Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien luottamushenkilöt: hallitus ja paikallisyhdistysten puheenjohtajat

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien hallitus 3.11.2023-2024:
Hallituksen puheenjohtaja 
Jussi Riikonen
Videcam Oy
OULU
p. 040 3100 501
jussi@videcam.com
Varapuheenjohtaja
Risto Huovinen
Oulun Kalustehalli Oy
OULU
p. 0400 584 510
risto.huovinen@stemma.fi
Varapuheenjohtaja
Annukka Kääriäinen
ProKaks kotityöpalvelut
OULU
p. 0440 861120 
annukka.kaariainen@prokaks.fi
Pia Hanski
Konffa Oy
KEMPELE
p.040 7507 710
pia.hanski@konffa.fi
Harri Heikkilä
Mainostuuli
PYHÄJÄRVI
p.0400 685 968
harri@mainostuuli.com
Mikko Kukkohovi
Foodium Oy
Suomen Ekotalot avoin yhtiö
TYRNÄVÄ
p. 040 5570 361
tyrnavan@yrittajat.fi
info@foodium.fi
Mika Lähteenmäki
TYRNÄVÄ
p. 040 5266 971
mika.lahteenmaki1@gmail.com
Marjo Määttä
LSJ Group Oy
KUUSAMO/RUKA
p. 040 5640 937
marjo.maatta@rukansalonki.fi
Kirsi Paldanius
Sepontytär Oy
RAAHE
p.0500 580 921
kirsi@sepontytar.fi
Joonas Puurunen
Prime Sales Oy
OULU
p. 044 7798 519
joonas.puurunen@primesales.fi

Harri Saarinen
Katman Oy
KIIMINKI
p. 040 860 0140
harri.saarinen@katman.fi

Varalla:
Johanna Kuivila
Hoivapalvelu Vireä Oy
RAAHE
miia.johanna@gmail.com

Juha Kallio
Juhan Automaalaamo Oy
p. 040 3529 215
juha.kallio@juhanautomaalaamo.fi

 

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien toimintasuunnitelma 2024 TÄSTÄ

Rohkeus Luotettavuus Uusiutuminen
Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien paikallisyhdistysten puheenjohtajat 2023:
Haapaveden Yrittäjät ry
Paavo Pyy
Autohuolto Pyy
p. 044 5788 273
haapaveden@yrittajat.fi
paavo.pyy@kotinet.com
yrittajat.fi/haapaveden-yrittajat
Haukiputaan Yrittäjät ry
Seppo Pekkala
Alarmi Stables Oy
p. 050 3533059
haukiputaan@yrittajat.fi
seppek@windowslive.com
yrittajat.fi/haukiputaan-yrittajat
Iin Yrittäjät ry
Juha Kallio
Juhan Automaalaamo Oy
p. 040 3529 215
iin@yrittajat.fi
juha.kallio@juhanautomaalaamo.fi
yrittajat.fi/iin-yrittajat
Kempeleen Yrittäjät ry
Pia Hanski
Konffa Oy
p. 040 7507 710
kempeleen@yrittajat.fi
pia.hanski@konffa.fi
yrittajat.fi/kempeleen-yrittajat
Kiimingin Yrittäjät
Sirpa Runtti
Siruka Eräpalvelut Ky
p. 0400 7765 60
kiimingin@yrittajat.fi
sirpa.runtti@siruka.fi
yrittajat.fi/kiimingin-yrittajat
Kuivaniemen Yrittäjät ry
Ari Kaakkuriniemi
Kaakkuriniemi Oy
p. 050 4413 121
kuivaniemen@yrittajat.fi
info@kaakkuriniemi.fi
Kuusamon Yrittäjät ry
Anniina Kärki
Purboire Oy
p. 044 985 1773
kuusamon.yrittajat@gmail.com
yrittajat.fi/kuusamon-yrittajat
Kärsämäen Yrittäjät ry
Virpi Ruotsalainen
Luonnon syli
p. 040 5618 802
karsamaen@yrittajat.fi
luonnonsyli@gmail.com
yrittajat.fi/karsamaen-yrittajat
Limingan Yrittäjät ry
Päivi Kennilä
Solasta Oy
p. 040 7263 142
limingan@yrittajat.fi
paivi.kennila@gmail.com
yrittajat.fi/limingan-yrittajat
Lumijoen Yrittäjät ry
Juho Oksa
Askelin Oy
p. 050 4153 018
lumijoen@yrittajat.fi
juho.oksa@karentia.com
yrittajat.fi/lumijoen-yrittajat
Muhoksen Yrittäjät ry
Mika Mattila
RPJM Rakennuspalvelut Oy, Tmi Hoitava Pisara
p. 040 7451 211
muhoksen@yrittajat.fi
mikamattila4@gmail.com
yrittajat.fi/muhoksen-yrittajat
Oulaisten Yrittäjät ry
Antti Kämäräinen
Service One
p 044 7543 200
oulaisten@yrittajat.fi
antti.kamarainen@serviceone.fi
yrittajat.fi/oulaisten-yrittajat
Oulun Yrittäjät ry
Joonas Puurunen
Prime Sales Oy
p. 044 7798 519
oulun@yrittajat.fi
joonas.puurunen@primesales.fi
yrittajat.fi/oulun-yrittajat
Oulunsalon Yrittäjät ry
Jan Arbelius
Kouta Oulu Oy
p. 050 5001 139
oulunsalon@yrittajat.fi
jan@koutamedia.fi
yrittajat.fi/oulunsalon-yrittajat.fi
Pudasjärven Yrittäjät
Heimo Turunen
VKK-Media Oy
p. 0400 3852 81
pudasjarven@yrittajat.fi
vkkmedia@vkkmedia.fi
yrittajat.fi/pudasjarven-yrittajat
Pyhäjoen Yrittäjät ry
Saara Mustakallio
Tmi Saara Mustakallio
p. 044 5513 662
pyhajoen@yrittajat.fi
saara.mustakallio@pyhajoki.fi
yrittajat.fi/pyhajoen-yrittajat

