Suomen Yrittäjien hallitus

Suomen Yrittäjien puheenjohtaja ja kaksi varapuheenjohtajaa valittiin liittokokouksessa Jyväskylässä 17.10.2020. Hallituksen 8 jäsentä valittiin valtuuston kokouksessa 10.11.2020.

Puheenjohtajisto

Jäsenet aluejärjestöistä

Satakunnan Yrittäjät ry
Jukka Hurrila
p. 044 528 8863
jukka.hurrila@lansivalmennus.fi
Pohjois-Karjalan Yrittäjät ry
Perttu Kouvalainen
p. 0400 570 270
perttu@fabrik.fi
Rannikko-Pohjanmaan Yrittäjät ry
Jenni Parpala
p. 044 999 0354
jenni.parpala@kiffel.fi
Etelä-Savon Yrittäjät ry
Nina Rasola
p. 050 517 0472
nina.rasola@yrittajat.fi
Pirkanmaan Yrittäjät ry
Janne Vuorinen
p. 0500 730 666
janne.vuorinen@yrittajat.fi

Jäsenet toimialajärjestöistä

Suomen Yrittäjänaiset ry
Ulrika Larpes
p. 045 277 4545
ulrika@larpes.fi
Koneyrittäjät ry
Asko Piirainen
p. 0500 685 284
asko.piirainen@koneyrittajat.fi
Akavalaiset Yrittäjät AKY ry
Mika Uusi-Pietilä
p. 0400 505 386
mika.uusi-pietila@minutor.fi