Paikallisyhdistykset

Toimialueellamme on 23 kuntakohtaista paikallisyhdistystä, joissa n. 2 400 jäsenryritystä. Paikallisyhdistyksen tehtävänä on olla mukana vaikuttamassa kuntansa päätöksentekoa yrittäjäystävällisemmäksi ja samalla rakentaa ja ylläpitää verkostoja paikkakunnan yrittäjien kanssa. Tule mukaan paikalliseen toimintaan!

Puheenjohtaja Paula Tuura
Tmi Paula Rautiainen
p. 050 361 7887
alavieskan@yrittajat.fi

Alavieskan Yrittäjien verkkosivut

Löydät meidät myös Facebookista ja Instagramista

Puheenjohtaja Samuli Ahola
Ruokatori Ahola Ay (K-Supermarket)
samuli.ahola@k-supermarket.fi
p. 045 631 3611

Puheenjohtaja Veli-Matti Hotakainen
Kaluste- ja saneerasutyö Hotakainen
p. 0400 564 964
veli-matti.hotakainen@halsua.fi

Puheenjohtaja Elina Borén
Hieroja Elina Borén
p. 044 766 1203
hierojaelinaboren@gmail.com

Puheenjohtaja Hanna Saari
Hiekkadyyni Oy
p. 050 506 1698
hanna.saari@kotinet.com

Kalajoen Yrittäjien verkkosivut

Löydät meidät myös Facebookista ja Instagramista #kalajoenyrittäjät

Puheenjohtaja Marika Pihlajakangas
Hiussalonki Marika Mäkinen
p. 044 343 7509
marika.pihlajakangas@kotinet.com

Kannuksen Yrittäjien kotisivut

Löydät meidät myös Facebookista

Puheenjohtaja Jani Korkiakangas
Arctosmedia Oy
p. 040 501 7693
jani.korkiakangas@arctosmedia.fi

Kaustisen Yrittäjien verkkosivut >

Löydät meidät myös Facebookista

Puheenjohtaja Olli Lindkvist
Linex-Boat Oy
olli.lindkvist@nordstar.fi
p. 020 7290 540

Kokkolan Yrittäjien verkkosivut >

Löydät meidät myös Facebookista ja Instagramista #kokkolanyrittäjät

Puheenjohtaja Annika Dahlvik
Hälls Garage Oy
p. 050 353 9369
kronoby@yrittajat.fi

Kronoby Företagares hemsidor – Kruunupyyn Yrittäjien kotisivut >

Följ oss på Facebook och Instagram #kronobyföretagare
Seuraa meitä myös Facebookissa ja Instagramissa #kruunupyynyrittäjät

Puheenjohtaja Patrik Vähähyyppä
Vähähyyppä Oy
p. 050 349 5682
kalvian@yrittajat.fi

Kälviän Yrittäjien kotisivut >

Seuraa meitä myös Facebookissa #kälviänyrittäjät

Puheenjohtaja Timo Prittinen
STH-Steel Oy
p. 044 7847 244
timo.prittinen@sth-steel.fi

Puheenjohtaja Niko-Ville Kumpulainen
Niku-Ville Kumpulainen maatila
p. 044 265 3990
nikoku90.nk@gmail.com

Puheenjohtaja Ilkka Orjala
Sapparin Konetyö Oy
ilkka@sapparinkonetyo.fi
p. 050 359 5467

Puheenjohtaja Kimmo Peräaho
Peräahon Kone Oy
rengasmyynti@peraaho.com
p. 0400 287 211

Nivalan Yrittäjien kotisivut >

Seuraa meitä myös Facebookissa ja Instagramissa #nivalanyrittäjät

Puheenjohtaja Birgitta Kaipio
Tilitoimisto Tililaskenta Oy
p. 040 571 9412
birgitta.kaipio@multi.fi

Pedersöre Företagares hemsidor – Pedersören Yrittäjien kotisivut

 

Puheenjohtaja Terhi Möttönen
p. 040 583 2290
mottonenterhi@hotmail.com

Seuraa meitä Facebookissa #perhonyrittäjät

Puheenjohtaja Teemu Lillrank
Suomen Yrittäjäturva
p. 040 353 3071
teemu.lillrank@yrittajaturva.fi

Pietarsaaren seudun Yrittäjien kotisivut – Jakobstadnejdens Företagares hemsidor >

Seuraa meitä myös Facebookissa – Följ oss på Facebook
#pietarsaarenseudunyrittäjät #jakobstadnejdensföretagare

Puheenjohtaja Torsti Parkkila
Reisjärven Vesi ja Lämpö Oy
posti@reisjarvenvesijalampo.fi
p. 044 994 4051

Seuraa meitä myös Facebookissa #reisjärvenyrittäjät

Puheenjohtaja Aleksi Kotilainen
E. Kotilainen Oy
p. 044 295 1305
aleksi.kotilainen@ekotilainen.fi

Sievin Yrittäjien kotisivut >

Seuraa meitä Facebookissa #sievinyrittäjät

Puheenjohtaja Eero Polso
p. 0400 892 198
toholammin@yrittajat.fi

Seuraa meitä Facebookissa ja Instagramissa #toholamminyrittäjät

Puheenjohtaja Pasi Hirsikangas
Maatilamatkailu Hirsikangas
p. 050 584 5245
pasi.hirsikangas@ullava.fi

Puheenjohtaja Kirsi-Maria Saarinen
Kukka ja Tähti Tmi
p. 044 371 7397
scillan@hotmail.com

Vetelin Yrittäjien kotisivut >

Seuraa meitä Facebookissa #vetelinyrittäjät

Puheenjohtaja Antti Hautamäki
Bet-Ker Oy
p. 040 911 6079
antti.hautamaki@betker.fi

Ylivieskan Yrittäjien kotisivut >

Seuraa meitä myös Facebookissa ja Instagramissa #ylivieskanyrittäjät

Olemme mukana - liity sinäkin!

Olemme mukana – liity sinäkin!

”Yhdistyksen kautta pienyrittäjien toiveet ja ääni tulee kuulluksi laajemmin. Olemme käyttäneet Yrittäjien maksutonta lakineuvontapalvelua kun muutimme yhtiömuodon osakeyhtiöksi ja kun teimme työsopimuksia.”
Annika & Daniel Dahlvik, Hälls Garage Oy, Kruunupyy