YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

Miten varmistan, että pk-yritykset voivat osallistua kilpailutuksiin
- Hämeen Yrittäjät
- Kainuun Yrittäjät
- Pirkanmaan Yrittäjät
- Päijät-Hämeen Yrittäjät
Webinaari hankintayksiköille
Pohditko miten saada lisää tarjouksia pk-yrityksiltä kilpailutuksissa? Tässä webinaarissa kuulet koottuna pk-yrittäjien näkökulmasta vinkit siihen mitä keinoja on olemassa, että pk-yritykset voisivat tarjota entistä useammin kilpailutuksissa. Webinaarissa kuulet myös mikä on julkisten hankintojen elinvoimapolku -työkalu ja miksi sen käyttöä kannattaa harkita hankintayksikössä.
Verkkokoulutuksessamme käydään läpi seuraavia asioita:
- Miten varmistan, että hankintayksikön kilpailutukset ovat sellaisia, että myös pk-yritykset voivat osallistua niihin;
- Miten voin edistää vuoropuhelua tarjoajien ja hankintayksiköiden kesken esimerkiksi onnistuneen markkinavuoropuhelun avulla;
- Minkälaisia tapoja minulla on lisätä avoimuutta ja läpinäkyvyyttä kilpailutuksissa esimerkiksi selkeällä ja lähestyttävällä hankintaviestinnällä;
- Mitä voin tehdä, että saamme enemmän tarjouksia kilpailutuksissa;
- Mikä on julkisten hankintojen elinvoimapolku -työkalu ja miksi sen käyttöä kannattaa harkita;
- Mitä valtakunnallinen hankintaneuvonta voi tarjota sinulle.
Tilaisuus on avoin kaikille, mutta se on tarkoitettu erityisesti hankintayksiköiden henkilöstölle kuten kuntien ja kaupunkien julkisia hankintoja tekeville tai hankintoja johtavilla henkilöille.
Koulutuksen järjestävät yhteistyössä Hämeen, Kainuun, Pirkanmaan, Päijät-Hämeen ja Uudenmaan Yrittäjät.

Ulla Tirronen
hankintaneuvoja, Pirkanmaan Yrittäjät
Ilmoittaudu mukaan viimeistään 11.12.2023. Osallistumislinkki lähetetään ilmoittautuneille 12.12.2023. Osallistumislinkki löytyy myös ilmoittautumisvahvistuksesta.
- Lisätiedot ja tietosuoja-asiat
-
Lisätietoa koulutuksesta ja hankintaneuvonnasta:
- Pirkanmaan Yrittäjät, Ulla Tirronen, hankintaneuvoja, ulla.tirronen@yrittajat.fi, 050 344 0805
- Päijät-Hämeen Yrittäjät, Jenni Vesanen, hankintaneuvoja, jenni.vesanen@yrittajat.fi, 050 576 5503
- Uudenmaan Yrittäjät, Satu Grekin, hankintaneuvoja, satu.grekin@yrittajat.fi, 050 550 3488
- Kainuun Yrittäjät, Birit Oksman, projektiasiantuntija, birit.oksman@yrittajat.fi, 044 493 2622
- Hämeen Yrittäjät, Pauliina Hirviniemi, pauliina.hirviniemi@yrittajta.fi, 050 566 0920
Tapahtuman tietosuoja-asioissa voit olla yhteydessä Pauliina Hirviniemi, pauliina.hirviniemi@yrittajat.fi, 050 566 0920.