Kuva pokaalista

Palkitsemiset ja tunnustukset

Savon Yrittäjät palkitsevat vuosittain menestyneitä yrittäjiä eri kategorioissa. Alla olevasta listauksesta näet palkitut yrittäjät.

  • 2020
    Peltolan Juustola / Milk In oy
    2019 Ponsse Oyj
    2018 Blue Cargo Oy
    2017 Kuljetus Kari Rönkkö Oy
    2016 Elcoline Group Oy
    2015 Kaavin Kivi Oy
    2014 Ruotsalainen Oy
    2013 Oplatek Group Oy
    2012 M.A.S.I Company Oy
    2011 Kuopion Woodi Oy
    2010 Saurum Oy
    2009 Arctic Machine Oy
    2008 Amphion Loudspeakers Oy
    2007 Halavatun Papat / Ekvapoint Oy
    2006 Keitele Forest Oy
    2005 Uk-Muovi Oy
    2004 Offsetpaino L. Tuovinen Ky
    2003 Kuopion Kalatukku Oy
    2002 Kairest Oy
    2001 Finn Fani Oy
    2000 Keiteleen Latukone Oy
    1999 Kiinteistöhuolto Rytkönen
    1998 Lingell & Piispanen
    1997 Köpö Oy
    1996 Kuljettajapukine Oy
    1995 Ergorest
    1994 Parkettiliike Väänänen Oy
    1993 Iikori Oy
    1992 E. J. Laukku Oy
    1991 Kolmen Sähkö Oy
    1990 Autorobot Finland Oy
    1989 Genelec Oy
    1988 Veneveistämö Korhonen Ky
    1987 Keiteleen Elementtirakenne Ky
    1986 PaakkilaKonepaja K. Huhtinen Ky
    1985 Monivuokraus Ky
    1984 Omatalo Oy
    1983 Kerman Savi Oy
    1982 Sermet Oy
    1981 Iki-Asu Oy
    1980 Manukaluste Ky
    1979 Nilakkalohi Oy
    1978 Lujabetoni

2019 Jarna Kaplas Konttiravintola Morton
2018 Henri Hänninen ja Matti Nuutinen Casemakers Oy
2017 Allu Koskinen Real Albert Promotion Oy
2016 Ville Husso Savon Suuntaporaus Oy
2015 Joni- Matti Kuikka Kuikka Trans Oy
2014 Pasi Ahosilta Fuko Pharma Oy
2013 Saku ja Jaana-Riitta Simpanen Kuljetus s. Simpanen Oy
2012 Tiina Mickelson, Antti Karppinen, Mikko Pitkänen,
Sami Tirkkonen, Petra Tiihonen, Hanna Parkkali
Alias Studiot Oy
2011 Pauliina ja Mikko Rosendahl Ravintola Os
2010 Jussi Konttinen Maalaus- ja Saneeraus Konttinen Oy
2009 Elisa Peräkylä ja Sami Liukka Eccu Finland Oy

2020
Leena Ståhlberg Suunta palvelut Leena Ståhlberg ky
2019 Juha Jylhäsalmi Jylhäsalmi Productions  Oy
2018 Tiina Naumanen Viestintäkoulutus Draivi
2017 Teemu Hiltunen Lohimaa Fishing Services
2016 Kati Kraemer KatiK design
2015 Jaana Turunen Maestra Finland Oy
2014 Minna Suuronen Minna Suuronen Oy
2013 Helena Tolonen Foto-Helenan Kello ja Kulta

2020
Leppävirta
2019
Pielavesi
2018 Iisalmi
2017 Vieremä
2016 Suonenjoki
2015 Varkaus
2014 Siilinjärvi

2019 Teemu Myöhänen Karma Media
2018 Sanna Jääskeläinen Zanna Fashion Oy
2017 Iita Sallinen Moocb
2016 Eemeli Kiukkonen Eemeli Kiukkonen Photography Oy
2015 Aapo Ruhanen Tmi Aaponauto
2014 Tuomas Kullaa Kuntokeskus Timmi Oy

  • 2020 Savon Sissit
  • 2019 Seppo Ruotsalainen
  • 2018 Kehitysyhtiö SavoGrow Oy
  • 2017 Ismo Apell
  • 2016 Antero Vartiainen
  • 2015 Eino Fagerlund
  • 2014 Väinö Korhonen
  • 2013 Sonkajärven Eukonkanto
  • 2011 Ilpo Lommi
  • 2010 Kiuruveden Elomessut
  • 2009 Sami Kapanen

  • Väinö Korhonen
  • Hannu Isotalo

  • Kasvun Kuikka 2021 – Paula Aikio-Tallgren ja tiimi