YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

Helsingin Yrittäjät - Lounais-Helsinki
  • Aamiainen
  • Koulutukset ja seminaarit

Tiedätkö mikä sinua motivoi? -aamiaistilaisuus

Helsinki
  • Helsingin Yrittäjät - Etelä-Helsinki
  • Helsingin Yrittäjät - Itä-Helsinki
  • Helsingin Yrittäjät - Keski-Helsinki
  • Helsingin Yrittäjät - Lounais-Helsinki

Tule Lauttasaaren Paseoon keskiviikkona 8.9. klo 9 aamiaiselle, joka sisältää valmennusosion aiheesta Tiedätkö mikä sinua motivoi?

Omien motiivien tuntemus tukee itsensä johtamista. Motiiviymmärryksen avulla pystymme tekemään oikeita valintoja oman hyvinvointimme tueksi, se opettaa ymmärtämään ja hyödyntämään erilaisuutta, vahvistaa ihmisten välistä luottamusta niin yksityis- kuin työelämässä, ehkäisee ristiriitoja sekä auttaa konfliktien ratkaisemisessa. Opimme myös tunnistamaan tiimissä vahvuudet ja ymmärtämään työtovereita paremmin sekä ohjaamaan oma tiimi onnistumaan.

Tilaisuudessa käymme läpi erityisesti yrittäjän työssä näyttäytyviä motiiveja ja jokainen voi tehdä oman hyvinvoinnin miellekartan tai hyvinvointikortin.

Tapahtuman vetäjänä toimii Shani Livson, joka on johtamisen ja työhyvinvoinnin kouluttaja ja valmentaja, sertifioitu RMP Motivaatiovalmentaja, HM, AmO, kätilö

Tilaisuus ja aamiainen on jäsenille maksuton. Ei-jäsenille tapahtuman hinta on 30 euroa. No show -maksu tapahtumaan on 30 euroa. Ilmoittaudu heti, paikkoja on rajoitetusti!

Tilaisuuden järjestää Helsingin Yrittäjät – Lounais-Helsingin paikallisyhdistys. Lämpimästi tervetuloa!

Ilmoittaudu tästä mukaan
Maksuton jäsenille
Kysy tai etsi hakusanoilla tekoälyavustetulta hakukoneeltamme.