YRITTÄJÄ, tule mukaan omiesi pariin! Liity Yrittäjiin.
- Tapahtuma
Yrittäjien keväinen iltaristeily Haapasaareen
- Kymen Yrittäjät
- Kotkan Yrittäjät
Lähde mukaan kevään virkistävimmälle meriretkelle! Yrittäjien perinteinen kevätristeily suuntautuu M/S Viklalla tänä vuonna tunnelmalliseen Haapasaareen – Suomenlahden helmeen, jossa historia, luonto ja merellisyys kohtaavat ainutlaatuisella tavalla.
Jo merimatka on elämys: reitin varrella avautuvat niin kauniit saaristomaisemat kuin keväinen, aava Suomenlahti.
Perillä Haapasaarella nautitaan Haapasaari-seuran herkullinen lohikeitto, joka tarjoillaan aidossa saaristotunnelmassa Haapasaaren koululla. Tutustumme opastetulla kierroksella saaren idylliseen kirkkoon, kuljemme viehättäviä kujia ja polkuja pitkin sekä vierailemme Merivartioasemalla (tilanteen salliessa).
Käymme myös legendaarisessa Haapasaaren kaupassa, jossa kohtaamme itse kauppiaan – ja totta kai teemme myös ostoksia! Se kuuluu ilman muuta Yrittäjien Haapasaari-vierailuun.
Paluumatkalla nautimme rennosta tunnelmasta ja pullakahvit aluksella.
Tämä retki tarjoaa mukavan yhdistelmän verkostoitumista, elämyksiä ja merellistä kevättunnelmaa –
Tervetuloa mukaan viettämään iltaa kotkalaisittain – Merellä ja saaristossa!
Lähtö tapahtuu klo 16.00 Kotkan Sapokasta, ja palaamme takaisin noin klo 22.00.
Retken hinta 50€ / hlö. sis. risteilymatkan Haapasaareen, lohikeiton, opastetun kierroksen ja vierailut kohteissa Haapasaaressa ja pullakahvit aluksella.
Mukaan mahtuu max 80 retkeilijää. Retkelle ovat tervetulleita niin perheenjäsenet, ystävät, yhteistyökumppanit kuin henkilökuntakin!
Retkellä on hyvä olla lämmin ja tuulenpitävä vaatetus. Myös sadevara on syytä huomioida.
Ilmoittautuminen ja maksu 11.5. mennessä.
Voit ilmoittautua myös puhelimitse sihteeri Sofia Laitiselle, 040 197 2891
Maksu suoritetaan Kotkan Yrittäjät Ry:n tilille OP Kymenlaakso FI67 5172 2020 0121 98. tai Mobile Pay nro 21824. Maksun viestikenttään ”19.5. Kevätristeilu + osallistujien nimet”.
TERVETULOA MUKAAN!
Matkan mahdollistavat yhteistyössä Fennia ja Kotkan Yrittäjät.
