14.12.2020 klo 12:29
Uutinen

Kuopion Yrittäjät järjestäytyi

Kuopion Yrittäjien hallitus järjestäytyi 9.12. Kummin Aitassa järjestetyssä vallanvaihtopäivässä. Koko päivän kestävässä perehdyttämispäivässä uusi hallitus perehtyi Suomen ja Savon Yrittäjien toimintaan, sekä Kuopion Yrittäjien tekemiseen ja toimintaan.

Päivän päätteeksi pidettiin yhdistyksen järjestäytymiskokous. Yhdistyksen varapuheenjohtajaksi valittiin Jani Sormunen. Yhteiskuntavaikuttamisen valiokunnan puheenjohtajan tehtäviä hoitaa Sirpa Karppi. Järjestövaliokunnan puheenjohtajana jatkaa Eeva-Riitta Koponen. Viestintävaliokunnan puheenjohtajaksi valittiin Harri Juntunen.

Kiinnostaisiko toiminta valiokunnissa?

Kuopion Yrittäjien valiokunnissa suunnitellaan yhdistyksen toimintaa. Järjestövaliokunta suunnittelee Kuopion Yrittäjien tapahtumia, viestintävaliokunta puolestaan keskittyy ulkoisen viestinnän suunnitteluun. Mikäli sinua kiinnostaisi toiminnan kehittäminen, olet lämpimästi tervetullut mukaan! Ole yhteydessä joko suoraan valiokunnan puheenjohtajaan, tai toiminnanjohtaja Kirsi Sisso-Litmaseen ja kysy lisätietoa. (kirsi.sisso-litmanen(at)yrittajat.fi tai 044 568 0509).