Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Jäsenkirje 5/2016

Puheenjohtajan tervehdys

Toivottavasti kaikilla on ollut mukava kesä. Osalle jäsenistämme kesä tarkoittaa kiireisintä aikaa, kun taas toisille kesä saattaa olla hieman rauhallisempaa aikaa. Toivon kuitenkin, että jokainen on löytänyt edes hieman vapaata kesällä samalla nauttien meidän hienosta saaristostamme. Yhdistyksessä tapahtuu paljon syksyn aikana. Tässä jäsenkirjeessä on kerrottu lisää tulevista tapahtumista. Toivotan kaikille mukavaa syksyn jatkoa.

Aamiaistilaisuus LähiTapiolassa 5.9.

LähiTapiola tarjoaa yrittäjille aamiaisen yrittäjäpäivän kunniaksi 5.9. Osoite on Rantatie 2. Aamiainen tarjoillaan klo 8-10. Tule tapaamaan LähiTapiolan henkilökuntaa ja muita yrittäjiä. Tervetuloa!

Grilli-ilta Sollidenissä 5.9.

Yrittäjäpäivän iltana vietämme grilli-iltaa Sollidenin leirintäalueella. Tilaisuus alkaa klo 18.30. Yhdistys tarjoaa pientä purtavaa ja juotavaa. Voit myös itse ottaa mukaan juomaa oman maun mukaan. Ilmoittaudu Maria Hagmanille 0400-578886 tai

Yrittäjägaala Logomossa 29.10.

Muistakaa ilmoittautua Varsinais-Suomen Yrittäjien gaalailtaan Logomossa. Ilmoittautumiset verkossa www.yrittajat.fi/varsinais-suomen-yrittajat. Järjestämme yhteiskuljetuksen bussilla Paraisilta Logomoon. Puheenjohtaja ottaa vastaan ilmoittautumiset bussikuljetukseen s-posti . Kaikki mukaan!

Yhdistyksen joulujuhlat 19.11.

Yhdistyksen joulujuhlat järjestetään 19.11. Råttiksessa. Juhlien ohjelmasta tiedotetaan myöhemmin. Nyt voit jo ilmoittautua joulujuhliin s-postilla .

Yrittäjien aamukahvit

Yrittäjien ja Paraisten Kaupungin yhteiset aamukahvit saavat jatkoa syksyllä. Tulemme järjestämään kaksi aamukahvitilaisuutta vielä ennen joulua. Aamukahvitilaisuuksista lisätietoa seuraavassa jäsenkirjeessä.

Seuraa tiedotteita netissä ja paikallislehdessä

Julkaisemme säännöllisesti tiedotteita yhdistyksen toiminnasta sekä nettisivuillamme että Paraisten Kuulutuksissa. Muista myös seurata meitä Facebookissa.