Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Järjestö

SIIRRETÄÄN COVID-19 EPIDEMIAN SEURAUKSENA EURAJOEN YRITTÄJIEN SÄÄNTÖMÄÄRÄINEN KEVÄTKOKOUS

Yli 10 hengen kansalaistilaisuuksien koollekutsuminen on kielletty. Kielto koskee yleisölle järjestettävää avointa kokousta riippumatta siitä, pidetäänkö se sisätiloissa tai ulkona. Kielto koskee sekä yleisiä kokouksia että yleisötilaisuuksia. Yleinen kokous tarkoittaa tilaisuutta, johon muutkin kuin nimenomaisesti kutsutut voivat osallistua tai jota he voivat seurata. Yleisötilaisuus on pääsääntöisesti yli 10 hengen tilaisuus, johon osallistuja osallistuu omasta aloitteestaan. Tällaisia tilaisuuksia ovat mm. yleisölle avoimet huvitilaisuudet, näytökset, kilpailut ja muut niihin rinnastuvat tilaisuudet, kuten teatteri-, ooppera- ja elokuvanäytökset sekä konsertit ja näyttelyt, samoin kuin messut, kilpailut ja urheilutapahtumat. Julkaistu 18.3.2020

Käsiteltävät asiat
-Kokouksessa käsitellään yhdistyksen sääntöjen 10 §:n mukaiset asiat.
-Sääntömääräisten asioiden lisäksi käsitellään sääntöjen muuttamista.

26.2.2020 Hallitus
Eurajoen Yrittäjät ry:n hallitus

Käsiteltävät asiat

1.Kokouksen avaus
2. Kokouksen laillisuuden ja päätösvaltaisuuden toteaminen
3. Kokouksen järjestäytyminenValitaan kokoukselle puheenjohtaja ja sihteeri sekä kaksi pöytäkirjantarkastajaa ja kaksi ääntenlaskijaa
4. Esityslistan hyväksyminen
5. Yhdistyksen toimintakertomus, tilinpäätös ja toiminnantarkastajan lausunto vuodelta 2019
6. Tilinpäätöksen vahvistaminen
7. Vastuuvapauden myöntäminen
8. Yhdistyksen sääntöjen muuttaminen
9. Muut asiat ja saapunut posti
10. Kokouksen päättäminen

Tarjoilun johdosta ilmoittautumiset 20.3. mennessä
Erja Lindholm   tai 040 5476 040