Näin rakennat yrityksen markkinoinnin tekoälyllä
- Espoon Seudun Yrittäjät
- Etelä-Karjalan Yrittäjät
- Etelä-Pohjanmaan Yrittäjät
- Etelä-Savon Yrittäjät

Vinkkejä tekoälyn hyödyntämiseen markkinoinnissa
Webinaarissa Mainostoimisto Tovarin yrittäjä Jussi Pirhonen käy läpi aimo kasan vinkkejä siihen, miten teet tekoälyn avulla mm. nettisivut, tuotekuvat, markkinointisisältöjä ja mainoksia.
Lisäksi Elisan Janne Toivoniemen puheenvuorossa kuulet, miten Microsoft Copilot voi olla täsäs kaikessa apuna.
Tervetuloa uppoutumaan tekoälyn mahdollisuuksien maailmaan!
Elisan ja Suomen Yrittäjien yhteinen Yrittäjät & Tekoäly -oppimiskokonaisuus on tarkoitettu juuri sinulle, joka haluat saada tekoälystä tehokkaan apurin yrittäjäarkeesi. Kaikki oppimiskokonaisuuden sisällöt (mm. aiempien webinaarien tallenteen ja podcastit) löydät osoitteesta www.yrittajat.fi/tekoaly.
Puhujina
Jussi Pirhonen
yrittäjä, Mainostoimisto Tovari Oy
Jussi Pirhonen on yrittäjä sekä Suomen Yrittäjien hallituksen varapuheenjohtaja. Jussi on idearikas visionääri, jonka koulutuksista korostuu konkretia.
Jussin yritys Tovari hankkii asiakkaille asiakkaita – tehokkaammin. Tekoäly
on ollut prosesseissa jo vuosia mukana, nyt täysin ytimessä. Erityisalana hakukone- ja tekoälyoptimointi.
Janne Toivoniemi
Software Specialist, Elisa
Janne on toiminut yli 20 vuotta markkinoinnin ja markkinointiteknologioiden kanssa. Viimeisten viiden vuoden aikana hän on erikoistunut enenevässä määrin tekoälyn hyödyntämiseen liiketoiminnan tukena.
- Lisätiedot ja tietosuoja-asiat
-
Miten mukaan etäkoulutukseen?
Voit osallistua tietokoneella tai älypuhelimella / tabletilla. Saat linkin osallistumiseen noin tuntia ennen tilaisuutta sähköpostilla. Linkin osallistumiseen löydät myös ilmoittautumisvahvistuksesta. Jos et saa ilmoittautumisvahvistusta tai osallistumislinkkiä viimeistään tuntia ennen koulutuksen alkamisaikaa, voit olla yhteydessä sähköpostitse akatemia@yrittajat.fi.Webinaari tallennetaan ja tallenne toimitetaan parin päivän sisällä tilaisuudesta kaikille ilmoittautuneille.
Kysyttävää?
Lisätietoa saat sähköpostitse akatemia@yrittajat.fiTämän tapahtuman tietosuoja-asioissa voit olla yhteydessä: Heidi Jäntti, heidi.jantti@yrittajat.fi