YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

Hämeenlinnan Yrittäjät

Dingo-musikaaliin Hämeenlinnan Yrittäjien kanssa!

  • Hämeenlinnan Yrittäjät

Tervetuloa Hämeenlinnan Uuteen Kesäteatteriin nauttimaan Dingo-musikaalin ensi-illasta Hämeenlinnan Yrittäjien kanssa! 

Ke 28.6.2023 klo 18.00 Kaupunginpuistossa
(Tampereentie 10, 13600, Hämeenlinna)

Suomi koki jotain ainutlaatuista vuonna 1984, kun porilaisen Dingon Sinä ja minä -kappaleen musiikkivideo näytettiin Levyraadissa. Hysteria sai alkunsa ja rikkoi kaikki sen aikaiset konsertti- ja levymyyntiennätykset. Dingo-musikaalissa ilmiötä käsitellään bändin keulahahmon Pertti ”Nipa” Neumannin kautta. 

Näytelmän ovat käsikirjoittaneet Kaisa Kuikkaniemi ja Otto Kanerva. Kaisa Kuikkaniemi tunnetaan myös Ylellä kesällä 2020 esitetyn Kaikki huutaa Dingo -kuunnelmasarjan kirjoittajana. Huippumuusikoista koostuvan livebändin säestämän esityksen rooleissa nähdään jälleen erinomaisesti laulava, loistava näyttelijäkaarti. Tarinan päähenkilöä esittää Joel Mäkinen. Muissa rooleissa nähdään mm. Eppu Salminen ja Sinikka Salminen.

Liput 30 €/kpl
sisältäen väliajalla kahvin/teen ja leivoksen. Saat maksun jälkeen sähköpostiisi kuitin ja pääsyliput jaetaan paikan päällä kahvilakatoksessa. Saavuthan paikalle viimeistään 15min ennen esityksen alkua! 

Ilmoittaudu tästä mukaan
Maksullinen
Tampereentie 10, Hämeenlinna
Kysy tai etsi hakusanoilla tekoälyavustetulta hakukoneeltamme.