Mies puhuu puhelimeen

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien luottamushenkilöt: hallitus ja paikallisyhdistysten puheenjohtajat

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien hallitus:

Hallituksen puheenjohtaja 
Jussi Riikonen
Videcam Oy
OULU
p. 040 3100 501
jussi@videcam.com
Varapuheenjohtaja
Risto Huovinen
Oulun Kalustehalli Oy
OULU
p. 0400 584 510
risto.huovinen@stemma.fi
Varapuheenjohtaja
Annukka Kääriäinen
ProKaks kotityöpalvelut
OULU
p. 0440 861120 
annukka.kaariainen@prokaks.fi
Janina Forss
Juhlaguru Tapahtumapalvelut Oy
OULU
p. 040 1436089
janna@juhlaguru.fi
Pia Hanski
Konffa Oy
KEMPELE
p.040 7507 710
pia.hanski@konffa.fi
Harri Heikkilä
Mainostuuli
PYHÄJÄRVI
p.0400 685 968
harri@mainostuuli.com
Kirsi Paldanius
Sepontytär Oy
RAAHE
p.0500 580 921
kirsi@sepontytar.fi
Katriina Ruonio
Konttoripalvelu KK Ruonio
OULU
p. 045 1390 631
kk.ruonio@konttoripalvelu.fi
Sebastian Stenfors
Stenfors Oy
OULU
p. 040 7466 922
sebastian.stenfors@gmail.com
Mika Syrjäpalo
Kuljetusliike Syrjäpalo Oy
LIMINNKA
p.0500 875 456
mika.syrjapalo@syrjapalo.fi

Ari Takanen

Kielo Growth Oy
OULU
p. 040 5067 678
ari.takanen@kielo.com
Varalla:
Teemu Nurkkala
MUHOS
teemu.nurkkala@lh.muhos.fi

Katja Luhtanen
HAUKIPUDAS
katja.luhtanen@optikkoduo.fi

 

