27.5.2022 klo 08:16
Uutinen

AAA-luokkaan nousi 316 yritystä – Katso lista!

Yrittajat.fi julkaisee viikoittain AAA-luokkaan päässeiden yritysten tiedot.

Listauksessa ovat mukana viikon aikana AAA-luokkaan nousseet yritykset. Listalla on yhteensä 88 yritystä.

AAA-luokitus on merkki yrityksen erinomaisista taloudellisista tunnusluvuista, positiivisista taustatiedoista ja hyvästä maksukäyttäytymisestä. Luokituksen myöntää Suomen Asiakastieto Oy ja se perustuu reaaliaikaiseen, 7-portaiseen (AAA-C) Rating Alfa -luokitusjärjestelmään. AAA-luokituksen saa vain kaksi prosenttia kaikista Asiakastiedon luokittelemista yrityksistä.

Rating Alfa -luokitus ennakoi yrityksen riskiä saada maksuhäiriömerkintä tai joutua konkurssiin. Parhaaseen AAA-luokkaan kuuluvilla yrityksillä maksuhäiriön todennäköisyys vuoden kuluessa on vain 0,2 prosenttia, kun se heikoimmassa C-luokassa on 54,9 prosenttia. Asiakastieto tutkii ja seuraa luokitusten sekä yksittäisten muuttujien ennustekykyä, jotta tuloksiin voi luottaa. Malleja päivitetään jatkuvasti parhaan ennustekyvyn takaamiseksi.

KotipaikkaYritysPerustettuLiikevaihtoLiiketulos
AlajärviTI-Garnjet Oy1.10.199722000048000
EsboTrioworld Oy1.4.19842252000184000
EsboFuruno Finland Oy28.6.20029662000296000
EspooRastor Oy1.1.19782000
EspooEuropak Oy1.11.19896895000876000
EspooShowlink Oy1.12.199222310008000
EspooHuhtsaari Holding Oy1.1.2011156000
EspooAgenteq Consulting Oy1.1.19941603000155000
EspooPS-Carestore Oy1.11.200331680001182000
EspooSFG yhtiöt Oy1.4.20041873000374000
EspooKorona Invest II Oy31.1.2011105000399000
EspooPohjolan Kiinteistökehitys Oy23.12.20111385300015897000
EspooEtlia Oy21.2.2013925000279000
EspooCarbonero Invest Oy29.1.20147470001391000
EspooLimora Oy18.11.2014389000
EspooUusiraide Oy14.10.2015220000152000
EspooParisade Oy1.1.20185095000
EspooMediNipa Oy1.9.2018417000274000
EspooGamma Invest Oy10.12.20181027000
EspooIgnore Oy17.11.2021141000
EurajokiProsessiturva Oy10.4.20171878000293000
HaapavesiSatela Oy1.10.19962087000120000
HankoKiinteistö Oy Hangon kirjasto ja virastotalo – Fastighets Ab1.7.19911670009000
HattulaFRESEND OY26.10.2006231500046000
HeinolaHeinolan KTK Oy1.7.19771460003000
HelsingforsOy Julius Tallberg Ab16313200023198000
HelsingforsOy Valkoinen Risti – Vita Korset Ab1.1.19254563000138000
HelsingforsS & N Osakeyhtiö1.1.195810583000486000
HelsingforsAb Hypericon1.1.1982667000213000
HelsingforsOy Yoldia Ab1.3.198671630001374000
HelsingforsEuroPark Finland Oy1.7.199920360000283000
HelsingforsK-Develop Oy12.3.200811000070000
HelsingforsSjaelso Finland Oy18.1.20025930004000
HelsingforsNordic Drama Corner Oy1.10.2002360000286000
HelsingforsNordic BIM Group Ab10.12.2019116578-251531
HelsinkiRengastalo Oy1.1.1933924000113000
HelsinkiHautaustoimisto Autio Oy1.1.19589570005000
HelsinkiSuomen Kirjastopalvelu Oy1.1.196238528079873392
HelsinkiKiinteistömedia Oy1.12.19752541000142000
HelsinkiOy Intiakeskus/India Centre Ab1.3.197634700092000
HelsinkiMaljakivi Oy1.1.19846200011000
HelsinkiKarisma-Invest Oy1.4.19841200001082000
HelsinkiKonsulttitoimisto Staco Oy1.1.2013331000241000
HelsinkiMetroauto Group Oy1.10.198596200054000