Pyhäjoen Yrittäjät – Merijärven jaos
Markku Jauhiainen
Pohjanmaan Vossikka
p. 0440 102880
markku.jauhiainen@majamylly.fi
Pyhäjärven Yrittäjät ry
Anu Mustaparta
Anun Kauneus Ateljee
p. 044 7229 076
pyhajarven@yrittajat.fi
anumustaparta@gmail.com
yrittajat.fi/pyhajarven-yrittajat
Raahen Yrittäjät ry
Kirsi Paldanius
92100 Raahe
p. 0500 580 921
raahen@yrittajat.fi
kirsi@sepontytar.fi
yrittajat.fi/raahen-yrittajat
Siikajoen Yrittäjät ry
Jussi Toppila     
Kaparin Kiinteistöhuolto
p. 041 4364 889
jussi.toppila@outlook.com             
siikajoen@yrittajat.fi
yrittajat.fi/siikajoen-yrittajat
Siikalatvan Yrittäjät ry
Petri Jarva
Rakennusliike P. Jarva Oy
p. 040 5515 785
petri.jarva@gmail.com
siikalatvan@yrittajat.fi
yrittajat.fi/siikalatvan-yrittajat
Taivalkosken Yrittäjät ry
Pasi Kivimäki
p. 0400 585 038
taivalkosken@yrittajat.fi
pr.kivimaki@gmail.com
yrittajat.fi/taivalkosken-yrittajat
Tyrnävän Yrittäjät ry
Marika Keränen
Pömilä Oy
p. 044 5157 014
tyrnavan@yrittajat.fi
msjkeranen@gmail.com
yrittajat.fi/tyrnavan-yrittajat
Utajärven Yrittäjät ry
Sulo Karhula
Muhoksen Elintarvikekuljetus Oy
p. 0400 890 250
utajarven@yrittajat.fi
elintarvikekuljetus@karhula.info
yrittajat.fi/utajarven-yrittajat
Vaalan Yrittäjät ry
Anne Mäkelä
Vaalan Torimarket Oy   
p. 040 7388 651
vaalan@yrittajat.fi 
vaalantorimarket@vaalantorimarket.fi
yrittajat.fi/vaalan-yrittajat
Vihannin Yrittäjät ry
Leena Koskela
Tieisännöintipalvelu Leena Koskela
p. 050 3594 109
vihannin@yrittajat.fi
koskela.leena@outlook.com
yrittajat.fi/vihannin-yrittajat
Yli-Iin Yrittäjät ry
Pentti Niemelä
Koneurakointi P. Niemelä
p. 0400 282 899
yli-iin@yrittajat.fi
koneurakointi.p.niemela@gmail.com
yrittajat.fi/yli-iin-yrittajat
Ylikiimingin Yrittäjät ry
Aki Pirilä
Sähkö-Artpe Oy
p. 045 631 4350
aki@sahko-artpe.fi
ylikiimingin@yrittajat.fi      
yrittajat.fi/ylikiimingin-yrittajat