YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

JÄSEN, oletko jo ladannut Yrittäjät-sovelluksen puhelimeesi? Lataa sovellus Androidille tai Applelle.

Jyvässeudun Yrittäjät
  • Kokous

JYVÄSSEUDUN VUOSIKOKOUS 2025 ja VARAUTUMISTYÖPAJA

  • Jyvässeudun Yrittäjät

Tervetuloa Jyvässeudun Yrittäjien sääntömääräiseen vuosikokoukseen ke 19.11.-25 klo 17:30 alkaen Lounasravintola Katariinaan Vaajakoskelle. Esillä on sääntömääräiset vuosikokousasiat (v.2024 tilinpäätös ja toimintakertomus, henkilövalinnat ja v.2026 talousarvio ja toimintasuunnitelma).

Kokouksen jälkeen n.klo 18:30 nautimme herkullisen iltapalan. Menu sisältää broiler-pastasalaatin ja talon faccacian, jälkiruokana kahvi/tee ja marjapiirakka. Erityisruokavalioista tiedustelu ilmoittautumisen yhteydessä.

Klo 19:00-21:00 jatkamme varautumiskoulutuksella, vieraileva kouluttaja on varautumisasiantuntija MARI KYLLÖNEN (huoltovarmuuskeskus). Marin alustuksen jälkeen jatkamme konkreettisilla työpajatyöskentelyillä, keskiössä ovat yrityksien häiriö- ja poikkeusolojen skenaariot. Työpajatyöskentelystä saat siis työkaluja kartoittaa oman yrityksesi mahdollisia häiriö- ja kriisinvalmiuksia, sekä aloittaa oman varautumisstrategiasi suunnittelun.

Ilmoittaudu alla olevasta Lyyti-linkistä viralliseksi kokousedustajaksi ja koulutukseen. Kerro samalla mahdollisista erityisruokavalioista. Voit osallistua molempiin, sekä kokoukseen että koulutukseen, tai jompaan kumpaan näistä. Merkitse ilmoittautumisen yhteydessä kuinka saavut paikalle.

Ilmoittaudu tästä mukaan
Maksuton
Savonmäentie 1 Vaajakoski
Lisätiedot ja tietosuoja-asiat

Tiedustelut sähköpostilla jyvasseudun@yrittajat.fi tai puhelimitse 040 5785873 (Päivi Leminen)