HelsinkiGoozi Oy1.1.20094461000507000
HelsinkiBerling Capital Oy1.1.19902048190009373000
HelsinkiSun Lines Oy1.3.1989396000240000
HelsinkiProwash Oy1.3.199013154000591000
HelsinkiImage Soft Oy1.8.199157600018000
HelsinkiOy Paulig Finland Ab1.5.199127793600041124000
HelsinkiTaplow Finland Oy1.10.1991937000172000
HelsinkiEAB Varainhoito Oy1.1.199516603000673000
HelsinkiVision Leaders Oy1.1.19922500062000
HelsinkiArdesco Oy1.5.1992510000287000
HelsinkiNugen Halli Oy1.11.19927000
HelsinkiProcurate Oy1.1.20121632000
HelsinkiArkkitehtuuri- ja muotoilutoimisto Talli Oy1.5.19952537000324000
HelsinkiMajalis Oy1.1.200631510009076000
HelsinkiArkkitehtitoimisto Konkret Oy1.5.19971715000342000
HelsinkiDragon World Service Ltd Oy6.8.1997644000105000
HelsinkiMercuri International Oy4.8.19982527000210000
HelsinkiPluvia Oy1.2.20012349000423000
HelsinkiDrumbo Oy1.1.2006193960002479000
HelsinkiSun Ferry Oy1.11.19992146000168000
HelsinkiCompre Services (Finland) Oy1.6.2004933000116000
HelsinkiVähittäiskaupan Tilipalvelu VTP Oy2.1.200010488000715000
HelsinkiSuomen Kuljetuslaite Oy1.1.20013431000230000
HelsinkiOy Motrum Ab1.11.200539000168000
HelsinkiDelingua Oy1.1.200659632041485229
Helsinkiwpd Finland Oy2.1.200799030006647000
HelsinkiArmada MF III Oy1.7.200711960001190000
HelsinkiSumo Tierankatu 5 Oy4.10.2007476000243000
HelsinkiLagoon Capital Oy9.10.2007153500090000
HelsinkiJukka Aho Holding Oy1.1.2009384000177000
HelsinkiEast Office of Finnish Industries Oy11.3.2008114600094000
HelsinkiBlueprint Genetics Oy1.1.2012229360001580000
HelsinkiMederon Oy17.4.2009214000161000
HelsinkiAlder & Sound Oy17.10.20095484000786000
HelsinkiArctia Icebreaking Oy11.12.2009439980001560000
HelsinkiOSA Import Oy1.1.201920002245000
HelsinkiFENNOPROMO Oy12.3.2010386000137000
HelsinkiJ. Helppi Capital Oy1.1.2013720000
HelsinkiNosto Solutions Oy7.7.201117882000948000
HelsinkiPalpa Lasi Oy22.11.201115127000182000
HelsinkiSvea Development Oy23.5.2012165200068000
HelsinkiFennomag Oy22.1.2013116000119000
HelsinkiOy Vallila Contract Ab1.12.201315756000956000
HelsinkiDextra Lapsettomuusklinikka Oy2.8.201359800001102000
HelsinkiTesi Industrial Management Oy12.8.201310871000
HelsinkiOy Osaka Ltd1.1.20101217000430000
HelsinkiFashion Case Oy1.1.201413000
HelsinkiArkkitehtitoimisto K2S Oy1.11.20011014000336000
HelsinkiMetsänhoitoyhdistysten Palvelu MHYP Oy2.1.2002232600024000
HelsinkiRakennusvalvonta Hytönen Oy1.7.2003350000240000
HelsinkiEne Dellepiane Medical Oy6.10.2003207000121000
HelsinkiHGR Property Partners Oy1.5.201017270008181000
HelsinkiHW3 Sijoitus Oy1.1.20141035000203000
HelsinkiBasBas Oy1.4.20141205000222000
HelsinkiCortex Ventures Oy10.4.2014594000-135000
HelsinkiAeromon Oy21.1.2015506000557000
HelsinkiKruununhaan terveyskonsultaatio Oy4.12.201416000410000
HelsinkiOy Lapetek Group Ab20.8.2015131000
HelsinkiEläinlääkintä Käpälä Oy1.11.2015149000137000
HelsinkiGreen Yield Sockenbacka Upper Holding Oy2.11.2015234000
HelsinkiOy Tärtö Ab1.1.2017129000
HelsinkiVaana Oy1.3.20171758000779000
HelsinkiLarucapital Oy10.10.20164500093000
HelsinkiLakiStella Oy5.2.2017174000169000
HelsinkiFennoWind Oy1.2.201820000001145000
HelsinkiNEURAL DSP TECHNOLOGIES OY1.3.2018189210001906000
