Mies puhuu puhelimeen

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien luottamushenkilöt: hallitus ja paikallisyhdistysten puheenjohtajat

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien hallitus 2022:
Hallituksen puheenjohtaja 
Jussi Riikonen
Videcam Oy
OULU
p. 040 3100 501
jussi@videcam.com
Varapuheenjohtaja
Risto Huovinen
Oulun Kalustehalli Oy
OULU
p. 0400 584 510
risto.huovinen@stemma.fi
Varapuheenjohtaja
Annukka Kääriäinen
ProKaks kotityöpalvelut
OULU
p. 0440 861120 
annukka.kaariainen@prokaks.fi
Janina Forss
Juhlaguru Tapahtumapalvelut Oy
OULU
p. 040 1436089
janna@juhlaguru.fi
Pia Hanski
Konffa Oy
KEMPELE
p.040 7507 710
pia.hanski@konffa.fi
Harri Heikkilä
Mainostuuli
PYHÄJÄRVI
p.0400 685 968
harri@mainostuuli.com
Kirsi Paldanius
Sepontytär Oy
RAAHE
p.0500 580 921
kirsi@sepontytar.fi
Katriina Ruonio
Konttoripalvelu KK Ruonio
OULU
p. 045 1390 631
kk.ruonio@konttoripalvelu.fi
Sebastian Stenfors
Stenfors Oy
OULU
p. 040 7466 922
sebastian.stenfors@gmail.com
Mika Syrjäpalo
Kuljetusliike Syrjäpalo Oy
LIMINNKA
p.0500 875 456
mika.syrjapalo@syrjapalo.fi

Ari Takanen

Kielo Growth Oy
OULU
p. 040 5067 678
ari.takanen@kielo.com
Varalla:
Teemu Nurkkala
MUHOS
teemu.nurkkala@lh.muhos.fi

Katja Luhtanen
HAUKIPUDAS
katja.luhtanen@optikkoduo.fi

 
Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien paikallisyhdistysten puheenjohtajat 2022:
Haapaveden Yrittäjät ry
Paavo Pyy
Autohuolto Pyy
p. 044 5788 273
haapaveden@yrittajat.fi
paavo.pyy@kotinet.com
yrittajat.fi/haapaveden-yrittajat
Haukiputaan Yrittäjät ry
Seppo Pekkala
Alarmi Stables Oy
p. 050 3533059
haukiputaan@yrittajat.fi
seppek@windowslive.com
yrittajat.fi/haukiputaan-yrittajat
Iin Yrittäjät ry
Juha Kallio
Juhan Automaalaamo Oy
p. 040 3529 215
iin@yrittajat.fi
juha.kallio@juhanautomaalaamo.fi
yrittajat.fi/iin-yrittajat
Kempeleen Yrittäjät ry
Leena Tähti
Kolme Tähteä Oy9
p. 044 9704 952
kempeleen@yrittajat.fi
leena.tahti@hotmail.fi
yrittajat.fi/kempeleen-yrittajat
Kiimingin Yrittäjät
Sirpa Runtti
Siruka Eräpalvelut Ky
p. 0400 7765 60
kiimingin@yrittajat.fi
sirpa.runtti@siruka.fi
yrittajat.fi/kiimingin-yrittajat
Kuivaniemen Yrittäjät ry
Ari Kaakkuriniemi
Kaakkuriniemi Oy
p. 050 4413 121
kuivaniemen@yrittajat.fi
info@kaakkuriniemi.fi
Kuusamon Yrittäjät ry
Mika Haataja
Kairan X-Partner Oy
p. 040 1990 202
kuusamon@yrittajat.fi
mika.haataja@kxp.fi
yrittajat.fi/kuusamon-yrittajat
Kärsämäen Yrittäjät ry
Pasi Mikkola
Keskipiste K-Market
p. 0400 708 149
karsamaen@yrittajat.fi
pasi.mikkola@k-market.com
yrittajat.fi/karsamaen-yrittajat
Limingan Yrittäjät ry
Päivi Kennilä
Solasta Oy
p. 040 7263 142
limingan@yrittajat.fi
paivi.kennila@gmail.com
yrittajat.fi/limingan-yrittajat
Lumijoen Yrittäjät ry
Mari Jesiöjärvi
Koirahoitola Lumetta
p. 044 3366 748
lumijoen@yrittajat.fi
mari@lumetta.fi
yrittajat.fi/lumijoen-yrittajat
Muhoksen Yrittäjät ry
Mika Mattila
Tmi Hoitava Pisara
p. 040 7451 211
muhoksen@yrittajat.fi
mikamattila4@gmail.com
yrittajat.fi/muhoksen-yrittajat
Oulaisten Yrittäjät ry
Niko Ahvenlampi
Nava-Sähkö
p. 050 4073 372  
oulaisten@yrittajat.fi
niko.ahvenlampi@navasahko.fi
yrittajat.fi/oulaisten-yrittajat
Oulun Yrittäjät ry
Risto Huovinen
Stemma Oy
p. 0400 584 510
oulun@yrittajat.fi
risto.huovinen@stemma.fi
yrittajat.fi/oulun-yrittajat
Oulunsalon Yrittäjät ry
Mira Sovijärvi
Sovipihat
p. 040 7509 699
oulunsalon@yrittajat.fi
mira.sovijarvi@sovipihat.fi
yrittajat.fi/oulunsalon-yrittajat.fi
Pudasjärven Yrittäjät
Heimo Turunen
VKK-Media Oy
p. 0400 3852 81
pudasjarven@yrittajat.fi
vkkmedia@vkkmedia.fi
yrittajat.fi/pudasjarven-yrittajat
Pyhäjoen Yrittäjät ry
Toni Kippola
Rautalantila                  
p. 044 5963 054
pyhajoen@yrittajat.fi
toni.kippola@rautalantila.fi
yrittajat.fi/pyhajoen-yrittajat

