20.5.2022 klo 08:12
Uutinen

AAA-luokkaan nousi 249 yritystä – Katso lista!

Yrittajat.fi julkaisee viikoittain AAA-luokkaan päässeiden yritysten tiedot.

Listauksessa ovat mukana viikon aikana AAA-luokkaan nousseet yritykset. Listalla on yhteensä 64 yritystä.

AAA-luokitus on merkki yrityksen erinomaisista taloudellisista tunnusluvuista, positiivisista taustatiedoista ja hyvästä maksukäyttäytymisestä. Luokituksen myöntää Suomen Asiakastieto Oy ja se perustuu reaaliaikaiseen, 7-portaiseen (AAA-C) Rating Alfa -luokitusjärjestelmään. AAA-luokituksen saa vain kaksi prosenttia kaikista Asiakastiedon luokittelemista yrityksistä.

Rating Alfa -luokitus ennakoi yrityksen riskiä saada maksuhäiriömerkintä tai joutua konkurssiin. Parhaaseen AAA-luokkaan kuuluvilla yrityksillä maksuhäiriön todennäköisyys vuoden kuluessa on vain 0,2 prosenttia, kun se heikoimmassa C-luokassa on 54,9 prosenttia. Asiakastieto tutkii ja seuraa luokitusten sekä yksittäisten muuttujien ennustekykyä, jotta tuloksiin voi luottaa. Malleja päivitetään jatkuvasti parhaan ennustekyvyn takaamiseksi.

Luokitus erottelee hyvät asiakkaat ja kumppanit huonoista vertailukelpoisin perustein. Sen avulla yritys pystyy myös itse osoittamaan vahvan taloudellisen asemansa esimerkiksi tarjouskilpailuissa.

Yrittajat.fi julkaisee tietoja myös perustetuista yrityksistä. Tämä lista julkaistaan tiistaisin.

