Etusivu > Yrittäjän ABC > Yritystoiminnan Abc > Julkiset Hankinnat

Etsi

Suomen Yrittäjien hankintaneuvonta

Hankintaneuvonnan tarkoitus

  • Saada hankintayksiköt pyytämään tarjouksia siten, että pk-yritykset voivat jättää tarjouksia.
  • Saada pk-yritykset aktivoitua jättämään tarjouksia julkisiin hankintoihin.
  • Kehittää hankintayksiköiden ja tarjoajien välistä vuoropuhelua.

Neuvojien yhteystiedot

Etelä-Karjalan Yrittäjät

Pasi Toropainen
pasi.toropainen@yrittajat.fi

p. 050 495 6888

Anni Peltola

anni.peltola@lappeenranta.fi
p. 040 835 0036

Etelä-Pohjanmaan Yrittäjät

Anne Niemi
anne.niemi@jarviseudunperuna.fi

p. 0400 661 635

Etelä-Savon Yrittäjät

Ilkka Liljander

ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi

p. 044 794 5695

Helsingin Yrittäjät
Pentti Komssi
pentti.komssi@yrittajat.fi
p. 044 343 2045
Hämeen Yrittäjät

Juha Haukka

juha.haukka@yrittajat.fi

p. 050 433 0134

Kainuun Yrittäjät

Kyösti Kauppinen

hankintaasiamies@kao.fi

p. 044 270 4739

Kauppakatu 26, KAJAANI

Keski-Pohjanmaan Yrittäjät

Henna Väätäinen

henna.vaatainen@projant.fi

p. 044 510 6465

Keski-Suomen Yrittäjät

Veli Puttonen

veli.puttonen@yrittajat.fi

p. 0500 646 793

Kymen Yrittäjät
Marita Melkko

p. 020 615 5039
 
Lapin Yrittäjät

Susanna-Sofia Keskinarkaus
susanna-sofia.keskinarkaus@yrittajat.fi
p. 044 509 0277
» Lapin Yrittäjien hankinta-asiamies

Pirkanmaan Yrittäjät

Maria Virtanen

maria.virtanen@yrittajat.fi

p. 050 338 8696

Pohjois-Karjalan Yrittäjät

Lasse Immonen

lasse.immonen@businessjoensuu.fi

p. 0400 378 777

 

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät

Tiina Talala

tiina.talala@yrittajat.fi

p. 050 441 4718

Päijät-Hämeen Yrittäjät

 Jenni Vesanen

jenni.vesanen@yrittajat.fi

p. 050 576 5503

 

Pääkaupunkiseudun Yrittäjät
Pentti Komssi
pentti.komssi@yrittajat.fi
p. 044 343 2045
Rannikko-Pohjanmaan Yrittäjät

Mari Pohjanniemi-Kivi
mari.pohjanniemi-kivi@yrittajat.fi

p. 050 911 2208

Satakunnan Yrittäjät

Jarkko Koskinen

jarkko.koskinen@yrittajat.fi

p. 0400 709 622

 

» Varaa aika hankintaneuvontaan

Savon Yrittäjät

Minna Sutinen

minna.sutinen@projectico.fi   

p. 050 5451 492

Minna Heikka

minna.heikka@sansia.fi 

p. 044 718 2921

Uudenmaan Yrittäjät

Sanna Meronen-Vilenius

sanna.meronen-vilenius@uudenmaanyrittajat.fi

p. 050 567 9233

Varsinais-Suomen Yrittäjät

Jorma Saariketo

jorma.saariketo@vistaco.fi

p. 044 556 7638

 

Neuvonnan saamiseksi ei tarvitse olla Suomen Yrittäjien jäsen.

Yhteystietoja päivitetään edelleen.