YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät
  • Vapaa-aika ja juhlat

Iin Yrittäjien 60-vuotisjuhla Yrittäjänpäivänä lauantaina 5.9.2026 kello 16.30

Ii
  • Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjät
  • Iin Yrittäjät

Iin Yrittäjien 60-vuotisjuhla on Yrittäjänpäivänä lauantaina 5.9.2026 kello 16.30 uudessa Uiton Makasiinissa Rantakestiläntie 14. Kutsu juhlaan alla.

Hallitus odottaa ja toivoo runsasta osallistumista. Hieman erikoinen aloittamisaika johtuu juhlapuhuja ministeri Marja-Leena Talvitien aikataulujen sovittamisista.

Toivomme juhlaväen saapuvan hyvissä ajoin paikalle

Hyvin on yrittäjät olleet liikkeellä ilmoittautumisten kanssa, mutta vielä on tilaa, juhlapaikalle mahtuu runsaasti väkeä. Sunnuntaihin 30.8 asti on aikaa ilmoittautua, lähde ihmeessä mukaan, tilaisuudessa tullaan tekemään Iiläistä historiaa!!!

ilmoittautuminen

info@iinlehti.fi, 0400 385 281 tai

paulan.harju@gmail.com, 041 317 1348

Juhlaruokailusta omavastuu 50 euroa,

maksu etukäteen Iin Yrittäjien tilille

FI89 5350 0240 0000 21

Mahdolliset muistamiset toivotaan

Iin Yrittäjät hyvinvointirahastoon,

tilinro FI89 5350 0240 0000 21

Infoa osallistujille

Juhliin tulee oma baari Oskarin kellarista.

Tässä baarin hinnastoa :     Miedot juomat (olut, lonkero, selzer) 6,50 €/0,33l

                                            Viinit 8,00 €/16 cl

                                            Drinkit (gt, jallukola yms.) 8,50 €

                                            Jallu* 6,00 €/4 cl

                                            Monnet VSOP 9,00 €/4cl

                                            Kermalikööri 5,00 €/4cl

Iin Paviljongin nettisivuilta tietoa juhlapaikasta:

Juhlamakasiini

Juhlamakasiini – Unelmatila juhlille ja tapahtumille Valmistuu kesällä 2026! Historiallinen Uiton Makasiini remontoidaan tyylikkääksi juhla- ja tapahtumatilaksi, johon mahtuu jopa 150 henkeä istuvaan tilaisuuteen. Juhlamakasiini on täydellinen paikka niin kesähäille, yritysten tilaisuuksille kuin perhejuhliinkin. Juhlamakasiini sijaitsee upeassa Ranta-Kestilän satamamiljöössä, Suomen ensimmäisen höyrysahan piipun juurella.

Tontin reunalla sijaitsee Rantakestilän vierasvenelaituri, johon pääsee mereltä veneväylää pitkin niin Kemistä kuin Oulun torilta.

Maksullinen
  • Ii
Kysy tai etsi hakusanoilla tekoälyavustetulta hakukoneeltamme.