aaa-luokitus
19.11.2021 klo 14:00
Uutinen

AAA-luokkaan nousi 193 yritystä – Katso lista!

Yrittajat.fi julkaisee viikoittain AAA-luokkaan päässeiden yritysten tiedot.

Listauksessa ovat mukana viikon aikana AAA-luokkaan nousseet yritykset. Listalla on yhteensä 193 yritystä.

AAA-luokitus on merkki yrityksen erinomaisista taloudellisista tunnusluvuista, positiivisista taustatiedoista ja hyvästä maksukäyttäytymisestä. Luokituksen myöntää Suomen Asiakastieto Oy ja se perustuu reaaliaikaiseen, 7-portaiseen (AAA-C) Rating Alfa -luokitusjärjestelmään. AAA-luokituksen saa vain kaksi prosenttia kaikista Asiakastiedon luokittelemista yrityksistä.

Rating Alfa -luokitus ennakoi yrityksen riskiä saada maksuhäiriömerkintä tai joutua konkurssiin. Parhaaseen AAA-luokkaan kuuluvilla yrityksillä maksuhäiriön todennäköisyys vuoden kuluessa on vain 0,2 prosenttia, kun se heikoimmassa C-luokassa on 54,9 prosenttia. Asiakastieto tutkii ja seuraa luokitusten sekä yksittäisten muuttujien ennustekykyä, jotta tuloksiin voi luottaa. Malleja päivitetään jatkuvasti parhaan ennustekyvyn takaamiseksi.

Luokitus erottelee hyvät asiakkaat ja kumppanit huonoista vertailukelpoisin perustein. Sen avulla yritys pystyy myös itse osoittamaan vahvan taloudellisen asemansa esimerkiksi tarjouskilpailuissa.

Yrittajat.fi julkaisee tietoja myös perustetuista yrityksistä. Tämä lista julkaistaan tiistaisin.

