Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien paikallisyhdistysten puheenjohtajien yhteystiedot

Haapaveden Yrittäjät ry
Paavo Pyy

Autohuolto Pyy

Mieluskyläntie 754
86550 MIELUSKYLÄ
p. 044 5788 273

paavo.pyy@kotinet.com

haapaveden@yrittajat.fi

Haukiputaan Yrittäjät ry

Seppo Pekkala
Alarmi Stables Oy

Taatantie 115

90850 MARTINNIEM

p. 040 7594 502

seppek@windowslive.com

haukiputaan@yrittajat.fi

Iin Yrittäjät ry

Juha Kallio
Juhan Automaalaamo Oy

Tyrnäväntie 3

90400 OULU

p. 040 3529 215

juha.kallio@juhanautomaalaamo.fi

iin@yrittajat.fi

Kempeleen Yrittäjät ry

Leena Tähti
Kolme Tähteä Oy

Ollilantie 4 LH 3

90440    KEMPELE

p. 044 9704 952

leena.tahti@hotmail.fi

kempeleen@yrittajat.fi

Kiimingin Yrittäjät ry

Sipe Åqvist

Go Arctic Oy

PL 16

90901 Kiiminki

p. 040 8681 278
sipe@goarctic.fi

kiimingin@yrittajat.fi

Kuivaniemen Yrittäjät ry

Ari Kaakkuriniemi

Kaakkuriniemi Oy

Vanhatie 9 A              

95100 Kuivaniemi

p. 050 4413 121

info@kaakkuriniemi.fi
kuivaniemen@yrittajat.fi

Kuusamon Yrittäjät ry

Mika Haataja         

Kairan X-Partner Oy

Jatatie 2

93600 Kuusamo

p. 040 1990 202

mika.haataja@kxp.fi

kuusamon@yrittajat.fi

Kärsämäen Yrittäjät ry

Pasi Mikkola

Keskipiste K-Market 

Frosteruksenkatu 3

86710 Kärsämäki

p. 0400 708 149

pasi.mikkola@k-market.com

karsamaen@yrittajat.fi

Limingan Yrittäjät ry
Minna Rautio

ArtLago

Kuurneenniitty 9

91900 Liminka
p. 040 7177 612
minna@videcam.com
limingan@yrittajat.fi

Lumijoen Yrittäjät ry

Jari Myllynen

Pohjois-Suomen Perustuspalvelu

Lumijoentie 1109

91980 Lumijoki

p 0400 688 447

jari.myllynen@perustuspalvelu.fi

lumijoen@yrittajat.fi

Muhoksen Yrittäjät ry

Mika Mattila

Tmi Hoitava Pisara

Viskaalikuja 18
91500 Muhos

p. 040 7451 211

mikamattila4@gmail.com

muhoksen@yrittajat.fi

Oulaisten Yrittäjät ry

Niko Ahvenlampi

Nava-Sähkö
Nurmelankatu 3
86300 Oulainen

p. 050 4073 372    

niko.ahvenlampi@navasahko.fi

oulaisten@yrittajat.fi

Oulun Yrittäjät ry

Risto Huovinen

Stemma

Ilmarinkatu 9

90400 Oulu

p. 0400 584 510

risto.huovinen@stemma.fi

oulun@yrittajat.fi

Oulunsalon Yrittäjät ry

Mira Sovijärvi

Sovipihat

Nikkarinkuja 6

90460 Oulunsalo

p. 040 7509 699

mira.sovijarvi@sovipihat.fi

oulunsalon@yrittajat.fi
Pudasjärven Yrittäjät ry
Tommi Niskanen
K-Supermarket Pudasjärvi
Sähkötie 1
93100 Pudasjärvi
p. 040 5553 639
tommi.niskanen@k-supermarket.fi
pudasjarven@yrittajat.fi
Pyhäjoen Yrittäjät ry
Toni Kippola
Rautalantila                  
Rantalantie 49
86110 PARHALAHTI
p. 044 5963 054
toni.kippola@rautalantila.fi
pyhajoen@yrittajat.fi
Pyhäjärven Yrittäjät ry
Maarit Halonen
Arjen Avuxi Oy
Sillanväli 12
86800 Pyhäsalmi
p. 044 2915 554
arjenavuxi@gmail.com
pyhajarven@yrittajat.fi
Raahen Yrittäjät ry
Kirsi Ylisirniö
Arlia Oy
Mestarinkatu 8
92100 Raahe
p. 044 0336 687
kirsi.ylisirnio@arlia.fi
raahen@yrittajat.fi
Siikajoen Yrittäjät ry                     
Kirsi Kivioja
MainosDraivi
Pohjannevantie 304
92470 TUOMIOJA
p. 050 3461 069
kirsi@mainosdraivi.fi
siikajoen@yrittajat.fi

Siikalatvan Yrittäjät ry              

Petri Jarva
Rakennusliike P. Jarva Oy
Niementie 62
92610 Vorna
p. 040 5515 785
petri.jarva@gmail.com
siikalatvan@yrittajat.fi

Taivalkosken Yrittäjät ry
Pasi Kivimäki
Mäntytie 3
93400 Taivalkoski
p. 0400 585 038
pr.kivimaki@gmail.com
taivalkosken@yrittajat.fi

Tyrnävän Yrittäjät ry
Mikko Kukkohovi
Suomen Ekotalot
Muhostie 3
91800 Tyrnävä
p. 040 5570 361
mikko.kukkohovi@suomenekotalot.fi
tyrnavan@yrittajat.fi

Utajärven Yrittäjät ry
Markku Juntunen
Kuljetusliike Markku Juntunen Oy
Ahmasjärventie 28
91660 Ahmas
p. 0400 283 172
markku.juntunen@utanet.fi
utajarven@yrittajat.fi

Vaalan Yrittäjät ry
Esa Karjalainen
Esa Karjalainen      
Väätäjänniementie 293
91730 Vaala
p. 0400 584 612
esa68.karjalainen@gmail.com
vaalan@yrittajat.fi

 

Vihannin Yrittäjät ry
Leena Koskela
Tieisännöintipalvelu Leena Koskela
Lumimetsäntie 704 B
86470 Lumimetsä
p. 050 3594 109
koskela.leena@outlook.com
vihannin@yrittajat.fi

Yli-Iin Yrittäjät ry
Pentti Niemelä
Koneurakointi P. Niemelä

Kierikintie 220

91200 Yli-Ii
p. 0400 282 899
koneurakointi.p.niemela@gmail.com
yli-iin@yrittajat.fi

Ylikiimingin Yrittäjät ry
Henna Parkkinen
Pito- ja muonituspalvelut Kivelän Tila Tmi
Katajarinteentie 10
91300 Ylikiiminki
p. 040 5804 619
henna.parkkinen@windowslive.com          
ylikiimingin@yrittajat.fi