Omistajanvaihdospalvelun yhteistyöverkosto

Yhteistyöverkostoomme kuuluu yksityisiä palveluntarjoajia kuten asianajotoimistojen juristeja sekä yritysvälittäjiä.

Kun alkukartoitus on tehty ja omistajanvaihdosprosessisi on käynnissä, autamme sinua valitsemaan asiantuntijan, joka pystyy vastaamaan erityisiin kysymyksiisi esimerkiksi verotukseen liittyen. Maksuttomat tunnin mittaiset tapaamiset järjestetään pääsääntöisesti Teams -etäyhteydellä.

Voit halutessasi hyödyntää yhteistyöverkostomme asiantuntijoita esimerkiksi osakassopimusten ja kauppakirjojen laatimisessa palveluntarjoajan oman hinnaston mukaisesti.

Valmistelemme tapaamista kanssasi ja varaamme tapaamisajan. Voit osallistua tapaamiseen yksin, yhtiökumppanisi tai esimerkiksi kunnan/kehitysyhtiön yritysneuvojan kanssa.

Yhteistyöverkoston asiantuntijat

Tutustu Jatkis Omistajaksi ostamalla omistajanvaihdospalvelun yhteistyöverkostoon

MR IMPROVER OY: Mikko Rajamäki

Ota yhteyttä: Mikko Rajamäki, p. +358 400 806 300,  mikko.rajamaki@improver.fiwww.improver.fi tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Suomen Yrityskaupat Oy: Niko Halonen, DI

Ota yhteyttä: Niko Halonen, p. 040 15 777 18,  niko.halonen@yrityskaupat.netwww.yrityskaupat.net tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

PJ Maa Partners Oy: Sami Isopahkala, Senior Consultant

Ota yhteyttä: Sami Isopahkala, Senior Consultant, p. 045 619 4898, sami.isopahkala@pjmaa.fiwww.pjmaa.fi tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Likvidi Asiantuntijapalvelut Oy: Petri Pakarinen, yrittäjä-partneri

Ota yhteyttä: Petri Pakarinen, yrittäjä-partneri, p. 050 422 4372,  petri.pakarinen@likvidi.fiwww.likvidi.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Forte Oy, Marja Pääkkö, asianajaja, varatuomari

Ota yhteyttä: Marja Pääkkö, p. 040 591 3699,  marja.paakko@fortelaw.fi, www.fortelaw.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Kolari & Co. Oy, Ville-Veikko Sallinen, asianajaja, varatuomarinajaja, varatuomari

Ota yhteyttä: Ville-Veikko Sallinen, p. 040 556 6947, ville-veikko.sallinen@kolari-co.fiwww.kolari-co.fi tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Kolari & Co. Oy, Ville Heikinheimo, asianajaja, varatuomari

Ota yhteyttä: Ville Heikinheimo, p. 044 774 4775,  ville.heikinheimo@kolari-co.fiwww.kolari-co.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Lukkari Lyytinen Helminen Oy

Sanna Suvanne, asianajaja, osakas

Ota yhteyttä: Sanna Suvanne, p. 050 5866 554, sanna.suvanne@llh-law.fi, www.llh-law.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Jaakko Helminen, asianajaja, varatuomari, osakas

Ota yhteyttä: Jaakko Helminen, p. 0400 625 286, jaakko.helminen@llh-law.fi, www.llh-law.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Kontturi & Co Oy: Jyrki Piiparinen, Asianajaja

Ota yhteyttä: Jyrki Piiparinen, p. 040 520 0595, jyrki.piiparinen@kontturi.fiwww.asianajotoimisto.com
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

JTT Oy: Antti Pekkarinen, Yritysjärjestelyt

Ota yhteyttä: Antti Pekkarinen, p. 040 701 6640, antti.pekkarinen@jtt.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Asianajotoimisto Surakka Oy: Juha-Pekka Vatanen, Asianajaja

Ota yhteyttä: Juha-Pekka Vatanen, Asianajaja p. 043 218 0861, juha-pekka.vatanen@surakka.fiwww.surakka.fi
tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Joensuun Analysointi ja Sijoitus Oy: Seppo Åkerlund, Tilintarkastaja HTO

Ota yhteyttä: Seppo Åkerlund, Tilintarkastaja HT, p. 0400 671 585, seppo.akerlund@outlook.com, www.jasconsulting.fi tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi

Suomen Yrityskaupat Oy: Jan von Bonsdorff, KTM

Ota yhteyttä: Jan von Bonsdorff, p. 040 742 3572,  jan.vb@yrityskaupat.netwww.yrityskaupat.net tai palveluvastaava Ninja Vepsäläinen, p. 050 560 0604, ninja.vepsalainen@yrittajat.fi