12.2.2017 klo 10:50
Uutinen

Iisalmen Yrittäjät Vuoden 2016 paikallisyhdistys

Iisalmen Yrittäjät valittiin Y-Luotsissa eli yrittäjäjärjestömme paikallisyhdistysten hallitusten jäsenten perehdytyspäivässä Kuopiossa 21. tammikuuta Vuoden 2016 paikallisyhdistykseksi.

Iisalmen Yrittäjien palkitsemisperusteina mainittiin hyvän draivin lisäksi mm. se, että ”yhdistys tekee aktiivista vaikuttamistyötä kaupungin suuntaan. Yhdistyksen hyvä draivi vie pitkälle ja vetää mukanaan myös muut alueen toimijat.

Yhdistyksen toimintaa kuvaa rohkeus ja vilpitön uteliaisuus sekä pyyteettömyys mm. jäsenten asioiden suhteen. Yhdistys on panostanut sekä jäsenpysyvyyteen että viestintään, jota tehdään ennakkoluulottomasti ja monikanavaisesti. Yhdistyksessä on myös käynnistynyt Nuorten Yrittäjien toiminta.” -Savon Yrittäjät

Lue Iisalmen Sanomien palkitsemisesta tekemä juttu täältä.