edistäminen.

Vuoropuhelu kunnan edustajien kanssa kuluvan vuoden aikana on johtanut konkreettisiksi suunnitelmiksi, joiden toteutuminen tukee yrittäjyyttä ja edistää kuntamme elinvoimaa.

Yhteistyökumppaneistamme haluan kiittää Aamulehteä, jonka palstoilla jokainen Pirkanmaalla Vuoden yrittäjä/yritys saa ansaitsemaansa näkyvyyttä. Haluan myös osoittaa kiitokseni Pirkkalan lukion, Silmun mediakurssille. Heidän tarjoamansa apu yhdistyksemme tiedottamisen kehittämisessä on korvaamattoman arvokasta.

Tärkein voimavaramme olette te, yhdistyksemme jäsenet, niin hallitustyöskentelyyn osallistuvat kuin omilla työpaikoillaan ahertavat yrittäjät. Kiitokset teille panoksestanne toimintamme mahdollistajina. Tulemme huomioimaan teidän panoksenne vielä tämän vuoden aikana.

Pirkanmaan yrittäjät täyttävät tänä vuonna 80 vuotta. Toivon näkeväni mahdollisimman monen teistä tuossa tilaisuudessa noin kuukauden kuluttua. Mutta tänä iltana on meidän juhlamme aika, jolloin Pirkkalan yrittäjät nimeää 42. kerran vuoden yrityksen.

Toivotan teidät kaikki lämpimästi tervetulleiksi nauttimaan illasta.

Mauri Loukiala
Pirkkalan yrittäjät ry
puheenjohtaja

Näsimentor

OP

Radikaal Group

Rengas Center

Finanssi

Facebook

Liity

Suomen Yrittäjät

neuvontapalvelu