#ppy #hallitus #2022 #yrittajat

Pohjois-Pohjanmaan Yrittäjien paikallisyhdistysten puheenjohtajien yhteystiedot

Haapaveden Yrittäjät ry
Paavo Pyy
Autohuolto Pyy
Mieluskyläntie 754
86550 MIELUSKYLÄ
p. 044 5788 273
paavo.pyy@kotinet.com
haapaveden@yrittajat.fi
Haukiputaan Yrittäjät ry
Seppo Pekkala
Alarmi Stables Oy
Taatantie 115
90850 MARTINNIEM
p. 050 3533059
seppek@windowslive.com
haukiputaan@yrittajat.fi
Iin Yrittäjät ry
Juha Kallio
Juhan Automaalaamo Oy
Tyrnäväntie 390400 OULU
p. 040 3529 215
juha.kallio@juhanautomaalaamo.fi
iin@yrittajat.fi
Kempeleen Yrittäjät ry
Leena Tähti
Kolme Tähteä Oy9
0440  KEMPELE
p. 044 9704 952
leena.tahti@hotmail.fi
kempeleen@yrittajat.fi
Kiimingin Yrittäjät ry
Sipe Åqvist
Go Arctic Oy
PL 1690901 Kiiminki
p. 040 8681 278
sipe@goarctic.fi
kiimingin@yrittajat.fi
Kuivaniemen Yrittäjät ry
Ari Kaakkuriniemi
Kaakkuriniemi Oy
Vanhatie 9 A
95100 Kuivaniemi
p. 050 4413 121
info@kaakkuriniemi.fi
kuivaniemen@yrittajat.fi
Kuusamon Yrittäjät ry
Mika Haataja
Kairan X-Partner Oy
Jatatie 2
93600 Kuusamo
p. 040 1990 202
mika.haataja@kxp.fikuusamon@yrittajat.fi
Kärsämäen Yrittäjät ry
Pasi Mikkola
Keskipiste K-Market
Frosteruksenkatu 386710
Kärsämäki
p. 0400 708 149
pasi.mikkola@k-market.comkarsamaen@yrittajat.fi
Limingan Yrittäjät ry
Minna Rautio
ArtLago
Kuurneenniitty
991900 Liminka
p. 040 7177 612
minna@videcam.com
limingan@yrittajat.fi
Lumijoen Yrittäjät ry
Mari Jesiöjärvi
Koirahoitola Lumetta
Koskenkuja 4
591980 Lumijoki
p. 044 3366 748
mari@lumetta.fi
lumijoen@yrittajat.fi
Muhoksen Yrittäjät ry
Mika Mattila
Tmi Hoitava Pisara
Viskaalikuja 18
91500 Muhosp. 040 7451 211
mikamattila4@gmail.com
muhoksen@yrittajat.fi
Oulaisten Yrittäjät ry
Niko Ahvenlampi
Nava-Sähkö
Nurmelankatu 3
86300 Oulainen
p. 050 4073 372  
niko.ahvenlampi@navasahko.fi
oulaisten@yrittajat.fi
Oulun Yrittäjät ry
Risto Huovinen
StemmaIlmarinkatu 9
90400 Oulu
p. 0400 584 510
risto.huovinen@stemma.fi
oulun@yrittajat.fi
Oulunsalon Yrittäjät ry
Mira Sovijärvi
Sovipihat
Nikkarinkuja 6
90460 Oulunsalo
p. 040 7509 699
mira.sovijarvi@sovipihat.fi
oulunsalon@yrittajat.fi
Pudasjärven Yrittäjät ry
Tommi Niskanen
K-Supermarket Pudasjärvi
Sähkötie 1
93100 Pudasjärvi
p. 040 5553 639
tommi.niskanen@k-supermarket.fi
pudasjarven@yrittajat.fi
Pyhäjoen Yrittäjät ry
Toni Kippola
Rautalantila                  
Rantalantie 49
86110 PARHALAHTI
p. 044 5963 054
toni.kippola@rautalantila.fi
pyhajoen@yrittajat.fi
Pyhäjärven Yrittäjät ry
Maarit Halonen
Arjen Avuxi Oy
Sillanväli 12
86800 Pyhäsalmi
p. 044 2915 554
arjenavuxi@gmail.com
pyhajarven@yrittajat.fi
Raahen Yrittäjät ry
Kirsi Ylisirniö
Arlia Oy
Mestarinkatu 8
92100 Raahe
p. 044 0336 687
kirsi.ylisirnio@arlia.fi
raahen@yrittajat.fi
Siikajoen Yrittäjät ry                     
Kirsi Kivioja
MainosDraivi
Pohjannevantie 304
92470 TUOMIOJA
p. 050 3461 069
kirsi@mainosdraivi.fi
siikajoen@yrittajat.fi
Siikalatvan Yrittäjät ry
Petri Jarva
Rakennusliike P. Jarva Oy
Niementie 62
92610 Vorna
p. 040 5515 785
petri.jarva@gmail.com
siikalatvan@yrittajat.fi
Taivalkosken Yrittäjät ry
Pasi Kivimäki
Mäntytie 3
93400 Taivalkoski
p. 0400 585 038
pr.kivimaki@gmail.com
taivalkosken@yrittajat.fi
Tyrnävän Yrittäjät ry
Mikko Kukkohovi
Suomen Ekotalot Ay/Fieldrock Oy
Muhostie 25
91800 Tyrnävä
p. 040 5570 361
mikko.kukkohovi@fieldrock.fi
tyrnavan@yrittajat.fi
Utajärven Yrittäjät ry
Markku Juntunen
Kuljetusliike Markku Juntunen Oy
Ahmasjärventie 28
91660 Ahmas
p. 0400 283 172
markku.juntunen@utanet.fi
utajarven@yrittajat.fi
Vaalan Yrittäjät ry
Esa Karjalainen
Esa Karjalainen      
Väätäjänniementie 293
91730 Vaala
p. 0400 584 612
esa68.karjalainen@gmail.com
vaalan@yrittajat.fi 
Vihannin Yrittäjät ry
Leena Koskela
Tieisännöintipalvelu Leena Koskela
Lumimetsäntie 704 B
86470 Lumimetsä
p. 050 3594 109
koskela.leena@outlook.com
vihannin@yrittajat.fi
Yli-Iin Yrittäjät ry
Pentti Niemelä
Koneurakointi P. NiemeläKierikintie 22091200 Yli-Ii
p. 0400 282 899
koneurakointi.p.niemela@gmail.com
yli-iin@yrittajat.fi
Ylikiimingin Yrittäjät ry
Henna Parkkinen
Pito- ja muonituspalvelut Kivelän Tila Tmi
Katajarinteentie 10
91300 Ylikiiminki
p. 040 5804 619
henna.parkkinen@windowslive.com          
ylikiimingin@yrittajat.fi