KotipaikkaYritysPerustettuLiikevaihtoLiiketulos
BorgåPrima Chartering Oy Ltd10.8.20081130000344000
EspooEVK-Capital Oy1.1.19881158000977000
EspooKerasil Oy31.1.2007118228076260
EspooConor Venture Partners Oy30.11.2009497000192000
EspooKiinteistö Oy Espoon Luoteisrinne 7210001957000
EspooAsuntosäätiön Asunnot Oy1.1.20111847000232000
EspooOy Beroson Consulting Ab21.9.200114000
EspooDue Gatti Oy14.11.2014343000
EspooProdeko Ventures Oy29.10.20151000
EspooWestend Barbell Oy7.4.2021129000
EspooInvestment Ketouman Oy18.6.202137000707000
ForssaKariner Oy1.10.19901546000468000
HankasalmiPL Projektit Oy3.7.2012192000118000
HeinolaHeinolan Sahakoneet Oy1.5.1991205540003537000
HelsingforsAmandola Ab1.1.2013862000
HelsingforsHafa Bathroom Group Oy1.3.20031911000107000
HelsingforsSilexus Oy21.3.20191186000146000
HelsingforsHertell Invest Ab1.1.20202945000748000
HelsinkiRake Oy1327000830000
HelsinkiHeteka Oy1.5.197845300014943000
HelsinkiOtavamedia Oy8293700010431000
HelsinkiPel-Met Oy1.1.1968145000
HelsinkiOy Botta Ab2598000137000
HelsinkiOy Satex Ab1.6.1975122600042000
HelsinkiFinnlines Oyj1.1.197645677331559357656
HelsinkiAsfaltmix Oy1.1.19778000
HelsinkiJetpak Helsinki Oy1.11.197868500041000
HelsinkiSterek Rock Oy1.1.1985788000155000
HelsinkiiGuzzini Finland & Baltic Oy1.1.1988391800052000
HelsinkiHRX Finland Oy1.1.198977170001028000
HelsinkiSerkki Oy1.1.19881113000195000
HelsinkiBelgrano Inversiones Oy1.1.19899070100031798000
HelsinkiRaffica Oy1.4.199020600091000
HelsinkiMijo-Yhtiöt Oy1.1.1992394000115000
HelsinkiTerveyden- ja kauneudenhuollon konsultointipalvelu Oy Teekoo1.1.1992410000
HelsinkiOy Lännen Tutkimus – Western Research Inc1.6.199474000147000
HelsinkiSuomen Asunnonvaihtokeskus Oy1.2.1996903000106000
HelsinkiInspirans Oy1.8.1996938000233000
HelsinkiPro Veritas Oy1.1.20103000014000
HelsinkiFennica Kiinteistöt Oy1.2.1997710001000
HelsinkiMN-Rakennus- ja Kiinteistöpalvelu Oy1.9.19973175000541000
HelsinkiKL-Kustannus Oy1.1.1998183900027000
HelsinkiEasyPark Oy9.10.199710785000302000
HelsinkiHelmet Capital Oy Ab1.5.19992444000866000
HelsinkiKruunuasunnot Oy14.6.1999200600003521000
HelsinkiPiikkikasvi Agency Oy11.5.19991950000505000
HelsinkiGreencarrier Liner Agency Finland Oy1.4.2000431920001087000
HelsinkiLeiki Oy8.6.200056800003396000
HelsinkiStandard Capital Oy1.1.20101164000236000
HelsinkiNostopalvelu Rantanen Oy1.2.2001815000193000
HelsinkiGaruda Oy1.9.20041415000
HelsinkiAtine Group Oy16.1.2005792000
HelsinkiJetpak Finland OY28.6.200649560001271000
HelsinkiAapos Oy28.12.20064677000163000
HelsinkiMB Partners II Oy11.6.2007274000060631000
HelsinkiGood Sign Oy17.10.20073563000186000
HelsinkiSOK Real Estate Int. Oy2.1.2008-12575000
HelsinkiVäinö Korpinen Oy1.9.20085932000111000
HelsinkiMedimezzo Oy1.1.2009511000376000
HelsinkiTifomo Oy1.1.201230060002051000
HelsinkiFrosmo World Oy15.10.2008207000-24196
HelsinkiMedipark Oy24.11.2008445000265000
HelsinkiTACK Films Oy29.5.20111008000155000
HelsinkiVisma Megaflex Oy1.12.20136098000416000
HelsinkiOy Plusdial Ab14.6.200136400035000
HelsinkiEndemic Oy Ab21.5.200228000
HelsinkiSSF Spraying Systems Finland Oy1.9.20142401000469000
HelsinkiCOYS Holding Oy1.4.20021387000217000
HelsinkiTaukojärvi Oy1.8.2002800094000
HelsinkiPop Media Oy28.10.20022504000248000
HelsinkiAEJ Sport Finland Oy4.2.2003100001228000
HelsinkiTekne Holding Oy6.8.20038200040000
HelsinkiRakennuspalvelu Teemu Kosunen Oy17.2.2004167000117000
HelsinkiKulana Oy1.6.2014254000312000
HelsinkiPilpukka Oy12.11.2014293000
HelsinkiUB Yritysrahoitusrahasto I Ky10.3.201527000
HelsinkiExilion Asemahotellit Ky1013300028814000
HelsinkiFrosmo Oy26.11.201526909414368251
HelsinkiBassotalo Oy18.8.2016646000
HelsinkiSuomen Ihosairaala Oy1.9.20173078000175000
HelsinkiFleming MidCo 2 Properties Oy1.10.201969890001000
HelsinkiOlisystems Invest Oy31.12.2020971000
