Etsi

Kuopion Yrittäjien hallitus 2017
Kummin Aitta
02.11.2017 - 17:30
Kokous

Kuopion Yrittäjien syyskokous ja senioriyrittäjän palkitseminen

Kuopion Yrittäjien sääntömääräinen syyskokous järjestetään Kummin Aitassa (Minna Canthin katu 44) 2.11. klo 17.30 alkaen.

Kokouksessa valitaan uudet hallituksen jäsenet erovuoroisten tilalle, sekä yhdistyksen puheenjohtaja. Hallituksen jäsenen toimikausi on kaksi vuotta, ja yhdistyksen puheenjohtajan yksi vuosi. Vuodesta 2016 yhdistystä johtanut Jouni Ortju on ilmoittanut luopuvansa puheenjohtajan tehtävästä. Äänivaltaisia kokouksessa ovat kaikki jäsenmaksunsa maksaneet Kuopion Yrittäjien jäsenyritykset. Kokouksessa ei voi äänestää valtakirjalla. Kokuksen esityslistalla on myös yhdistyksen uuden strategian hyväksyminen vuosille 2018-2020. Strategiaan voit tutustua täällä.

Ennakkoon ehdolle ilmoittautuneista hallituksen jäsenistä löydät lisätietoa täältä

Ennakkoon ehdolle puheenjohtajan tehtävään on ilmoittautunut Sirpa Karppi.

Kokouksen yhteydessä luovutetaan myös vuoden Senioriyrittäjä -tunnustus yhdessä yhteistyökumppani Työeläkeyhtiö Elon kanssa.

Iltapalatarjoilun järjestämiseksi pyydämme ystävällisesti ilmoittamaan saapumisesta oheisella lomakkeella.     

Syyskokouksen esitystlistan voit avata tästä.

Ilmoittautuminen

Ilmoittautumiseen liittyvä sähköposti