Suomen Yrittäjien hankintaneuvonta | Yrittajat.fi
Yrittäjät > Yrittajan Abc > Yritystoiminnan Abc > Julkiset Hankinnat Ja Kilpailutus

Etsi

Suomen Yrittäjien hankintaneuvonta

Hankintaneuvonnan tarkoitus

  • Saada hankintayksiköt pyytämään tarjouksia siten, että pk-yritykset voivat jättää tarjouksia.
  • Saada pk-yritykset aktivoitua jättämään tarjouksia julkisiin hankintoihin.
  • Kehittää hankintayksiköiden ja tarjoajien välistä vuoropuhelua.

Neuvojien yhteystiedot

Etelä-Karjalan Yrittäjät

Pasi Toropainen
pasi.toropainen@yrittajat.fi

p. 050 495 6888

Etelä-Pohjanmaan Yrittäjät

Anne Niemi
anne.niemi@yrittajat.fi

p. 0400 661 635

Etelä-Savon Yrittäjät

Ilkka Liljander

ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi

p. 044 794 5695

Helsingin Yrittäjät

Tiina Oksala
tiina.oksala@yrittajat.fi

p. 040 548 1104

Jari Lydén

paakaupunkiseutu@hankinta-asiamies.fi

p. 0451104596

Hämeen Yrittäjät

Timo Ilomäki

timo.ilomaki@yrittajat.fi

p. 050 566 4563

Kainuun Yrittäjät

Kyösti Kauppinen

kainuu@hankinta-asiamies.fi 

p. 044 270 4739

Keski-Pohjanmaan Yrittäjät
 
Keski-Suomen Yrittäjät

Veli Puttonen

veli.puttonen@yrittajat.fi

p. 0500 646 793

Kymen Yrittäjät
Marita Melkko

p. 020 615 5039
 
Lapin Yrittäjät
 
Pirkanmaan Yrittäjät

Marko Keski-Sikkilä

pirkanmaa@hankinta-asiamies.fi

p. 050 449 7969

Pohjois-Karjalan Yrittäjät

Jarkko Peiponen

jarkko.peiponen@josek.fi

p. 0400 378 777

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät

Tiina Talala

tiina.talala@yrittajat.fi

p. 050 441 4718

Päijät-Hämeen Yrittäjät

Miikka Venäläinen

miikka.venalainen@yrittajat.fi

p. 050309 5963

Pääkaupunkiseudun Yrittäjät
Pentti Komssi
pentti.komssi@yrittajat.fi
p. 044 343 2045
Rannikko-Pohjanmaan Yrittäjät
 
Satakunnan Yrittäjät

Heikki Kaplas

heikki.kaplas@yrittajat.fi

p. 050 373 5870

Savon Yrittäjät

Minna Heikka

minna.heikka@is-hankinta.fi

p. 044 718 2921

Uudenmaan Yrittäjät

Sanna Meronen-Vilenius

s.meronen-vilenius@kokokehitys.fi

p. 050 567 9233

Varsinais-Suomen Yrittäjät

Jorma Saariketo

varsinais-suomi@hankinta-asiamies.fi

p. 044 556 7638

 

Neuvonnan saamiseksi ei tarvitse olla Suomen Yrittäjien jäsen.

Yhteystietoja päivitetään edelleen.