Etusivu > Suomen Yrittajat > Edunvalvonta > Eu Eduskunta Ja Kuntavaalit > Eduskuntavaalit

Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Jäsenehdokkaat

 

Suomen Yrittäjien jäsenehdokkaat eduskuntavaaleissa vaalipiireittäin

 

Etelä-Savon vaalipiiri
Hämeen vaalipiiri
Keski-Suomen vaalipiiri
Kymen vaalipiiri
Lapin vaalipiiri
Oulun vaalipiiri
Pirkanmaan vaalipiiri
Pohjois-Karjalan vaalipiiri
Pohjois-Savon vaalipiiri
Satakunnan vaalipiiri
Uudenmaan vaalipiiri
Vaasan vaalipiiri
Varsinais-Suomen vaalipiiri


Etelä-Savon vaalipiiri
 
Aija Broms-Muhonen Kokoomus  
Tuula Suhonen Kokoomus www.suhonen.info
 
Toni Auvinen Suomen Keskusta www.toniauvinen.com
Aulikki Muikku Suomen Keskusta  
Jukka Nenonen Suomen Keskusta  
Jari Leppä Suomen Keskusta  
 
Erkki Rakkolainen Perussuomalaiset [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
 
Hämeen vaalipiiri
 
Esa Silvennoinen Kokoomus  
Merja Vahter Kokoomus http://koti.phnet.fi/
mvahter/
Ilkka Viljanen Kokoomus www.ilkkaviljanen.com
Timo Seppälä Kokoomus  
 
Juha Christensen Kristillisdemokraatit www.saunalahti.fi/scsgroup
Ossi Helander Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Sirkka-Liisa Anttila Suomen Keskusta  
Mikko Kyöstilä Suomen Keskusta  
Minna Nissilä Suomen Keskusta  
Jarmo Mäki-Uuro Suomen Keskusta [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Mikko Ruskeala Suomen Keskusta  
 
Kirsti Vaara Vihreät www.kirstivaara.com
 
 
Keski-Suomen vaalipiiri
 
Aila Ahonen Kokoomus  
Anja Järvinen Kokoomus [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Esa Salokorpi Kokoomus www.salokorpi.com
 
Raija Sipinen Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Petri Neittaanmäki Suomen Keskusta www.neittaanmaki.fi
Tiina Koponen Suomen Keskusta  
 
 
Kymen vaalipiiri
 
Marjut Hannelin Kokoomus  
Pekka Kuosmanen Kokoomus  
Sirkka Lavikkala Kokoomus [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Reijo Paajanen Kokoomus  
Ismo Pöllänen Kokoomus  
Kirsi Tuomala-Pasanen Kokoomus  
 
Markku Laukkanen Suomen Keskusta [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Markku Pakkanen Suomen Keskusta  
Kimmo Tiilikainen Suomen Keskusta  
 
Anneli Kiljunen SDP www.annelikiljunen.net
 
Jan Appelberg Vihreät [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
 
Lapin vaalipiiri
 
Kari Sutinen Kokoomus
 
Janne Seurujärvi Suomen Keskusta  
 
 
Oulun vaalipiiri
 
Irma Kamunen Kokoomus www.irmakamunen.com
Esko Kurvinen Kokoomus  
Juhani Seppänen Kokoomus www.juhaniseppanen.net
 
Markku Koski Suomen Keskusta  
 
 
Pirkanmaan vaalipiiri
 
Esko Halme Kokoomus  
Riitta Koskinen Kokoomus [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Kalervo Kummola Kokoomus  
Antti Nieminen Kokoomus  
Arto Satonen Kokoomus www.satonen.net
Heikki Tyvi Kokoomus  
 
Ari Lamminmäki Suomen Keskusta  
Raili Naskali Suomen Keskusta  
Klaus Pentti Suomen Keskusta  
 
 
Pohjois-Karjalan vaalipiiri
 
Jaakko Hirvonen Kokoomus  
 
Marjatta Räty Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Leila Sirviö Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Osmo Kokko Perussuomalaiset [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Jaakko Uuksulainen Perussuomalaiset [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Matti Kämäräinen Suomen Keskusta  
Eero Reijonen Suomen Keskusta www.eeroreijonen.net
Matti Väistö Suomen Keskusta  
 
 
Pohjois-Savon vaalipiiri
 
Riitta Korhonen Kokoomus  
Sirkku Saarelainen Kokoomus  
[[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Markku Eestilä Suomen Keskusta
 
 
Satakunnan vaalipiiri
 
Ritva Alapaattikoski Kokoomus  
Jouni Lehtimäki Kokoomus www.jounilehtimaki.fi
Jukka Tuori Kokoomus  
 
Markku Tuohikorpi Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Harri Lindell Perussuomalaiset [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Ari Ruoho SDP  
 
Marjatta Kaartinen Suomen Keskusta  
Markku Suominen Suomen Keskusta  
 
Jukka Laakio Vihreät [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
 
UudenmaanBvaalipiiri
 
Mehmet Alakas Kokoomus  
Mikko Isokangas Kokoomus  
Timo Lindborg Kokoomus  
Ritva-Liisa Luomaranta Kokoomus www.luomaranta.net
Jorma Niinistö Kokoomus  
Riitta Saarikangas Kokoomus www.riittasaarikangas.com
Juhani Sjöblom Kokoomus  
Kaarina Suonperä Kokoomus www.suonpera.net
Tuula Vanhatalo Kokoomus www.tuulavanhatalo.net
 
Boris Hramoff Liberaalit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Tomi Riihimäki Liberaalit www.tomiriihimaki.net
 
Susanne Ekström RKP-SFP www.seaction.com
Benny Engård RKP-SFP
Sten Öhman RKP-SFP  
 
Pentti Koivunen SDP www.koivunen.info
Risto Kuisma SDP www.ristokuisma.net
 
Tauno Oja Suomen Keskusta
 
 
Vaasan vaalipiiri
 
Matti Kuvaja Kokoomus  
Petri Pihlajaniemi Kokoomus www.petripihlajaniemi.net
 
Erkki Katajamäki Kirjava puolue - Elonkehän
Puolesta - KIPU
[[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Arto Koivisto Kristillisdemokraatit [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
Peter Östman Kristillisdemokraatit www.peterostman.multi.fi
 
Jorma Metsä-Ketelä Muutosvoimat Suomi
Antti Pesonen Muutosvoimat Suomi [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Pasi Leikkari Suomen Keskusta  
 
Reino Kolmonen Suomen Kommunistinen Puolue [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Matti Järviharju Yhteisvastuu puolue [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
 
Varsinais-Suomen vaalipiiri
 
Pauliina Haijanen Kokoomus www.pauliina.net
Pertti Hemmilä Kokoomus www.perttihemmila.net
Ville Itälä Kokoomus www.villeitala.net
Laura Langh Kokoomus
Jouko Laxell Kokoomus www.joukolaxell.net
 
Olavi Ala-Nissillä Suomen Keskusta www.olaviala-nissila.net
Liisa Hyssälä Suomen Keskusta
Timo Kaunisto Suomen Keskusta
Esko Kiviranta Suomen Keskusta www.eskokiviranta.net
Jarmo Laivoranta Suomen Keskusta www.laivoranta.net
Pasi Markula Suomen Keskusta
Mauri Salo Suomen Keskusta [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Gia Alexandesrsson RKP-SFP [[{"fid":"5191","view_mode":"wysiwyg","type":"media"}]]
 
Virpa Puisto SDP www.virpapuisto.net