Etusivu > Uudenmaan Yrittäjät > Uusimaa > Nain Uudenmaan Yrittajat Toimii

Etsi

Toimielimet

HALLITUKSEN VALIOKUNNAT JA TOIMIKUNNAT 2019 ja 2020

Puheenjohtaja 2019
Markku Aalto, Klaukkala
puh. 040 500 6046

Varapuheenjohtajat

Mari Ståhls, Loviisa
puh. 040 523 0276
 
Markku Häiväläinen, Kirkkonummi
puh. 040 715 3430
 
Willem van Schevikhoven, Pornainen
puh. 040 770 0740
 

Puheenjohtaja 2020
Markku Aalto, Klaukkala
puh. 040 500 6046

Varapuheenjohtajat 2020

Mari Ståhls, Loviisa
puh. 040 523 0276

Markku Häiväläinen, Kirkkonummi
puh. 040 715 3430

Willem van Schevikhoven, Pornainen
puh. 040 770 0740

 

Talousvaliokunta 2019

Puheenjohtaja Jari K. Sillanpää, Mäntsälä (2018, 2019 vahvistamatta)

Jäsenet:

Raimo Selenius, Karjalohja-Sammatti
Raija Karmala, Tuusula
Heidi Kantola, Klaukkala
Taru Vuori, Jokela
Leena Rekola-Nieminen, Järvenpää
Matti Lehesniemi, Porvoo
Ilona Simola, Pukkila
Pasi Tilander, Nurmijärvi
Pontus Palmqvist, Porvoo
 

Esittelijänä toimii toimitusjohtaja Petri Graeffe ja sihteerinä järjestösihteeri Anne-Marie Suomu

Talousvaliokunta 2020

Leena Rekola-Nieminen, Järvenpää
Raimo Selenius, Sammatti
Heidi Saario, Lohja
Pasi Tilander, Nurmijärvi
Pontus Palmqvist, Porvoo
Ilona Simola, Pukkila
Raija Karmala, Tuusula
 

Yki-työryhmä 2019

Puheenjohtaja Sari Husa

Jäsenet:

Mari Ståhls, Loviisa
Sari Husa, Kellokoski
Rita Sohlman, Tuusula
Anne Lampinen, Askola
Mika Laine, Porvoo

Sihteerinä toimii kehittämispäällikkö Kati Liikanen.

 

Y-tube- kilpailutyöryhmä 2020

Tommy Kaila, Klaukkala (uusi)
Antti Kekäläinen, Ansa Production Oy
Anne Lampinen, Askola
Rita Sohlman, Tuusula
Mari Ståhls, Loviisa
Gunilla Söderholm, Porvoo (uusi)

 

Yksinyrittäjien toimikunta 2019

Puheenjohtaja Mari Ståhls, Loviisan Yrittäjät ry

Jäsenet:

Annukka Uusi-Simola
Gunilla Söderholm, Porvoo
Sari Husa, Kellokoski
Kaisa Randström, Siuntio
Pekka Karjalainen, Mäntsälä
Rita Sohlman, Tuusula
Markku Alanko, Nurmijärvi

Esittelijänä ja sihteerinä toimii kehittämispäällikkö Kati Liikanen.

 

Yksinyrittäjyyden asiantuntijaryhmä 2020

Jari Asunmaa, Tuusula (uusi)
Pekka Karjalainen, Järvenpää
Rita Sohlman, Tuusula
Mari Ståhls, Loviisa

 

Kansainvälistymisen asiantuntijaryhmä 2019

Ulla Gunnarsson, Inkoo
Atte Varsta, Järvenpää
Jari Mäkinen, Järvenpää
Willem van Schevikihoven, Pornainen

Toimiston vastuuhenkilö Petri Graeffe

 

Kansainvälistymisen asiantuntijaryhmä 2020

Mikko Ahtiainen, Porvoo (uusi)
Ulla Gunnarsson, Inkoo
Atte Varsta, Järvenpää

 

Työnantajakysymysten asiantuntijaryhmä 2019

Anne Rantalainen, Hyvinkää
Markku Aalto, Klaukkala
Pentti Järvinen, Inkoo
Katarina Helander, Kirkkonummi

Toimiston vastuuhenkilö Petri Graeffe
 

Osaamisen ja yrittäjyyskasvatuksen asiantuntijaryhmä 2019

Jäsenet:

Iida-Eveliina Rantalainen, Hyvinkää
Anne Oksanen, Hyvinkää
Mika Järvenpää, Lohja
Lotta Soiniitty, Nurmijärvi
Hannu Aarrelampi, Pornainen
Sakari Kaikkonen, Porvoo

Toimiston vastuuhenkilö kehittämispäällikkö Kati Liikanen

Osaamisen ja yrittäjyyskasvatuksen asiantuntijaryhmä 2020

Hannu Aarrelampi, Pornainen
Mikko Ahtiainen, Porvoo (uusi)
Mika Järvenpää, Lohja
Iida-Eveliina Rantalainen, Hyvinkää