Yrittäjävaltuutetut | Yrittajat.fi

Etsi

Yrittäjävaltuutetut

Tästä löytyy Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien alueellinen kuntavaaliohjelma

kuntavaaliohjelma_ladattava.pdf


VALITUIKSI KUNTAVAALEISSA 2017 TULLEET JÄSENYRITTÄJÄT:

Haapavesi:

  • Hänninen Pekka, Keskusta

Hailuoto:

  • Vähämetsä Arto, Keskusta

Ii:

  • Paakkola Veli, Keskusta
  • Tauriainen Juho, Kokoomus
  • Tuomela Johannes, Keskusta

Kempele:

  • Juvani Tapio, Keskusta
  • Romppainen Juhani, Keskusta
  • Tahkola Ahti, Keskusta
  • Tahkola Arto, Kekusta
  • Turunen Tarmo, Keskusta

Kuusamo:

  • Härkönen Heikki, Keskusta
  • Mustonen Jouni, Keskusta
  • Mustonen Tuula, Kokoomus
  • Poussu Hannu, Keskusta
  • Tuovila Hannu, Keskusta

Kärsämäki:

  • Littow Timo, Keskusta
  • Tiikkainen Antti, Keskusta

Liminka:

  • Kylmänen Heikki, Keskusta
  • Laurikkala Paula, Keskusta
  • Pernu Marko, Perussuomalaiset
  • Ylönen Kari, Keskusta

Lumijoki:

  • Hirvasniemi Sirpa, Keskusta

Muhos:

  • Kurimus Petri, Perussuomalaiset

Oulainen:

  • Hautala Heikki, Keskusta
  • Mäkelä Antti, Keskusta
  • Oja Tommi, Kokoomus
  • Pajala Kai, Keskusta

Oulu:

  • Haaga Hilkka, Vasemmisto
  • Husso Jarmo J, Kokoomus
  • Kaismo Tomi, Kokoomus
  • Kolmonen Jukka, Keskusta
  • Päkkilä Risto, Keskusta
  • Åman-Toivio Minna, Kokoomus

Pudasjärvi:

  • Ekdahl Aune, Kokoomus
  • Kälkäjä Mari, Keskusta
  • Oinas-Panuma Eero, Keskusta
  • Tihinen Paavo, Vasemmisto
  • Törmänen Anni-Inkeri, Keskusta
  • Vähäkuopus Timo, Keskusta

Pyhäjoki:

  • Grekula Toni, Keskusta
  • Sarpola Tuula, Keskusta

Pyhäjärvi:

  • Leppäharju Raija, ProPyhäjärvi

Pyhäntä:

  • Härmä Pilvi, Keskusta
  • Kumpulainen Matti, Keskusta
  • Makkonen Teijo, Keskusta

Raahe:

  • Isokoski Jussi, Keskusta
  • Poukkula Pekka, Keskusta
  • Pukkila Vesa, Vasemmisto
  • Salonsaari Saila, Kristillisdemokraatit

Siikajoki:

  • Niinimaa Raine, Kokoomus

Siikalatva:

  • Kilpeläinen Rauno, Keskusta
  • Konola Alpo, Keskusta
  • Långström Toni, Keskusta
  • Ojakoski Ilmari, SDP
  • Pihkakoski Eila, Keskusta
  • Saastamoinen Markus, SDP

Taivalkoski:

  • Ervasti Hannu, Keskusta
  • Kivimäki Pasi Rainer, TkenSI
  • Kuukasjärvi Juha, Keskusta
  • Virkkunen Juha, Keskusta

Tyrnävä:

  • Bräysy Tauno, Keskusta
  • Matinolli Jari, Keskusta
  • Suotula-Ervasti Annukka, Keskusta

Utajärvi:

  • Tuovinen Pentti, Keskusta

Vaala:

  • Hannukainen Esa, Perussuomalaiset
  • Karjalainen Esa, Keskusta
  • Karppinen Hanna, Vasemmisto
  • Paakkari Miia, Keskusta