Pyhäjoen Yrittäjät – Merijärven jaos
Markku Jauhiainen
Pohjanmaan Vossikka
p. 0440 102880
markku.jauhiainen@vossikka.com
Pyhäjärven Yrittäjät ry
Maarit Halonen
Arjen Avuxi Oy
p. 044 2915 554
pyhajarven@yrittajat.fi
arjenavuxi@gmail.com
yrittajat.fi/pyhajarven-yrittajat
Raahen Yrittäjät ry
Kirsi Paldanius
92100 Raahe
p. 0500 580 921
raahen@yrittajat.fi
kirsi@sepontytar.fi
yrittajat.fi/raahen-yrittajat
Siikajoen Yrittäjät ry                     
Kirsi Kivioja
MainosDraivi
p. 050 3461 069
kirsi@mainosdraivi.fi
siikajoen@yrittajat.fi
yrittajat.fi/siikajoen-yrittajat
Siikalatvan Yrittäjät ry
Petri Jarva
Rakennusliike P. Jarva Oy
p. 040 5515 785
petri.jarva@gmail.com
siikalatvan@yrittajat.fi
yrittajat.fi/siikalatvan-yrittajat
Taivalkosken Yrittäjät ry
Pasi Kivimäki
p. 0400 585 038
taivalkosken@yrittajat.fi
pr.kivimaki@gmail.com
yrittajat.fi/taivalkosken-yrittajat
Tyrnävän Yrittäjät ry
Mikko Kukkohovi
Suomen Ekotalot Ay/Fieldrock Oy
p. 040 5570 361
tyrnavan@yrittajat.fi
mikko.kukkohovi@fieldrock.fi
yrittajat.fi/tyrnavan-yrittajat
Utajärven Yrittäjät ry
Eeva-Kaisa Karhu
Rokuan lomahuvilat
p. 050 5694 773
utajarven@yrittajat.fi
info@rokuanlomahuvilat.fi
yrittajat.fi/utajarven-yrittajat
Vaalan Yrittäjät ry
Esa Karjalainen
Esa Karjalainen      
p. 0400 584 612
vaalan@yrittajat.fi 
esa68.karjalainen@gmail.com
yrittajat.fi/vaalan-yrittajat
Vihannin Yrittäjät ry
Leena Koskela
Tieisännöintipalvelu Leena Koskela
p. 050 3594 109
vihannin@yrittajat.fi
koskela.leena@outlook.com
yrittajat.fi/vihannin-yrittajat
Yli-Iin Yrittäjät ry
Pentti Niemelä
Koneurakointi P. Niemelä
p. 0400 282 899
yli-iin@yrittajat.fi
koneurakointi.p.niemela@gmail.com
yrittajat.fi/yli-iin-yrittajat
Ylikiimingin Yrittäjät ry
Henna Parkkinen
Pito- ja muonituspalvelut Kivelän Tila Tmi
p. 040 5804 619
ylikiimingin@yrittajat.fi
henna.parkkinen@windowslive.com          
yrittajat.fi/ylikiimingin-yrittajat