14.7.2020 klo 13:26
Uutinen

Hyvää kesää

Nauttikaamme kauniista kesäpäivistä, jonka jälkeen lähtee käyntiin runsas tapahtumasyksymme

Syksyllä viihdytään, verkostoidutaan ja opitaan uutta!

Kesän jälkeen alkavat jälleen yhdistyksemme tapahtumat pyöriä, tuttuun tapaan #vitosenlounaat, aamiaistreffit ja Business Forum Kirkkonummi ovat tulossa, sekä yrittäjän päivänä lauantaina 5.9. juhlitaan yrittäjyyttä yhteisesti Kirkkonummen keskustassa, Pub Wartsussa.

Merkitsethän kalenteriisi jo tässä vaiheessa tulevat tapahtumamme:

to 13.8. #vitosenlounas (Pub Wartsu, keskusta)

ke 26.8. #vitosenlounas (Mummola Kahvila, Veikkola – lue lisää alta!)

la 29.8. Torilla tavataan! Kirkkonummen Yrittäjät ry osallistuu Kirkkonummi-päivien järjestötorille, tervetuloa moikkaamaan!

la 5.9. Yrittäjän päivän iltamat alkaen klo 17, ilmoittautuminen etukäteen (Pub Wartsu, keskusta)

ke 9.9. #vitosenlounas (keskusta, paikka ilmoitetaan myöhemmin)

ke 16.9. Yrittäjien aamiaistreffit (paikka vahvistuu elokuussa)

to 24.9. #vitosenlounas (Mummola Kahvila, Veikkola)

to 8.10. #vitosenlounas (keskusta, paikka ilmoitetaan myöhemmin)

ke 21.10. #vitosenlounas (Mummola Kahvila, Veikkola)

to 29.10. Business Forum Kirkkonummi, klo 16-20, ilmoittautuminen etukäteen (Kirkkonummen kunnantalo)

ke 11.11. #vitosenlounas (keskusta, paikka ilmoitetaan myöhemmin)

ke 18.11. Yrittäjien aamiaistreffit (paikka vahvistuu elokuussa)

to 3.12. #vitosenlounas (Mummola Kahvila, Veikkola)

to 16.12. Joululounas (paikka ilmoitetaan myöhemmin)

#vitosenlounaat alkaen klo 12, aamiaistreffit alkaen klo 8

Muutokset mahdollisia, seuraathan tapahtumakalenteriamme facebookissa ja verkkosivuillamme.

Lämpimästi tervetuloa – ota tapahtumiin yrittäjäkaveri mukaan!

Veikkolalaiset yrittäjät haluaisimme kutsua 26.8. lounaalle keskustelemaan Pohjoisen Kirkkonummen liikennekäytävän osayleiskaavasta, jonka valmisteluaineistosta yhdyskuntatekniikan lautakunta on pyytänyt yrittäjäyhdistyksen lausunnon 11.9. mennessä. Kunnan tavoitteena on osoittaa osayleiskaavassa lähijunaliikennettä palvelevan Veikkolan seisakkeen sijainti sekä sinne johtavat liikenneyhteydet. Lisätietoa ja aineistot kunnan sivuilla: https://www.kirkkonummi.fi/40000-pohjoisen-kirkkonummen-liikennekaytavan-oyk

Asia on tärkeä, varsinkin Veikkolan alueen yrittäjille, ja toivoisimme saavamme alueen toimijoilta oman näkemyksensä asiaan. Jos et pääse lounaalle keskustelemaan asiasta, voit jättää meille kommenttisi myös sähköpostitse: kirkkonummen@yrittajat.fi .

Kevään kuntabarometri osoitti Kirkkonummen kohdalla selkeitä kehittämisen kohteita. Tämän koronakevään aikana lähentynyttä yhteistyötä kunnan kanssa jatketaan ja yhdistyksemme hallitus tulee tekemään aloitteita kunnalle toimenpidesuunnitelman eteenpäin viemiseksi.

Hyvää kesän jatkoa, palataanhan elokuussa asioihin!