HelsinkiOlivarum Oy19000742000
HelsinkiBulsa Group Oy17.3.2021397000
HyvinkääSharkmed Oy23.7.20011403000105000
HyvinkääRantalainen Group Oy6.7.20181800000-1798000
HämeenlinnaHämeenlinnan Teatteri Oy1.1.1974250000314000
HämeenlinnaKinahmosaari Oy29.9.2004236000
ImatraKaukorinki Oy1.12.1995315000195000
InkooGrönfors Training Oy1.1.19951186000283000
IsokyröKaivinkoneurakointi ja Maansiirto Maunuksela Oy1.1.19911582000252000
JakobstadOles Fast Food Ab Oy1.1.2000717600027000
JakobstadBåtbyggeri Enqvist Ab23.11.2011820000194000
JakobstadJake Rakennus Bygg Oy25.4.20038123114485406
JanakkalaJanakkalan Asunnot Oy1.1.19884116000347000
JoensuuMamix Oy1.9.199214100022000
JoensuuPunaMusta Paikallismediat Oy5.10.200736090001306000
JoensuuK2 Invest Oy2.9.20083537000
JoensuuPesuainekauppa Kettunen Oy15.10.2010125300024000
JyväskyläInnovest Kiinteistöt Oy13.2.200649620001428000
JyväskyläPejar Oy31.12.2005629000817000
JyväskyläVRP Rakennuspalvelut Oy1.3.200916350001268000
JyväskyläSleipner Finland Oy27.6.20113380000145000
JyväskyläSpade Oy30.11.201110800031000
JyväskyläOpinsys Oy1.9.200356550001238000
JyväskyläInfonia Oy1.4.20171103000602000
JärvenpääKari Nevalainen Oy1.1.20011432821266941
JärvenpääKiinteistö Oy Vanha Yhdystie 710.6.200911300090000
Järvenpääk-Space Oy13.11.20102112797120165
KalajokiAndament Group Oy1.4.1994352728262865
KangasalaRita Pharma Oy30.6.2011197000
KankaanpääGrüne Fee Marketing Oy1.9.19931560001243000
KankaanpääSoft Diamond Oy1.6.20041166000102000
KarkkilaKarkkilan Kirjakauppa Oy1300050000
KarlebyOy Ahlskog Ab68786032564
KauhavaSofor Oy1.3.19915666000186000
KeravaKeravan Lääkintävoimistelu Oy1.2.1984555000172000
KimitoönHelmer Lundström Ab Oy1.1.1989182400069000
KiteeKiteen Kotitalot Oy1.1.19762376000391000
KittiläAgnico Eagle Finland Oy1.7.2010326474000104612000
KokkolaKoivuhaan Palvelukeskus Oy1.1.19781361000252000
KokkolaAb Kentso Oy1.12.19841249000121000
KokkolaKeski-Pohjanmaan Konttoripiste Oy1.1.19864607000535000
KokkolaOy MeCarLoS Ab15.6.2000146800075000
KokkolaMedityö Oy14.7.2011327000184000
KonnevesiCONTRANS OY10.10.20084169000492000
KontiolahtiJadetos Oy150000
KotkaOjamari Oy1.10.198711700039000
KronobyK & D Huldén Ab1.7.20002898000125000
KuopioJ & S Julkunen Oy1.1.200011700057000
KuopioOy Turo Tailor Ab1.1.20054818000258000
KuopioGraMe Oy1.8.2005296000134000
KuopioResponsive-Lattiat Oy27.1.20123454000746000
KuopioKuopion Isännöintikulma Oy1.3.20042012000474000
KuopioPuijonkuppeen Tarveparkki 2 Oy1.2.2022
KurikkaCo-Engineering Oy7.12.201267260001010000
KurikkaNummen Invest Oy2.10.20181814000247000
KuusamoKuljetus Pitkäset Oy1.1.2006233000
LahtiNelipyörä Oy1.9.19861329140001543000
LahtiLahtihela Oy1.6.19992511000377000
LahtiWestStar Oy1.1.20093382500027997000
LahtiMJV-Service Oy30.4.20101700000194000
LahtiLahden Rakennustarvike Oy1.6.20121864000529000
LahtiSarmed OY1.1.2016739359300019
LahtiTEKS Kiinteistöt Oy1.4.201819200066000
LaitilaKoneistus Juha Valjanen Oy1.1.200837800070000
LapinlahtiSavon Konesuunnittelu Oy1.1.200314000
LappeenrantaElvesa Oy1.9.19841179000321000
LappeenrantaOkimar Invest Oy1.4.19871585000385000
LappeenrantaMetehe Oy1.2.1990244970003648000
LappeenrantaSilviis Oy1.2.1995298000
LappeenrantaSPR Group Oy1.8.201814100084000
LempääläLinix Oy1.4.20066200053000
LietoVerkarannan Huolto Oy1.1.201350300076000
LohjaPurkat Oy1.8.19903230000340000
LohjaArmaArt Oy1.11.199516500033000
LoimaaJK Nyman Oy1.7.2007767000278000
LoppiNB-Elementti Oy1.1.201928000
MariehamnÅlands Vindkraft Ab8.8.1997218000250000
MikkeliKoivu-Trading Oy1.1.19732076000236000
MikkeliKirStar Oy9.6.2008308000203000
MuurameKvalitest Industrial Oy28.3.20091355000102000
NaantaliTankkipojat Oy1.1.199295900053000
NaantaliCovermat Oy1.11.19912171000176000
NykarlebySjöholms Pälsfarm Ab1.7.19781076175202629
OrimattilaMaxcap Oy16.6.2004330000163000
OuluRakennusliike Lapti Oy1.1.199034442800023546000