KotipaikkaYritysLiikevaihtoLiiketulos
AsikkalaPolar Spring Oy187800014000
EspooSpikesafe Oy8930000324000
EspooSvD Invest Oy1000
EspooPeurakoti Oy2493000291000
EspooBig Time Event Osakeyhtiö178000
EspooAarno Insinööritoimisto Oy897000134000
EspooPadel House Oy1550000274000
FöglöNordic Trout Ab288750003722000
GrankullaOy Ymer Trading Ab183000128000
HarjavaltaSuomen Aktiivisijoitus Oy5000106000
HarjavaltaPanelian Terästyö Oy2288000164000
HeinolaUittopojat Oy1548000119000
HeinolaHeinolan Lukkohuolto Oy1035000124000
HelsingforsKEBOMED OY57180001107000
HelsinkiHelsingin Seudun Isännöitsijät Oy6995000465000
HelsinkiEero Katajavuori Oy112370005677000
HelsinkiKiinteistö- ja SijoitusHovi Oy77000208000
HelsinkiPentti Mähönen Oy107600060000
HelsinkiTensicon Oy2000000584000
HelsinkiAXXA – Tech Oy187800090000
HelsinkiCity-Fur Oy26000
HelsinkiInsinööritoimisto I & T Vuojus Oy6700093000
HelsinkiKNF-Laboratoriot Oy1546000175000
HelsinkiArap Group Oy9200015000
HelsinkiLänsiAuto Leasing Oy3812000547000
HelsinkiRodatel Oy54000
HelsinkiEH-Invest Oy36000331000
HelsinkiVeecom Oy3493234263937
HelsinkiAlkem Oy691000101000
HelsinkiVehari Oy35800059000
HelsinkiMovere Oy799230001805000
HelsinkiVeka-Mix Oy1096000294000
HelsinkiTelko Oy834700009324000
HelsinkiSuomen Epoksilattiat Oy855000147000
HelsinkiJuntuset Oy16200022000
HelsinkiAdmisol Oy11000
HelsinkiAprisol Oy79800075000
HelsinkiSynovia Oy313000197000
HelsinkiAegis palvelut – Aegis services Ltd Oy91700013000
HelsinkiTeollisuuden Ystävät Oy371548316944
HelsinkiJääkiekon SM-liiga Oy24435435272030
HelsinkiHyvinkään Puutavara Oy3006000260000
HelsinkiEficode Oy265320001381000
HelsinkiOerlikon Balzers Coating Finland Oy4796000249000
HelsinkiMifuko Oy106700094000
HelsinkiReadyFireAim Oy16000554000
HelsinkiSp-Koti Oy1001000131000
HelsinkiCorellia Helsinki Oy965000278000
HelsinkiHenri Häkkinen Oy2151000451000
HelsinkiKubera Oy26300079000
HelsinkiBusiness United Oy949000
HelsinkiKromax Consulting Oy557000167000
HelsinkiSparklike Oy189000065000
HelsinkiRuokaherkku Tolonen Oy8669000509000
HelsinkiWAGO Finland Oy8847000438000
HelsinkiAdelfia Oy12000059000
HelsinkiRcompany Oy1100033000
HelsinkiSuida-Invest Oy444869530918
HelsinkiNordpine Forest Oy151100017000
HelsinkiCAPEX advisors Oy1691000557000
HelsinkiAleksi 15 PropCo Oy7507000-550000
HollolaNepean Conveyors Oy288570002767000
HuittinenDepend Cosmetic Oy1415000269000
HyvinkääVihersisustus Luwasa Oy618000170000
HyvinkääHotcom Oy1101000104000
HämeenkyröFrantsilan Luomuyrttitila Oy2954000619000
HämeenlinnaKuljetus Vilkkinen Oy96000030000
IiIKP Service Oy3513000623000
IlmajokiYlikarjanmaa Oy628000
IngåGripmarine Oy Ab928000156000
JakobstadAb CML-Emas Invest Oy2200085000
JakobstadJako Invest Ab Oy222000114000
JakobstadSTEEL TOOLING JAKOBSTAD Ab Oy Mekonomen Jakobstad229000
JanakkalaLaatuterä Oy1025000171000
JanakkalaUMP Maastohitsaus Oy3133000202000
JoensuuLemmikkiruuat Tessu Oy1889000279000
JokioinenHeinämäki Oy1766000214000
JuupajokiPaahtopuu Oy3759000322000
JyväskyläS&W Metalko Oy2884000385000
JämsäMS-Tuonti Oy69300065000
KaarinaNord-Rent Oy17400017000
KajaaniJEP Invest Oy700093000
KajaaniKoneistamo Alm Oy7951000935000
KalajokiBullstop Oy1741000250000
KankaanpääTracwest Oy16609000485000
KankaanpääSähköasennus Jari Sillanpää Oy1743000393000
KarkkilaMeri-Met Oy6041000652000
KauhavaKortesco Oy576000112000
KemiSuorsa Group Oy58830001137000
KemiönsaariWAJ Invest Oy Ab613000
KimitoönKaivonporaus Dahlbom Oy – Dahlboms Brunnsborrning Ab742000127000
KiteeRadio Andersson Oy115100085000
KiteeTelevirmi Oy110600065000
KokemäkiKokemäen Ambulanssipalvelu Oy3105000360000
