Espanjan suomalaiset yrittäjät

Aurinkorannikon Yrittäjät ry, nyk. Espanjan suomalaiset yrittäjät on perustettu vuoden 2015 alussa ja rekisteröity yhdistysrekisteriin 3/2015.

Espanjan suomalaiset yrittäjät ry on ensimmäinen virallinen Suomen Yrittäjien alainen ulkomailla toimiva yhdistys. Se tukee paikallista yrittäjyyttä kuten muutkin paikallisjärjestöt Suomessa ja noudattelee samaa toimintamallia. Yhdistyksen yksin tai jäsenten kanssa järjestämät tapaamiset ja tapahtumat edistävät tiedonkulkua ja –jakamista. Koko Aurinkorannikon suomalaisyhteisön rakentuminen on hyvässä vauhdissa ja siellä toimivat yritykset tarvitsevat yhteisen kanavan voimavarojen keskittämiseksi.

AKTIIVISTA TOIMINTAAMME VOIT SEURATA FACEBOOK-SIVULLAMME FACEBOOK.COM/ESPANJAN.SUOMALAISET.YRITTAJAT

Mukaan liittyvä ryhmä ovat myös ne Suomessa toimivat yrittäjät, jotka haluavat kokeilla voimiaan Espanjassa. Espanjan suomalaiset yrittäjien kautta löytyy tietoa  kanavista asioiden hoitamiseksi, yrityksen perustamiseksi, yhteistyöverkosto ja jopa kokonaan uusia mahdollisuuksia. Tietoa toimintatavoista, työpaikoista ja työntekijöistä on helpompi vaihtaa. Tässä avautuu myös mahdollisuuksia täällä jo toimivien yrittäjien ja suomalaisten yrittäjien välille.

Kari Tiihonen, puheenjohtaja
Calle Santa Gema 33 G, 29640 Fuengirola, Espanja
espanjan.suomalaiset@yrittajat.fi
p. 0500 500 500 tai Espanjaan +34 642 344 588

Facebook:
https://www.facebook.com/aurinkorannikon.yrittajat
sekä ilmainen markkinakanava paikallisille yrittäjille
https://www.facebook.com/groups/aurinkorannikon.palvelut/

puheenjohtaja
Kari Tiihonen
kari@tiihonen.com
p. +34 642 3544 588
tai +358 500 500 500
 
Tiedottaja
Irina Viitala
Wannado Oy
irina@wannado.fi
+358 40 753 1344
Projekti- ja tapahtumapäällikkö
Pauliina Manso
SmartWorkPlaza S.L
pauliina.manso@swplaza.es
p. +34 659 530 409
p. +358 408 126 216
Rahastonhoitaja
Matti Aarnio
Suomen Yrityskaupat Oy
matti.aarnio@yrityskaupat.net
p. +34 694 491 707
 

Andacare Spain SL
juha.tuominen@andacare.es
Calle Aliaria 6, atico
Juha Tuominen
p. 693 752 243

 

Arila real estate
jari.arila@gmail.com
Calle Helechos 8
Jari Ärilä
p. 69 38 520 83

 

Aurinkorannikon suomalainen koulu
paivo.eilu@luukku.com
Calle Jose Salik 4
Päivö Eilu
p. 952 476 193

 

Hemingway Bookshop SL
bookshophemingway@gmail.com
Calle Maestra Concepcion Guidet 6
Markku Vento
p. 952 588 358

 

La Leona kauppa
tienda.finlandesa@gmail.com
Avenida de Los Boliches 4
Eva Edelmann
p. 693 73 58 59

 

M&M Homes SC
m.kuortti@homes.es
Avenida de Los Boliches 86
Minna Kuortti
p. 651 841 082

 

Ravintola Uusi-Refla
uusirefla@gmail.com
Puerto Deportivo de Fuengirola local 325-327
Jaakko Kuusisto
p. +34952479263

 

Restaurante La Leona SL
kari@laleona.net
Plaza de San Rafael, locale 4
Kari Tiihonen
p. 6522 96969

 

Seguria SL
info.seguria@gmail.com
Calle Feria de Jerez 2
Keijo Oksanen
p. 697 793 490

 

Staff Point
staff@point.fi
Centro Finlandia, Av.Los Boliches 4
Tarja Wiik
p. 645229387