HelsinkiKeilaniemen kiinteistökehitys Oy1.3.20181505300020979000
HelsinkiForest Kilpi Three Oy12.12.20171613000931000
HelsinkiFintraffic Meriliikenteenohjaus Oy1.1.201918932000928000
HelsinkiOy Interior Invest Ab31.8.20201702000-7000
HelsinkiUnique Platform Oy15.6.20219650001234000
HelsinkiAmas Oy23.11.202110000403000
HollolaMaan Pääsähkö Oy14.3.2019773000653000
HuittinenLeafhill Solutions Oy1.1.20111061363161969
HumppilaHumppilan Kaukolämpö Oy1.7.199455400031000
HyvinkääTekno-Forest Oy1.3.19952651000303000
HyvinkääKiinteistö Oy Lukkokatu 141.1.2007348000
HyvinkääKallioinen Cranes Oy1.2.20103736000993000
HämeenkyröPräntti Oy1.11.20061266000110000
HämeenkyröWania Racing Oy1.4.201833340002379000
HämeenlinnaEyemaker’s Finland Oy1.2.198929190001026000
HämeenlinnaFinn-Korkki Oy1.5.19907500000648000
HämeenlinnaKone-Pantsar Oy4.1.19992272000264000
HämeenlinnaLI-Holding Oy1.9.20052160003000
HämeenlinnaKahmalo Oy13.4.20105800041000
HämeenlinnaSAG Flowmedik Oy24.4.20161010859210933
IisalmiIisalmen Sahat Oy5.3.2008573805022831861
IittiBaku Invest Oy1.2.1993400018000
ImatraRakennusvirta Group Oy7.12.2007520000320000
JakobstadAb Begravningsbyrå Marjamäki Oy1.1.1982552000202000
JoensuuComputer Program Unit Oy1.10.198641450001235000
JoensuuKakkonen-Yhtiöt Oy1.9.19895974000308000
JoensuuJeSeBa Oy1.11.1990122000270000
JoensuuTecwill Oy1.7.19949411000807000
JomalaTorbjörn Anderssons Pälsdjursfarm Ab1.9.199144900046000
JyväskyläJyväskylän AG-Kiinteistöt Oy1.5.199320200057000
JyväskyläInmeco Oy Rakennuskonsultit29.11.20001849000133000
JyväskyläVitreo Oy1.2.200482600029000
JyväskyläRouhee Group Oy1.1.2017560006189000
JyväskyläTilintarkastus Vihinen Oy1.1.2018211000
JärvenpääKiinteistö Oy Keravan Asema-aukio 220.10.20031020004000
KaarinaChiller Oy Turku1.4.20163030000790000
KalajokiSkarta Finland Oy1.5.1987428767002617000
KangasalaKiinteistötaiturit Oy250005000
KankaanpääLenkki Oy1.1.19751822000115000
KarlebyTyllis Oy Ab1.1.2009134410001473000
KauhavaJunkkari Oy1.1.20039694000357000
KemiOy Botnia Mill Service Ab1.12.1997661300005404000
KeravaNikkarin Pysäköinti Oy750000
KimitoönKimitoöns Värme Ab1.8.19861373000207000
KiteeVibratec Oy1.1.198965182892425
KiteeBioKymppi Oy1.1.20021414000259000
KokkolaKokkolan Tavaraterminaali Oy1.1.19852930000
KokkolaKokkolan Matkailu Oy1.3.198881100087000
KokkolaAb Mine Invest Oy1.1.201367000
KontiolahtiPlasthill Oy1.9.19962562949514168
KorsholmOy Erco-Mek Ab1.4.19839870002000
KotkaKymair Oy25.5.1999132800047000
KotkaJyrkilä Oy Kiinteistöt31.12.200525178959372
KotkaTeopuu Oy1.2.2006110500061000
KouvolaValkealan Saha Oy1.8.19785366000309000
KouvolaTuulenhuuhtoma Oy1.8.199751000457000
KouvolaTykkimäen vapaa-aikakeskus Oy6.3.20005005000999000
KouvolaPowermakers Oy1.2.2006196000149000
KuhmoinenKuhmoisten Lämpö Oy1.6.2010599000123000
KuopioMedikro Oy1.1.19792181000108000
KuopioLKV Kiinteistöinssi Oy1.1.1990545000106000
KuopioKasvis Galleria Oy1.4.1999909000
KuopioIncedo Oy1.8.200371000677000
KuortaneKuortaneen energiaosuuskunta1.9.2000966000120000
KuortaneKiinteistö Oy Kuortaneen Yritystilat254000-11000
KurikkaKiinteistö Oy Kärrykartano1.2.19974781000322000
