Etsi

Uusi kevätkokous

Yhdistyksen kevätkokouksen ajankohdaksi oli varattu 13.4., joilloin olisi ensin kokoustettu ja sitten rentouduttu keilailun merkeissä. Koska väkeä ei kokoukseen ilmoittautunut, päätti hallitus koittaa onneaan uudelleen. Nyt kokous pidetään Vehmaalla ja arki-iltana.

Kokous on maanantaina 7.5. klo 18.00 Säästöpankin kokoustilassa

 

Asialista:

 

 1 §          Kokouksen avaus

 2 §          Kokouksen järjestäytyminen

o     valitaan kokoukselle puheenjohtaja ja sihteeri

 3 §          Kokouksen laillisuus ja päätösvaltaisuus

o     kokous on kutsuttu uudestaan koolle päätösvaltaisuuden puutteellisuuden vuoksi. Sääntöjen mukaan kevätkokous on pidettävä helmi-maaliskuussa, mutta tähän aikatauluun ei ole kokousta voitu pitää em. syystä

 4 §          Esitetään toimintakertomus, tilinpäätös ja toiminnantarkastajien lausunto

 5 §          Päätetään tilinpäätöksen vahvistamisesta ja vastuuvapauden myöntämisestä hallitukselle ja muille tilivelvollisille

 6 §          Muut esille tulevat asiat

 

Kokouksen aluksi tarjolla on kinkkukiusaus ja salaattia. Ruokailun tarjoaa Fennia ja heidän edustajansa Mikko Huhto kertoo Fennian palveluista yrittäjille.

 

Hallitus ystävällisesti pyytää myös rivijäseniä osallistumaan kokoukseen, jotta sääntöjen mukaiset asiat voidaan päättää. Pelkän hallituksen läsnäolo ei riitä mm. tilinpäätöksen vahvistamiseen ja vastuuvapauden myöntämiseen.

Kokouksen jälkeen toivomme myös avointa keskustelua yhdistyksen toiminnan kehittämisestä.