Etsi

Järjestö

Yrittäjien syyskokous 20.11.2017

Rauman Yrittäjät ry:n syyskokous maanantaina 20.11.2017. Käsitellään sääntömääräiset asiat: vuoden 2018 toiminta ja talous sekä valitaan hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle. Haemmekin nyt uusia jäseniä mukaan päättämään!

Yhdistyksen syyskokouksessa annamme raamit toiminnalle ja taloudelle vuoden 2018 osalta. Hallituksessa on istuu tällä hetkellä 14 jäsentä ja puheenjohtaja. Erovuorossa on kuusi jäsentä. Tarvitsemme hallitukseen eri alojen yrittäjiä edustamaan kenttää ja ohjaamaan yhdistyksen toimintaa. Hallituspesti on näköalapaikka yrittäjäjärjestön paikalliseen toimintaa. Sinulla on myös mahdollsuus osallistua vaikuttamiseen laajemminkin, esimerkiki aluejärjestössä.

Lisää tietoa ja ilmoittautumiset tästä. 

Hallituspestistä kertoo lisää toiminnanjohtaja Sari Mantere 044-7532680.