Suomen Yrittäjien hankintaneuvonta | Yrittajat.fi
Yrittäjät > Yrittäjät > Yrittajan Abc > Yritystoiminnan Abc > Julkiset Hankinnat Ja Kilpailutus

Etsi

Suomen Yrittäjien hankintaneuvonta

Hankintaneuvonnan tarkoitus

  • Saada hankintayksiköt pyytämään tarjouksia siten, että pk-yritykset voivat jättää tarjouksia.
  • Saada pk-yritykset aktivoitua jättämään tarjouksia julkisiin hankintoihin.
  • Kehittää hankintayksiköiden ja tarjoajien välistä vuoropuhelua.

Neuvojien yhteystiedot

Etelä-Karjalan Yrittäjät

Pasi Toropainen
pasi.toropainen@yrittajat.fi

p. 050 495 6888

Etelä-Pohjanmaan Yrittäjät

Anne Niemi

p. 0400 661 635

Etelä-Savon Yrittäjät

Ilkka Liljander

ilkka.liljander@mikseimikkeli.fi

p. 044 794 5695

Helsingin Yrittäjät
Pentti Komssi
pentti.komssi@yrittajat.fi
p. 044 343 2045

Jari Lydén

paakaupunkiseutu@hankinta-asiamies.fi

p. 0451104596

Hämeen Yrittäjät

Timo Ilomäki

timo.ilomaki@yrittajat.fi

p. 050 566 4563

Kainuun Yrittäjät

Kyösti Kauppinen

kainuu@hankinta-asiamies.fi 

p. 044 270 4739

Keski-Pohjanmaan Yrittäjät

Henna Väätäinen

henna.vaatainen@projant.fi

p. 044 510 6465

Keski-Suomen Yrittäjät

Veli Puttonen

veli.puttonen@yrittajat.fi

p. 0500 646 793

Kymen Yrittäjät
Marita Melkko

p. 020 615 5039
 

Ilmo Larvi

Ilmo.larvi@cursor.fi

p. 040 190 2519

Lapin Yrittäjät

Martti Kankaanranta
martti.kankaanranta@pp.inet.fi  

p. 0500 693 745

Pirkanmaan Yrittäjät

Maria Virtanen

maria.virtanen@pirkanmaanyrittajat.fi

p. 050 338 8696

Pohjois-Karjalan Yrittäjät

Jarkko Peiponen

jarkko.peiponen@josek.fi

p. 0400 378 777

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät

Tiina Talala

tiina.talala@yrittajat.fi

p. 050 441 4718

Päijät-Hämeen Yrittäjät

Miikka Venäläinen

miikka.venalainen@yrittajat.fi

p. 050309 5963

Pääkaupunkiseudun Yrittäjät
Pentti Komssi
pentti.komssi@yrittajat.fi
p. 044 343 2045
Rannikko-Pohjanmaan Yrittäjät

Maija Aarnio
maija.aarnio@rp-yrittajat.fi

p. 050 374 0727

Satakunnan Yrittäjät

Jarkko Koskinen

jarkko.koskinen@yrittajat.fi

p. 0400 709 622

 

» Varaa aika hankintaneuvontaan

Savon Yrittäjät

Minna Sutinen

minna.sutinen@projectico.fi   

p. 050 5451 492

Minna Heikka

minna.heikka@is-hankinta.fi

p. 044 718 2921

Uudenmaan Yrittäjät

Sanna Meronen-Vilenius

sanna.meronen-vilenius@uudenmaanyrittajat.fi

p. 050 567 9233

Varsinais-Suomen Yrittäjät

Jorma Saariketo

varsinais-suomi@hankinta-asiamies.fi

p. 044 556 7638

 

Neuvonnan saamiseksi ei tarvitse olla Suomen Yrittäjien jäsen.

Yhteystietoja päivitetään edelleen.