Ylistaro-tiimi

Seinäjoen Yrittäjät ajavat yhtä lailla kanta-Seinäjoen kuin Ylistaron alueen yrittäjien asioita. Ylistaro-tiimi vastaa yhdessä yhdistyksen toiminnanjohtajan kanssa Ylistarossa järjestettävistä tapahtumista ja tuo yhdistykselle tietoa Ylistaron paikallisista asioista sekä edistää yrittäjien keskinäistä verkostoitumista.

Ylistaro-tiiimin edustajina toimivat:

Vesa Latvala
Puheenjohtaja
Latvalan Maatila Oy
Louhikonmäentie 46
60560  HALKOSAARI
puh. 0405507694
vesa.k@latvalafarms.fi

Jukka Lintala
Ylistarontie 135
61400  YLISTARO
puh. 040-5508764
jukka.lintala@lintala.com

Marja Paavola
Finmar Oy
Ylistarontie 460
61410 Ylistaro
puh. 0503601924
marja.paavola21@gmail.com

Jaakko Koski
Maanrakennus Koski Oy
Koskentie 53
61460 HANHIKOSKI
puh. 0400123338
jaakko.koski@netikka.fi

Mikko Takala
KMT-kuljetus Oy
Kirkkokuja 24
61400 Ylistaro
puh. 0400662396
mikkojuha.takala@gmail.com

Raimo Loukola
RL Production Loukola Raimo
Reiniläntie 138
61400 Ylistaro
puh. 0400508934
raimo.loukola@netikka.fi

Kirsi Pukkinen
Lahjapuoti Pirpana
Pukkilantie 24
61450 Kylänpää
puh. 0405302509
kirsi.pukkinen@netikka.fi

Jari Kallionpää
Louhintahuolto Jari Kallionpää Oy
Mäntyniementie19
61470 KITINOJA
puh. 0400366324
jari.kallionpaa@valokaista.fi  

Vesa Rantala
A & V Rantala Oy
Ookilantie 26
61400  YLISTARO
puh. 040-7093045
vesa.rantala@netikka.fi

Vesa Riihimäki
Oy Scan-Kone Ab
Kirkkokuja 21
61460 Hanhikoski
puh. 0445644979
scan-kone@kolumbus.fi

Jarmo Valli
Huoltopaussi Oy
Västinkallio
61400  Ylistaro
puh. 0405294678
jarmo.iisakki@gmail.com

Sanna Luoma-Marttala
Luoman Oy
Lapuantie 626
61450 Kylänpää
puh. 0400 792300
sanna.luoma-marttala@luoman.fi

Hanne Ollila
puh.0405653974
hanne.ollila@lintala.com

Kaisa Metsänranta
toiminnanjohtaja, tiimin sihteeri 
p. 040 765 9716
Seinäjoen Yrittäjät ry
Tiedekatu 2, Frami D, 1. kerros
60320 Seinäjoki
etunimi.sukunimi@yrittajat.fi
seinajoen@yrittajat.fi