Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Kunta

Nurmijärven Elinvoimaisuuden Asialla - Nea ry perustettu

Syyskuun alussa Nurmijärvellä perustettiin uusi yhdistys, joka on nimensä mukaisesti Nurmijärven elinvoimaisuuden asialla. Uuden yhdistyksen perustajajäseniä ovat paikalliset yrittäjäyhdistykset ja Nurmijärven kunta.

Nurmijärven Elinvoimaisuuden Asialla - Nea ry:n yhdistyksen perustajajäseniä ovat Nurmijärven Yrittäjien lisäksi Klaukkalan Yrittäjät ry, Numijärven Yrittäjänaiset ry ja Nurmijärven kunta.

Yhdistyksen päätavoitteena on tiivistää entisestään toimijoiden yhteistyötä ja yhteensovittaa näkemyksiä kunnan elinkeinopoliittisten tavoitteiden edistämisessä, paikallisten yritysten tunnettuuden lisäämisessä, yrittäjien verkostoitumisessa ja yrittäjyyskasvatuksen edistämisessä.

Nea ry tuo näkyvyyttä varsinkin pienille ja keskisuurille toimijoille sekä järjestää erilaisia tapahtumia. Jatkossa mm. Nurmijärvi NYT -tapahtuma ja Nurmijärvi BtoB -tapahtuma hoidetaan Nean kautta. Tulevaisuuden tavoitteena on tarjota Nean kautta myös työskentely- ja neuvottelutiloja yritysten tarpeisiin.

Nean hallituksessa ovat kaikkien perustajajäsenien edustajat.

Yhteystiedot: 
Nurmijärven kunta
elinkeinojohtaja / va. kehitysjohtaja
Seppo Pietarinen
puh 040 317 2011

Tule Nordean Etuyrittäjäksi

Keuke palvelee yrittäjää

Nurmijärven kunta

Fennian palvelut Suomen Yrittäjien jäsenille