Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien paikallisyhdistysten puheenjohtajien yhteystiedot

Haapaveden Yrittäjät ry
Paavo Pyy

Autohuolto Pyy

Mieluskyläntie 754
86550 MIELUSKYLÄ
p. 044 578 8273

paavo.pyy@kotinet.com

Haukiputaan Yrittäjät ry

Jonna Kurvinen

JonnaLKV

Revontie 2 D

90830 Haukipudas

p. 0400 330 470

jonna@jonnalkv.fi

Iin Yrittäjät ry

Tuija Alikoski

Tikkaskodit Oy

Konintie 64

91100 Ii

p. 044 985 3660

alikoski.tuija@gmail.com

Kempeleen Yrittäjät ry

Timo Eskelinen

Zemppi Areena Oy

Pekurintie 2

90450 Kempele

p. 044 2775 407

timo@zemppiareena.fi

Kiimingin Yrittäjät ry

Sirpa Eskola

Go Artic Oy

PL 16

90901 Kiiminki

p. 040 868 1278

sirpa.eskola@goarctic.fi

Kuivaniemen Yrittäjät ry

Ari Kaakkuriniemi

Kaakkuriniemi Oy

Vanhatie 9 A              

95100 Kuivaniemi

p. 050 441 3121

info@kaakkuriniemi.fi

Kuusamon Yrittäjät ry

Mika Haataja         

Kairan X-Partner Oy

Jatatie 2

93600 Kuusamo

p. 040 199 0202

mika.haataja@kxp.fi

Kärsämäen Yrittäjät ry

Pasi Mikkola

Keskipiste K-Market 

Frosteruksenkatu 3

86710 Kärsämäki

p. 0400 708 149

pasi.mikkola@k-market.com

Limingan Yrittäjät ry
Minna Rautio

ArtLago

Kuurneenniitty 9

91900 Liminka
p. 040 717 7612
minna@videcam.com

Lumijoen Yrittäjät ry

Jari Myllynen

Pohjois-Suomen Perustuspalvelu

Lumijoentie 1109

91980 Lumijoki

p 0400 688 447

jari.myllynen@perustuspalvelu.fi

Muhoksen Yrittäjät ry

Mika Mattila

Tmi Hoitava Pisara

Viskaalikuja 18
91500 Muhos

p. 040 7451 211

mikamattila4@gmail.com

Oulaisten Yrittäjät ry

Elina Piippo

Elina Piippo Ky

Korventie 154 A

86300 Oulainen

p. 040 7158 385

elina.piippo@ellunbileet.com

Oulun Yrittäjät ry

Risto Huovinen

Stemma

Ilmarinkatu 9

90400 Oulu

p. 0400 584 510

risto.huovinen@stemma.fi

Oulunsalon Yrittäjät ry

Mira Sovijärvi

Sovipihat

Nikkarinkuja 6

90460 Oulunsalo

p. 040 750 9699

mira.sovijarvi@sovipihat.fi

Pudasjärven Yrittäjät ry
Tommi Niskanen
K-Supermarket Pudasjärvi
Sähkötie 1
93100 Pudasjärvi
p. 040 555 3639
tommi.niskanen@k-supermarket.fi
Pyhäjoen Yrittäjät ry
Toni Kippola
Rautalantila                  
Rantalantie 49
86110 PARHALAHTI
p. 044 596 3054
toni.kippola@rautalantila.fi
Pyhäjärven Yrittäjät ry
Pirkko Ruotsalainen
Pirkko Ruotsalainen Jalkaterapeutti
Ollintie 11
86800 Pyhäsalmi
p. 040 5885 704
pirkko10@gmail.com 
Raahen Yrittäjät ry
Kirsi Ylisirniö
Arlia Oy
Mestarinkatu 8
92100 Raahe
p. 044 033 6687
kirsi.ylisirnio@arlia.fi
Siikajoen Yrittäjät ry                     
Kirsi Kivioja
MainosDraivi
Pohjannevantie 304
92470 TUOMIOJA
p. 050 346 1069
kirsi@mainosdraivi.fi

Siikalatvan Yrittäjät ry              

Petri Jarva
Rakennusliike P. Jarva Oy
Niementie 62
92610 Vorna
p. 040 551 5785
petri.jarva@gmail.com

Taivalkosken Yrittäjät ry
Pasi Kivimäki
Mäntytie 3
93400 Taivalkoski
p. 0400 585 038
pr.kivimaki@gmail.com

Tyrnävän Yrittäjät ry
Mikko Kukkohovi
Suomen Ekotalot
Muhostie 3
91800 Tyrnävä
p. 040 557 0361
mikko.kukkohovi@suomenekotalot.fi

Utajärven Yrittäjät ry
Markku Juntunen
Kuljetusliike Markku Juntunen Oy
Ahmasjärventie 28
91660 Ahmas
p. 0400 283 172
markku.juntunen@utanet.fi

Vaalan Yrittäjät ry
Esa Karjalainen
Esa Karjalainen      
Väätäjänniementie 293
91730 Vaala
p. 0400 584612
esa68.karjalainen@gmail.com

 

Vihannin Yrittäjät ry
Leena Koskela
Tieisännöintipalvelu Leena Koskela
Lumimetsäntie 704 B
86470 Lumimetsä
p. 050 3594109
koskela.leena@outlook.com

Yli-Iin Yrittäjät ry
Pentti Niemelä
Koneurakointi P. Niemelä

Kierikintie 220

91200 Yli-Ii
p. 0400 282 899
koneurakointi.p.niemela@gmail.com

Ylikiimingin Yrittäjät ry
Henna Parkkinen
Pito- ja muonituspalvelut Kivelän Tila Tmi
Katajarinteentie 10
91300 Ylikiiminki
p. 040 580 4619
henna.parkkinen@windowslive.com          
ylikiimingin@yrittajat.fi