Etsi

Satokausisoppa rakentui hyvällä yhteistyöllä

Torstaina 7.11. vietettiin harvinaista paikallisyhdistysten yhteistä Syysseminaaria, kun Noormarkku ja Ulvila yhdistivät voimansa ja ottivat kimppaan Fennian. Siitä syntyi Satokausisoppa.

Ulvilan Yrittäjät ja Noormarkun Yrittäjät toteuttivat hyvällä yhteistyöllä historiallisen yhteisen Syysseminaarin 7.11.2019. Mukana vahvasti tapahtumaa kokoamassa oli myös hyvä ja pitkäaikainen yhteistyökumppanimme Fennia.

Satokausisoppa alkoi kummankin yhdistyksen omalla syyskokouksella, johon oltiin pimenevistä illoista huolimatta saatu mukavasti hyväntuulista porukkaa paikalle. Ulvilan syyskokous meni hyvällä ja rauhallisella kaavalla. Hallitukseen tuli hieman uutta ilmettä, kun sivuun tänä vuonna astuivat pitkäaikaiset hallituslaiset Tiina Ahonen, Markku Uusitalo, Sampo Huhtamäki sekä Marjo Grönlund. Iso kiitos teille valtavasta panostuksestanne vuosien varrella Ulvilalaisten yrittäjien hyväksi. Tilalle astuivat Rakennusliike Mannosen Joona Mannonen, Maxton Oy:n Janne Järvinen sekä Ravintola Savipakarin Terja Wahlberg. Puheenjohtajana jatkaa yksimielisellä päätöksellä Krista-Carola Mäkinen.

Ulvilan hallitus 2020: pj. Krista-Carola Mäkinen, Kalevi Viinamäki, Kari Mykrä, Johanna Uusitalo, Anna Broholm, Olli-Pekka Itkonen, Mikko Lindholm, Kari Ollila, Kirsi Pohjola, Milla Rostedt, Krista Vääräkoski, Joona Mannonen, Janne Järvinen sekä Terja Wahlberg.

Mukana illassa olivat kummankin yhdistyksen kummisedät; Timo Wallin sekä Teuvo Uusimäki. Lisäksi paikalle oli saapunut Satakunnan Yrittäjien puhjeenjohtaja Jukka Hurrila sekä paikallisia toimittajia.

Syyskokousten päälle syötiin maittava Noormarkun Ruukin iltapala sekä kahvit jälkiruokineen. Tämän jälkeen kokoustajia viihdyttivät B.S.Hit -konsultit asiantuntevilla vinkeillään ja ohjeillaan. Illan päätti pääpuhuja, Mikko Huhto Fenniasta kertomalla hyviä vinkkejä myyntiin liittyen.

Illasta tuli paljon positiivista palautetta ja sitä saa vieläkin antaa. Yhteisiä kokouksia tullaan varmasti jatkossa lisäämään joten ehdotukset ja ideat homman parantamiseksi on enemmän kuin tervetulleita!

Kiitos kaikille osallistujille!

Katso lisää kuvia Ulvilan Yrittäjien facebookista >>