Päijät-Hämeen Yrittäjien paikallisyhdistykset

Paikallisyhdistykset ovat yrittäjäjärjestön paikallisia vaikuttajia ja verkostoja. Paikallisyhdistykset tekevät alueellaan tiivistä yhteistyötä kunnan, kehittämisyhtiön sekä muiden toimijoiden kesken.

Paikallisyhdistykset vaikuttavat paikallisesti ja järjestävät oman alueen yrittäjille suunnattuja verkostoitumis- sekä koulutustapahtumia. Tutustu alueesi paikallisyhdistykseen ja kysy lisätietoa puheenjohtajalta. Päijät-Hämeessä toimii 11 Suomen Yrittäjien paikallista yrittäjäyhdistystä.

Puheenjohtaja
Ilkka Viljanen

I&J Yhtiöt Oy
ilkka@ilkkaviljanen.fi
Puh. 050 637 81

Puheenjohtaja
Pasi Joronen
Henkilöstöravintolat Pasi Joronen Ky
hartolan@yrittajat.fi
Puh. 050 431 6503

Puheenjohtaja
Mikko Hallikas
Mikko Hallikas Tmi
mikko.hallikas@live.com
Puh. 050 5311 013

Puheenjohtaja
Niina Kettunen
Pinnalla uimakoulu ja Lelut
pinnalla@phnet.fi
Puh. 050 554 0500

Puheenjohtaja
Markku Yli-Kaitala
Yli-Kaitala Oy
markku@yli-kaitala.com
Puh. 050 386 3737

Puheenjohtaja
Aapo Salomaa
Salomaan Ajo Oy
aapo.salomaa@gmail.com
Puh. 040 521 3952

Puheenjohtaja
Tiina Rantala
Rantala Tax & Law Oy
tiina@rantalataxlaw.com
Puh. 050 549 2000

Puheenjohtaja
Juha Istukaissaari
Autokorjaamo Sprintcar Avoin Yhtiö
juha.istukaissaari@gmail.com
Puh. 0400 493 790

Puheenjohtaja
Pirjo-Liisa Virtanen
OrigoHuolto Oy
orimattilan@yrittajat.fi
Puh. 040 7594 694

Puheenjohtaja
Marko Samiola
Monsoon Star Stable Oy
msmonipalvelu@gmail.com
Puh. 040 751 0824

Puheenjohtaja
Mia Tommola
Camping Sysmä
mia.karkkainen@gmail.com
Puh. 0400 858 596