KuusamoKlas 1-Yhtiöt Oy1.5.19955437000753000
KuusamoPerhekoti Koramo Oy16.1.1998637000169000
LahtiVihanneskolmio Oy1.4.1977781700098000
LahtiKiinteistö Oy Orimattilankatu 1535000265000
LahtiRuiskukumi Suomi Oy29.9.200710110000
LahtiAqua Verkko Oy19.9.2007136720003325000
LahtiKemppi Group Oy1.1.2012342100019284000
LahtisBE Group Oy Ab1.12.199924371400031889000
LaitilaKuusisto Wood Oy1.9.201522200020000
LapinlahtiLapinlahden Virkku Oy14.12.200680800079000
LappeenrantaCapillary Oy1.1.1996605000387000
LapuaSimpsiönvuori Oy1.1.1985819000147000
LapuaJuncar Oy1.5.199439000
LempääläLastusten Kartano Oy20.9.200740000634000
LempääläEPS Vascular Oy1.1.20184338000566000
LohjaBusiness Jami Oy16.4.2015467000
LoimaaSähköurakointi TT Oy1.12.2009990000270000
LoimaaTop-Engineering Oy1.6.2002845000205000
LoppiV.Leino Oy17504000498000
LoppiLop-Kiinteistöt Oy1.1.1990739000177000
LoviisaOy Forsby Gård Ab1.12.198291700001901000
LoviisaLoviisan Satama Oy1.1.20171332000126000
MariehamnEckerö Shipping Ab Ltd1.1.19918081000383000
MariehamnMariehamns Bioenergi Ab1.7.19944331000428000
MariehamnÅda Ab24.10.20145305000164000
MarttilaArikal Oy1.6.1994486000393000
MarttilaMIR-Sähkö Oy1.3.199586700064000
MaskuRakennustoimisto Lainio & Laivoranta Oy14.2.2002195840001720000
MikkeliKiinteistö Oy Mikkelin Pursialankatu 281.9.20121000
MustasaariVaasan Kuljetuskanavat Oy1.1.201614639000628000
MuurameHarvia Group Oy1.4.201410840004198000
MäntyharjuRakennusliike V. Mättölä Oy1.1.202013216000980000
NaantaliTarpaulin Team Oy23.10.200713200079000
NaantaliRiihilän Tuotto Oy1.10.2012141000862000
NivalaAQ Mecanova Oy1.6.1989172550001755000
NokiaSiuro Partners Oy19.11.2020750000748000
NurmesAM Kokkonen Oy1.1.1991122580002724000
NurmijärviKataja Event Oy26.1.20011561000331000
NykarlebyOy Prevex Ab3369300091000
NykarlebyInWestcoast Ab8.11.201916480001536000
OripääLankisen Tila Oy1.8.20131568000280000
OulainenKiinteistö Oy Medikomppania1.1.19733497000375000
OuluHead Invest Oy1.1.198817690001955000
OuluIsännöintipalvelu E. Suomela Oy1.1.199081800099000
OuluMaasto-Seppo Oy1.11.19922038000733000
OuluBlastman Robotics Oy1.11.19977684000717000
OuluTerakik Oy1.11.1999225000
OuluSPM Invest Oy1.8.2010235000210000
OuluEsmo Oy2.4.2012309000161000
OuluTonttu Päiväkodit Oy15.11.201283500063000
OuluMurkinavasu Oy2.4.200215800061000
OuluOulun Remonttimylly Oy1.12.200310879000706000
OuluRisera Oy1.1.2017565000180000
OuluMetsäpohjola Oy23.1.201883800087000
OuluLumille Oy275000180000
PaimioPaimio-Sauvo sairaankuljetus Oy1.8.19923500010000
PaimioLounais-Suomen Jää Oy1.10.200057200052000
PaimioVitaForte Oy7.1.2016633000200000
PargasTransportfirma Donner Ab1.1.1973286000312000
PieksämäkiEnergiatuote Utriainen Oy20.12.2006100200083000
PirkkalaAki Hyrkkönen Oy17.12.2002418090007618000
PomarkkuRosendahl Service Oy31.10.2016747000147000
PoriDataMasters Oy3.12.20027940008000
RaaseporiPohjan Kentäntekijät Oy1.1.1990199000
RaisioAvenire Oy1.1.200963000
RaseborgEva & Anders Ab15.6.19981150001232000
RaumaAmra Oy1.1.19898660001494000
RaumaCurrecon Oy Ltd1.1.20128433000
RaumaViipurin Puiston Kiinteistöt Oy20.1.2009357000134000
RiihimäkiRiihimäen Käpälämäki Oy1.11.1994537000283000
