Etsi

Emergency banner

Koronainfo yrittäjälle: yrittajat.fi/korona

Yhdistyksen vuoden 2019 hallitus valittiin syyskokouksessa 24.10.2018

Pispala-Pyynikin Yrittäjät ry:n syyskokouksessa käsiteltiin sääntömääräisen syyskokouksen asiat. Samalla valittiin hallituksen puheenjohtaja ja hallitus vuodeksi 2019.

Kehräsaaressa Pirkanmaan Yrittäjät ry:n kokoustilassa keskiviikkona 24.10.2018 pidetyssä Pispala-Pyynikin Yrittäjät ry:n syyskokouksessa käsiteltiin sääntömääräiselle syyskokoukselle kuuluneet asiat. Kokouksessa valittiin hallituksen puheenjohtaja ja jäsenet erovuoroisten tilalle.

Pispala-Pyynikin Yrittäjät ry:n nykyinen puheenjohtaja Ilse Lahdenpohja (PirkkaClean Oy) ilmoitti, ettei ollut käytettävissä hallituksen puheenjohtajaa tai sen jäseniä valittaessa. Hallituksen jäsenistä Kalevi Nordman (seniorijäsen), joka on yksi yhdistyksen perustajajäsenistä, ja Tarja Pasonen (DigiMediaGroup Oy) eivät myöskään asettuneet ehdolle hallitusta vuodeksi 2019 valittaessa.

Pispala-Pyynikin Yrittäjät ry:n hallituksen puheenjohtajaksi vuodeksi 2019 valittiin Johannes Lepistö (Jolex Oy), joka toimii nykyisessä hallituksessa jäsenvastaavana. Puheenjohtajana Johannes pääsee paraatipaikalta jatkamaan aktiivista työtään jäsenistön parissa ja kehittämään yhdistyksen toimintaa, jotta se palvelee jäsenistöä vielä nykyistäkin paremmin ja kattavammin.

Kuvassa puheenjohtaja Ilse Lahdenpohja ja tuleva puheenjohtaja Johannes Lepistö

Hallituksen nykyisistä jäsenistä vuoden 2019 hallitukseen valittiin Ari Järvinen (Jadelcons Oy), Vesa Karppinen (Fysiko Oy), Henna Kykkänen (Jäämatic Oy), Merja Nevalainen (seniorijäsen) ja Mika Salonen (Resulttia Solutions). Uutena hallitukseen valittiin Iina Runsas (Feelya Promotion).

Kuvassa Vesa Karppinen, Merja Nevalainen, Johannes Lepistö, Iina Runsas, Mika Salonen ja Ari Järvinen

PirkkaClean Oy

Ylövarasto Vuokraus Oy