OuluSuomen Kodinkonetukku Oy1.9.19935726000269000
OuluOulun Palvelukoti Oy26.6.1997112400011000
OuluVSU maisema-arkkitehdit Oy1.8.1998960000219000
OuluKL Mechanics Oy1.8.199893050001649000
OuluPCS-Engineering Oy12.11.20044930000353000
OuluRakennuttajatoimisto Promen Oy15.11.20132534000974000
OuluLääkäripalvelut Rytkönen Oy1.11.2018900000362000
OuluSuomen Vuokrasijoittajat Oy14700018000
ParainenPS-Asunnot Oy1.7.200548000
PedersöreAb Pederest Oy1.11.199399000
PoriOP-Truck Oy1.10.19983412000216000
PorvooWP Fabriikki Oy1.3.20061344000330000
PorvooSeeberg Group Oy Ab10.3.2015851302218
PöytyäSuomen Megawatti Oy22.11.2001121900080000
RaaheAhvonlampi Oy6000039000
RaisioKourukeskus Paappanen Oy1.1.1989100100079000
RaseborgOy Elftec Ab1.8.198957000
RaseborgOy VVS-Service Lundström Ab21.8.2009272000107000
RaumaVärirauma Oy2353000190000
RaumaKaplaaki Oy1.6.1994577000132000
RaumaSteerprop Oy3.8.2000385200002106000
RiihimäkiJancann Oy1.1.1989177000496000
RovaniemiTrans Vilander Oy1.7.19814006000290000
RovaniemiArktikum-palvelu Oy1.1.1992148800067000
RovaniemiLamu Invest Oy1.1.2008281000469000
SaarijärviSaarijärven Kaukolämpö Oy1.4.1978207500046000
SaloMicropower Oy1.2.198911128000154000
SaloYli-Jaman Tila Oy8.4.1999427000114000
SaloDecoWorks Oy21.8.20132188000147000
SaloMetallivälitys Lähdemaa Oy17.7.20171113000343000
SastamalaViialan Vuokratilat Oy1.7.2018426000249000
SavonlinnaSavonlinnan Isännöintikeskus Oy1.1.199281600087000
SeinäjokiLakea Oy1.1.197823160000755000
SeinäjokiLakeuden Vesi Oy1.1.19852611000121000
SeinäjokiER-Pakkaus Oy1.1.19943231000124000
SeinäjokiFoodwest Oy1.7.19953899000164000
SeinäjokiSuomen Biosol Oy2.5.19975008000
SieviE. Kotilainen Oy1.1.19791421000156000
SonkajärviAMT-urakointi Oy1.5.2000166400068000
SotkamoKatinkullan Pallohalli Oy1.10.19913884000-23000
SäkyläHärkälän Puutarha Oy3.10.20051939000138000
TaipalsaariNiivan Kauppa Oy382400090000
TampereTampereen Työväen Teatteri Oy1.1.19442513000114000
TampereHani Music Oy1.1.198716300061000
TampereKiinteistö Oy Härmälän Pienteollisuustalo277000162000
TampereFive Alliance Oy1.3.19895267000656000
TampereLehtokärppä Sijoitus Oy1.3.20101600099000
TampereTampereen Liikekiinteistöt Oy1.4.1992540000184000
TamperePuutoimi Tapio Outinen Oy1.6.199559860001197000
TampereMediasignal Communications Oy1.5.19961566908104182
TampereKiinteistö Oy Finmarkiisi1.1.200649300099000
TampereNORMIVALAISTUS OY14.4.2005157100001502000
TampereTamara Invest Oy28.2.2011149000109000
TamperePrime Law Oy1.1.2014446000
TampereSeclan Oy8.7.2002135200030000
TampereJA-Apila Oy28.2.2003208000289000
TamperePohjolan Jousitukku Oy1.10.20133740000592000
TampereFemPower Oy31.12.2014308000
TampereFectum Investors Oy1.1.20196298000589000
TornioPohjaset Oy1.9.198311792000756000
TornioSEP21 Oy1.1.2000772000389000
TurkuNitro Group Oy1.1.1983469000
TurkuTurun Invataksit Oy1.9.199646400013000
TurkuARK Takala Oy30.6.1999137686587417
TurkuTurun Kaupunkiliikenne Oy17.12.20088965000725000
TurkuHabof Oy20.9.20122100012000
TurkuLeVIA Group Oy1.7.2021118000
TuusulaKiinteistö Oy Tuusulan Högberginkulma30.3.2010317000258000
UurainenC2 SmartLight Oy1.8.2004362500085000
VaasaWasasport Oy1.7.19766574000328000
VaasaKepit Systems Oy26.5.20065033602606736
VaasaWatson Nordic Oy19.11.201333210001246000
VaasaAb Salvares Oy14.11.20161792000213000
VantaaLVI-Uuskoski Consulting Oy7.3.2006262000146000
VantaaAsianajotoimisto Jurentia Oy11.5.20063513037829806
VantaaArtelen OY1.12.20161211000266000
VantaaDuobox Oy26.9.2016153500024000
VihtiOptogear Oy1.1.200943580001512000
VihtiViHje Consulting Oy25.8.20153000568000
ViitasaariSuovanlahti-Vesijärvi vesiosuuskunta1.1.1989420001000
YlöjärviKiinteistö Rintala Oy1.10.202015700046000
ÅboOrkla Foods Finland Oy1.6.19779783344017340373
Lähde: Asiakastieto

Muita kiinnostavia aiheita

Toimitus
Toimitus