RuovesiKP Konepalvelu Oy13.1.201222900048000
RuskoHoitolatukku Ryhmä Oy31.12.2020217000124000
SaloGasthaus Villa Fjalar Oy1.1.199123400017000
SaloHRM Consulting Oy9.2.2011500014000
SavonlinnaRaimo Uotila Oy1.1.20139400045000
SeinäjokiI-Mediat Oy1.1.1991265200001314000
SeinäjokiKiinteistö Oy Säästökangas943000-1000
SeinäjokiSemko Oy1.1.19959038000755000
SeinäjokiEsko Leppinen Oy1.7.2008225330004793000
SodankyläOy Rova-Rest Ab1.1.1992146700080000
SomeroAmanita Oy1.5.19821687000138000
SotkamoMetsä Erno Oy13.6.2013900015000
SuomussalmiRudus Ämmän Betoni Oy1.6.197113477000106000
SuomussalmiMehi Oy1.7.19731279000299000
SuonenjokiSuonenjoen Hammaskeskus Oy1.8.1990101000
SuonenjokiKiinteistö Oy Iisvedentie10600036000
TampereTampereen Messut Oy1.4.19784784000459000
TampereRantotek Oy1.7.19852795000211000
TamperePH-Consulting Oy1.8.198718000
TampereGolfkeskus Oy Messukylä1.1.1988662000215000
TamperePN-Family Holding Oy1.7.199077000
TampereEntrekote Oy1.1.201329000428000
TamperePirkanmaan Työkalukeskus Oy1.4.19922354000-11000
TampereKoskipanimo Oy1.9.1994905000273000
TampereTTT – Teatteripalvelut Oy1.7.199581900010000
TampereDIMECC Oy11.2.20081228000173000
TampereOvumia Oy1.2.201084110001333000
TampereEdututor Oy13.9.201011743000639000
TampereTeam4x Oy19700079000
TampereAnetcom Oy23.10.2014170700033000
TampereBT-capital Oy19.10.201724900052000
TampereDelta X Oy1.5.202115900047000
TampereHaarla Group Oy23.11.2020277000116000
TornioTornion vuokra-asunnot Oy1.1.1990628300089000
TurkuSandcom Oy1.5.20073998000352000
TurkuTerveyskauppa Armi Musta-Junnila Oy1.11.1999253000
TurkuTurvanasta Oy7.12.2000124930002975000
TurkuLabrox Oy14.3.20114822000403000
TurkuKiinteistö Oy Pollenkuja 119.4.2016252000650000
TurkuLegacyinSight BC Oy16.5.2018-1402000
TurkuCraplan Oy13.9.2018871000204000
TurkuTurun TAITO-Koulutus Oy9.10.20191463000498000
TurkuDetector Oy2.10.20202598000906000
TurkuPaRi – Yhtiöt Oy17.2.202291000
TuusulaKrapihovi Oy1.6.19733422000369000
TuusulaSuomen Tivoli Oy1.1.1982144500035000
TuusulaBetoni Center Oy23.8.2001165200064000
UurainenM3 Asunnot Oy24.2.20161562000357000
VaasaHirvonen Invest Oy1.1.1984835000124000
VaasaARNON Solutions Oy1.9.1990432000
VaasaJubic Oy3.11.2014933000173000
VandaKGK Ansatie 2 Oy30.12.2005741000663000
VantaaMy Invest Oy1.9.197621740004747000
VantaaSuomen Rahapaja Oy1.1.1993765620007476000
VantaaVerifone Finland Oy1.6.1994421850005465000
VantaaTaxi Point Oy3.2.2000633000109000
VantaaParadent Oy2.11.2007345000127000
VantaaHP Annosjakelutekniikka Oy21.4.2008611000
VantaaRecser Oy31.7.20082426000167000
VantaaK. Sivonen Oy1.11.2009579580003092000
VantaaSuomen radonhallinta Oy1.7.20132143000945000
VasaOK Perintä Oy1.4.19928769000020745000
VasaMervento Power Technology Ab1.7.2017646000282000
VehmaaSuomen Kiviteollisuus Oy – Finska Stenindustri Ab126500010000
VihtiVLMedia Oy1.1.19932725000607000
VihtiBellha Oy1.1.2002106000186000
ViitasaariLahtinen Forest Oy1.9.198464900075000
VöråAb Ingenjörsbyrå Budd Insinööritoimisto Oy22.4.2012207000122000
YlöjärviAM Resources Oy4.1.2008180600047000
ÅboStenqvist Suomi Oy16.9.20006974000465000
Lähde: Asiakastieto

Muita kiinnostavia aiheita