KuopioKuopion Autokauppa Oy225690001030000
KuopioSähköhuolto Tissari Oy4754000296000
KuopioTahkolaakson Majoitus Oy33600076000
KurikkaAuKon Service Oy130400091000
KurikkaTella Oy47680001286000
LahtiJRS Pharma Oy132330003342000
LahtiKiinteistö Oy Oilon435000100000
LapinjärviHaketuspalvelu J. Mickos Oy985000144000
LappeenrantaKaivutyö Saikko Oy68000
LohjaOy Sea Safety Scandinavia Ltd84900096000
MaskuPerhekoti Ilola Oy421000146000
MerikarviaPasi Kuusinen Oy35000
MikkeliRakennuskonsultointi K-Suunnittelu Oy107200090000
MikkeliMines Therapy Oy6900012000
MustasaariRiitan Herkku Oy220420001285000
MäntsäläRing-Sky Oy298000130000
Mänttä-VilppulaSTS Rengaspalvelu Oy86600069000
NaantaliGreen Tread Oy Ltd782300092000
NivalaEdux-Ovet Oy9738000558000
NivalaAlatalon Tila Oy1248000150000
NokiaSuksijärvi Oy36700074000
NykarlebyOy Nyjac Ab1581000376000
OulainenOulaisten Liikenne Oy2131000-75000
OuluOAT Oy9573000821000
OuluSensapex Oy2028000181000
OuluDigifundus Oy1955000172000
OuluPsyke Oulu Oy184000145000
OuluDiscendum Oy1310494107312
OuluBarCafe Keltainen Aitta Oy1357000328000
OuluBuutti Oy3417000747000
PetäjävesiMecamiehet Oy2134000294000
PieksämäkiPiako Oy8667170427969
PoriFenster Oy1191000135000
PoriPN-Moniala Oy1350000342000
PoriLukkokaksikko Oy88600090000
PoriKiilholma Invest Oy217000
PorvooHindhår Storskog Oy Ab331000156000
PorvooEläinklinikka Linnunmäki Oy88300090000
PöytyäToivonen Consulting Oy42900017000
RaaheIRCAL OY80700073000
RaseborgOy Soya Ab4164000262000
RiihimäkiRiihimäenkiito Oy2339000243000
RovaniemiHammasmedia Oy407000128000
RuovesiMetsä-Väihinpää Oy55800054000
SaloMorite Oy95600026000
SaloYrjö Tenkanen Oy7120009000
SaloFinnrax Oy7555000543000
SaloKlopal Ventures Oy500002000
SeinäjokiAlatalon Tipu Oy1733000223000
SeinäjokiTank Pro Oy2897000177000
SeinäjokiOiwa Solutions Oy1267000394000
SiuntioPienryhmäkoti Arjen Sydän Oy84800013000
SomeroMunatukku Nikula Oy310900096000
SomeroJusmäki Oy799000303000
SäkyläSäterin Hiekka Oy69800064000
TaipalsaariNiivan Kauppa Oy371300028000
TampereKalevan Kukkatukku Oy5365000271000
TampereEuroresta Oy2201000381000
TampereHymy Lahtinen Oy7760003636000
TampereFinnserviette Oy50300042000
TampereNormilouhinta Oy3329000376000
TamperePlanscape Technologies Oy240007000
TampereInducer International Oy234000
TampereRyhmäkoti Raide Oy2603000171000
TampereAwanic OY1225000580000
TampereInsta ILS Oy110324981326847
ToivakkaKuljetus J. Mäkelä ja J. Viiala Oy119500051000
TurkuJäkärlän Huolto Oy81400020000
TurkuHolding Työtoimisto Ylönen Oy928000
TurkuHerSu2 Oy7195000125000
TurkuFiarone Oy2008106276151
TurkuUbuntu Partners Oy2000
TurkuParcero Marketing Partners Oy1723000164000
TurkuPontus Nordic Oy672000348000
TuusulaGustavelund Oy2236000-102000
TuusulaKutomo-Holopainen Oy104500078000
TuusulaAsfalttikallio Oy911277909316372
UrjalaAiranteen Energia Oy72500037000
VaasaProhoc Oy7944000391000
VaasaKiinteistö Oy Aadomus511000100000
VaasaWESTPAK OY AB320250002590000
VaasaOy Lukko Vaasa – Lås Vasa Ab3173000229000
ValkeakoskiPerhola Oy67000
VantaaT Peltoniemi Oy993000309000
VantaaLeanfil Oy1099000119000
VantaaOy Kamarco Ltd890000112000
VantaaAkro Mats & Matting Oy1701000453000
VantaaValpa-Maalaus Oy96300087000
VantaaTreestep Oy3273000486000
VantaaTH-Market Oy350000
VantaaDigix Oy1451000242000
VantaaRMC Light & Sound Oy2348000201000
VarkausSoinyr Oy272000767000
VasaIndevit Solutions Oy Ab511000153000
VehmaaKauhapork Oy2470000256000
VihtiStar-Racing Oy96300069000
YlivieskaE.T. Listat Oy375980002848000
ÅboOrkla Foods Finland Oy9783344017340373
ÄhtäriAcalor Oy1210000240000
Lähde: Asiakastieto

Muita kiinnostavia aiheita