Savon Yrittäjien hallitus

Savon Yrittäjien puheenjohtaja Tarja Arbélius

Tarja Arbélius
puheenjohtaja

Kiuruveden Yrittäjät ry
Sijaiskoti Satuniemi Oy
Ihalan Tupa ja Polku Oy
puh. 0400 847 980
tarja.arbelius@gmail.com

Savon Yrittäjien varapuheenjohtaja Merja Korkalainen

Merja Korkalainen
varapuheenjohtaja

Kuopion Käsityö- ja Tehdasseuruus ry
eTilit Merja Korkalainen Oy
puh. 044 366 6503
merja.korkalainen@etilit.fi

Hannu Raatikainen
varapuheenjohtaja

Leppävirran Yrittäjät ry
Hanx-Suomi Oy

puh. 0400 272 750
hannu.raatikainen@hanx.fi

Savon Yrittäjien hallituksen jäsen Janne parkkila

Janne Parkkila
hallituksen jäsen

Kuopion Yrittäjät ry
Orkestr.io Oy
puh. 0400 558 160
janne@orkestr.io

Joel Jokelainen
hallituksen jäsen
Sonkajärven Yrittäjät ry
Rebekan Hoitokoti Oy
puh. 050 375 0915
joel.jokelainen@rebekanhoitokoti.fi

Mika Kolehmainen
hallituksen jäsen
Kuopion Yrittäjät ry
Kuopion Vartiointipalvelu Oy
puh. 017 5800 820
mika.kolehmainen@kuopionvartiointipalvelu.fi

Savoin Yrittäjät hallituksen jäsen Petteri Virranta

Petteri Virranta
hallituksen jäsen
Siilinjärven Yrittäjät ry
Virranta-yhtiöt
puh. 0400 678 482
petteri.virranta@virranta.fi

Savon Yrittäjät hallituksen jäsen Päivi Anias

Päivi Anias
hallituksen jäsen
Joroisten Yrittäjät ry
Markkinointi A Focus
puh. 044 973 0301 
paivi.anias@gmail.com

Kari Peltola
hallituksen jäsen
Iisalmen Yrittäjät ry
Wildwood Oy
puh. 0400 571 456
kari.peltola@meili.fi