YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.

Toimialajärjestöt
  • Koulutukset ja seminaarit

Verkostoitumisella hyötyä yritystoimintaan

Verkossa
  • Toimialajärjestöt

Tapahtuman järjestää toimialajärjestö Suomen Yrittäjänaiset ry.

Syksyn Kipinää naisyrittäjyyteen -ohjelma jatkuu lokakuussa kahdella käytännönläheisellä ja maksuttomalla verkkovalmennuksella, joiden teemana on tavoitteellinen verkostoituminen ja sen hyödyntäminen yritystoiminnan kasvussa.

Mitä hyvä verkosto voi tuoda yrityksellesi? Osaamista, uusia asiakkaita, kumppanuuksia, liiketoimintamahdollisuuksia – ja rohkeutta tehdä kasvua tukevia päätöksiä.

Ensimmäisessä työpajassa 14.10. klo 10.00-11.00 pureudutaan tavoitteellisen verkostoitumisen perusteisiin, vastavuoroisuuteen sekä siihen, miten omia verkostoja voi rakentaa suunnitelmallisesti. Työpaja sisältää käytännön tehtäviä, keskustelua ja oman verkostoitumistavoitteen määrittelyn.

Verkostoituminen voimavaraksi valmentajana Timo Avdo!

Timo Avdo on Suomen ensimmäinen yhteisöstrategi, sarjayrittäjä ja kokenut liiketoiminnan kehittäjä. Hän on kulkenut myyntilattialta kansainvälisten organisaatioiden johtotehtäviin ja työskennellyt muun muassa Huawein, Porschen, HSL:n ja Granon kanssa. Timon työssä keskiössä on kysymys siitä, mikä saa ihmiset sitoutumaan yhteiseen suuntaan ja uskaltamaan tehdä rohkeita päätöksiä. Yli 27 000 ihmistä seuraa hänen ajatteluaan LinkedInissä ja vuonna 2026 se saa jatkoa myös kirjassa 1000 Postauksen taito. Tutustu Timoon tästä

Kipinää naisyrittäjyyteen -ohjelma on osa samannimistä hanketta ajalla 1.9.2025–31.10.2027. Ohjelmaa toteuttavat yhteistyössä Suomen Yrittäjäopisto ja Suomen Yrittäjänaiset. Hanke on Euroopan unionin osarahoittama.

Ilmoittaudu tästä mukaan
Kysy tai etsi hakusanoilla tekoälyavustetulta hakukoneeltamme.